Vy a dochvilnost?

Pauzáci se představují

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod jannnn 22. 6. 2008 00:02

By mě zajímalo, jak jste na tom s dochvilností. Protože alespoň u starší generace, jako jsou mí rodiče, je sraz v 6 hodin opravdu srazem přesně v 6, radši pro jistotu ještě o 15 minut dřív. Zatímco my, když řeknem, že se někde sejdem v 9, tak tam je stejně většina tak na půl desátou. A všichni to berou, všichni jsou na to zvyklý, nikomu to nevadí.

Tak bych rád věděl, jak je to u vás, jestli jste vždy všude na minutu přesně, snažíte se dodržovat alespoň "akademickou čtvrthodinku", či je dohodnutý termín pouze opravdu orientační :-)

(Teď nemyslim něco, kde na čase záleží, jako je třeba odjezd vlaku apod, ale když se máte s někým sejít, někde být, něco udělat, atd...)
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 22. 6. 2008 00:18

Pokud mi nebrání technika, tak jsem dochvilný. :-)

Odeslat příspěvekod aquarkko 22. 6. 2008 00:20

akademickou čtvrthodinku dodržuju ve škole vždycky :D ne, vážně, málokdy se mi podaří přijít do hodiny včas, i když ne vždycky mou vinou. na autobus většinou chodím tak akorát, na rande včas, pokud stíhám, když ne a už moc přetahuju, zavolám a omluvím se. kdyby mi někdo pravidelně chodil na rande/na návštěvu apod. o půl hodiny později, dřív nebo později mě to otráví tak, že už bych neměla chuť se s ním stýkat
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod mbing 22. 6. 2008 02:01

Pokud mi nebrání technika, počítač a spánek, tedy věci, u kterých čas hrozně letí, tak jsem dochvilný. :)

Rande .. všas
Schůzka .. včas
Škola .. neodhadnu, takže pozdě
Vlak .. včas
Doktor .. nebylo moc příležitostí být u doktora, ale včas
Úkol .. nespěchám, takže pozdě

Nedochvilnost u ostatní osoby toleruji pokud ji nezpůsobil, protože nemám problém čekat.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cumel30 22. 6. 2008 06:30

Rande-pol hodinu pred,Schôdzka-na minútu presne,Škola-tam som meškal pravidelne,Vlak-pätnásť minút pred,Autobus-nechodím,zlé skúsenosti,Doktor-5 minút pred,ale v čakárni 3 hodiny,Superfórum-pravidelne načas,Robota-na čas presne,Na pivo-to sa musí dodržiavať,väčšinou chodím hodinu pred,Sex-pravidelne načas,úlohy-bol som šikovný robil som si poctivo,preto teraz makám na štyri zmeny vo fabrike. :-! :-l :-- :'(
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Poslední varování

Odeslat příspěvekod averton 22. 6. 2008 07:15

Praca - nacas
Stretnutie - nacas
Rande - 15 minut po (nikdy nestiham vzdy sa mi do toho nieco pripletie :-)) )
it´s all about priorities :D
averton
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chameleon 22. 6. 2008 09:08

Všude se snažím chodit včas, akorát do školy mi to nějak nevychází. Ale i tam dodržuju akademickou čtvrthodinku. :-)
chameleon
Nadšenec

Odeslat příspěvekod snowboarder 22. 6. 2008 10:24

snažím se včas, nedochvilnost u sebe nenávidím, u ostatních mi nevadí :)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
SuperDatel 2009

Odeslat příspěvekod kukin 22. 6. 2008 11:02

pokud možno včas, případně "5 minut napřed";)

hlasování by se hodilo :idea:
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jeffe 22. 6. 2008 11:20

