Pravidla Slovenskeho pravopisu a casto pisane chyby...

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Heady 1. 8. 2005 20:49

vzhladom na to, ze dost citam prispevky do rozlicnych for a myslim si, ze slovensky pravopis ovladam dobre, tak ma dooost hneva, ked vidim tie hrubky, co su ludia schopni napisat !!!
takze, najcastejsie chyby:
1. Nominativ mnozneho cisla je vzdy s makkym I !!! pekni chlapci !! ale pekny chapec !!
2. Lokal je taktiez makky !!! O hoteli !! a nie "o hotely" !!
3. samozrejme vybrane slova
4. vynimky icka v predpone "vy": vidiet, visiet, vitat, vitazit, vizitka
5. nemylit si predlozky "s" a "z" !!! "z" sa pozuvia s 2. padom, genitivom - z koho ? z coho ? napr.: z toho som dostal strach || "s" sa pouziva so 6. padom, instrumentalom - s kym ? s cim ? napr.: s kym si bol ??

nuz, viac ma ich teraz nenapada, budem casom doplnat....

p.s.: inspirovany adamsovym prispevkom :)
Naposledy upravil Heady dne 3. 8. 2005 01:05, celkově upraveno 1
Keby aspon 1 z 1 000 slnk malo planetu, keby aspon 1 z 1 000 planet ma zivot a keby aspon 1 z 1 000 zivotov bol zivot inteligentny, tak su vo vesmire miliony inteligentnych zivotov !!!
Heady
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TheThing 1. 8. 2005 21:14

pokial dobre viem tak v slovach v 4. to vi nieje predpona...
The answer to the ultimate question of life, the universe, and everything is...42...
TheThing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Heady 1. 8. 2005 21:39

TheThing píše:pokial dobre viem tak v slovach v 4. to vi nieje predpona...

mas pravdu, ale vela ludi to pozna toho, ze je to predpona, dlho som rozmyslal, ze ako to napisem, cize hento su vynimky, kde slabika "vy/vi" nie je predponou !!
Keby aspon 1 z 1 000 slnk malo planetu, keby aspon 1 z 1 000 planet ma zivot a keby aspon 1 z 1 000 zivotov bol zivot inteligentny, tak su vo vesmire miliony inteligentnych zivotov !!!
Heady
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zuzka112 12. 4. 2017 09:56

Ďakujem :*
Zuzka112
Čtenář