Podle me to souvisi i s pouzivanim mobilnich telefonu. Kdyz nebyli tak clovek chvili pockal a pak si rekl ze tomu druhemu do toho asi neco prislo a uz nemel sanci dat mu o tom vedet a jednoduse odesel. Ted lide spolehaji na to ze muzou zavolat jestli jdou pozde a taky na to ze cekajici neodejde bez toho aby jim zavolal co se deje. Beru do uvahy s kym se mam sejit a jestli ze zkusenosti vim ze obvykle prijde pozde tak se moc nesnazim byt tam vcas.
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Moderátor

Odeslat příspěvekod vizitix 22. 6. 2008 11:37

do školy nespěchám... autobusy mi neujížděj... různý schůzky atd tak většinou do těch 15 minut nebo včas.. :)

ale třeba u táty je to o něčme jinym... ten nechodí včas snad nikdy :D
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 22. 6. 2008 11:53

Pro jistotu mám hodinky o dvě minuty na před, abych nechodil pozdě... ale jak kdy, snažím se
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod aquarkko 22. 6. 2008 11:53

jak tetka... "jo, já su jenom v obchodě, za čtvrt hodiny su tam", a já čekám hodinu....dvě....
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod jannnn 22. 6. 2008 12:01

s tim busem mi to připomíná něco, co prostě nepochopim ... ať jdu ráno na jakýkoli bus do školy, nikdy ho nestihnu a musim jet až ti dalšim :D A to mam zastávku cca 50m daloko a je to témeř startovní, takže jezděj přesně na čas :]

Jinak teda na rande chodim taky včas :-) ... stejně jako na schůzky s někym důležitějšim nebo s někym, po kom něco chci :D
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod aquarkko 22. 6. 2008 12:05

to je normální, taky jsem celou povinnou školní docházku měla zastávku skoro před domem a vždycky jsem utíkala poslední, nejednou mi ujel :D
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Michal P 22. 6. 2008 12:14

jannnn píše: Protože alespoň u starší generace, jako jsou mí rodiče, je sraz v 6 hodin opravdu srazem přesně v 6, radši pro jistotu ještě o 15 minut dřív.

V tomhle jsem asi už ta starší generace.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod snowboarder 22. 6. 2008 12:33

jannnn: no ty si drak :D zastávku pod oknem a nestíhá busy :D
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
SuperDatel 2009

Odeslat příspěvekod Manli2 22. 6. 2008 12:46

:mrgreen: :nenapadne

no takže do školy jsem pravidelně chodil pravidelně v 8:05 :-D
na rande jsem jednou přišel o hodinu později :shock:
no a teď do práce... mno už kolikrát mi volali kde jsem... :-D

ale jinak jsem dochvilnej :D
e46 330i
Manli2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirkwood 22. 6. 2008 15:22

do školy včas, abych měla místo na parkování
na schůzky o 5 minut dříve
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod Grammator 22. 6. 2008 17:42

jsem dochvilný a rád čekám (cigáro)...
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník

Odeslat příspěvekod lu.kas 22. 6. 2008 20:40

Autobus do školy mi dost často ujíždí, takže jedu dalším a ve škole jsem s desetiminutovým zpožděním nebo dojdu pěšky a přijdu těsně před 8.
Na schůzky s kýmkoliv chodím včas, radši tak, abych tam byl o pár minut dřív - přijde mi to jako slušnost. Když vidím, že se opozdím (byť o pár minut), napíšu aspoň tu blbou smsku.
Když někdo přijde pozdě vyjímečně, nevadí mi to, když je to pravidlem, nemám to rád.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod suk 4. 7. 2008 19:41

muj rekord je o hodinu pozdejc (teda co si tak pamatuju) - pokud jsem vubec prisel
naopak je muj rekord 1 hodina predem... jednou jsem malem dal i den predem...

jinak do skoly chodim vetsinou vcas pokud nahodou nekoho nepotkam... ale i tak vic jak 2 hodiny pozdejc neprijdu...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod trent 4. 7. 2008 21:22

dochvilnost....no přátelé by řekli, že děsný, ale do práce se snažím chodit včas a přítelkyni taky nenechám čekat...
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Lukasoj 6. 7. 2008 08:02

vždycky sem všude tak o 5minut dřív....
Lukasoj
Přeborník

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 6. 7. 2008 11:59

Snazim se hodit vcas, jak jiz tu nekdo napsal, prijde mi to neslusne vuci druhe osobe prijit pozde.
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Slonik 6. 7. 2008 12:45

Snažím se. Pokud je nedochvilnost druhou stranou tolerována, snažím se o něco méně. Nedávno jsem opravdu krutě nestíhal, tak jsem utratil cca 500 za taxi. Na srazu (společenská akce, byli jsme o dochvilnost žádáni) jsem byl 3 minuty po termínu a byl jsem tam prvni. Ten co posílal ty pozvánky dorazil o půl hodiny později.
Občas se mi povede zásek. Nejhorší bylo zpoždění 2,5 hodiny (usnul jsem a nic mě nevzbudilo) na jednání, které mělo přinést práci skoro na rok. Sice jsem to nějak vyžehlil, ale předhazovali mi to ještě dlouho. A těch bonusů (práci mimo smlouvu zadarmo)co jsem musel poskytnout....
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod hotspot 6. 7. 2008 18:32

Vetsinou jsem celou dobu v klidu, poslednich pet minut zacnu behat a rychle se pripravovat a nakonec to stihnu...
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod zizd 9. 7. 2008 22:27

Ahojky, přidávám se ke kouďákovi. Teda dřív :) to jsem chodila taky o 5 min dřív, ale od té doby, co má přítel auto a jezdí všude pozdě jsem se mu přizpůsobila :) ale do práce (kde se to kontroluje) nebo nějaký důležitý zkoušky chodím pořád ještě dřív :)
zizd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lukino 15. 7. 2008 00:45

zizd píše:Ahojky, přidávám se ke kouďákovi. Teda dřív :) to jsem chodila taky o 5 min dřív, ale od té doby, co má přítel auto a jezdí všude pozdě jsem se mu přizpůsobila :) ale do práce (kde se to kontroluje) nebo nějaký důležitý zkoušky chodím pořád ještě dřív :)

No dovol? Ja ti dam vsude pozde :D :D :mrgreen: :mrgreen:
Lukino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 15. 7. 2008 18:00

Pokud mi v tom nic nebrání, jsem dochvilný, spíš chodím dřív. Nesnáším, když někdo dojde pozdě, třeba i o minutu, jako to dělá přítelkyně téměř 4 roky... Holt ženy.
Alláh je vždy odpouštějící a milosrdný.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kirkwood 15. 7. 2008 19:21

seterwohipikule: mě tohle dělá otec, vždy 10 minut má zpoždění, když potřebuji od něj odvézt :-D
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod roxor 5. 9. 2009 07:39

Potrpím si na presný čas.Je výsada kráľov ;-]
Ak niekto nedodrží dohodnutý čas,beriem to ako znevaženie druhého,či druhých účastníkov stretnutia.
Samozrejme záleží od situácie.Iné je,ak sa máme stretnúť v hospode,či niekde na gulášparty.Tam nech si dotyčný omeškanec mešká aj hodiny - jeho chyba :-] .
Ale problém je inde ... ak sme mali niekedy zraz a následný odchod,či odjazd auta,autobusu tak vždy sa našiel sobec,kvôli ktorého lajdáckosti,či neschopnosti museli ostatní čakať.Ešte ani raz sa nestalo,aby stanovená hodina zrazu bola dodržaná všetkými zrazuchtivými.
Ale bacha .... toto,čo som popísal vyššie naplatí pre naše nežnejšie pohlavie.Mnoho žien vníma čas inak (alebo ho nevníma vôbec) .... takže pre nich je časomiera ako 4.rozmer .... mnohdy nepodstatná :potichu
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Honzo369 22. 10. 2013 11:34

Také si myslím, že je to podle priorit člověka. Když jde o něco velmi důležité člověk je včas a naopak když jde o něco banální má spoždění. V mém případě je maximalne zpoždění 15 min.
Honzo369
Čtenář