Telemarketing?Otravování?

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Ivory 10. 7. 2005 09:35

Jak vnímáte, když vám zazvoní telefon a ozve se hlas, který by vás chtěl informovat o novém produktu? (a tím nemyslím ty experty co otravují s blbostma, ale skutečnou seriózní nabídku!)

Berete to jako otravování nebo vás to i zajímá a rádi si to vyslechnete pokud to je něco zajímavého?A jaké máte zkušenosti s telemarketingem? :?:

PS: Nezastírám, že se ptám kvůli tomu, že budu muset asi něco podobného použít. V místě mého bydliště totiž není žádná adekvátní forma reklamy, na celostátní nemám a považuji telemarketing za lepší direct marketing než někoho otravovat spamy. :!:
VW New Beetle 1.9 TDi - CULT CAR
Mercedes-Benz C class 240 aut. - BEST CAR
Ivory
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asspenn 10. 7. 2005 10:08

Obtěžuje mě to. Věci kupuju podle toho, jestli je potřebuju, případně chci, a ne podle toho, co mi kdo nabídne. A když se rozhodnu něco pořídit, umím si vybrat sám. Navíc jestliže někdo platí telemarketing, asi to nebude taková bomba, o promítnutí do ceny nemluvě.
Zastávám názor, že dobré zboží se prodává samo.
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 10. 7. 2005 10:28

Nikdy mi nikdo nevolal (zatím). Ale jaký rozdíl je mezi tímhle a spamem, kromě toho, že telemarketing vám zabere víc času, e-mail klidně smažete?
Jinak souhlasím a Asspennem.
To boldly go where no man has gone before.
big.alda (novy)
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 10. 7. 2005 12:27

Podívám se na to trochu jinak. Momentálně tam pracuji, byl jsem teprv párkrát a zatim mě to docela baví...:-) Ale je fakt, že je to lhaní už od prvních slov. Kdy momentálně řikám lidem, že dotazník anketa bude trvat max. 10 minut, ver skutečnsoti ale trvá asi 25 minut a to to musí fakt jít hrozně rychle..:-( Je nepříjemný to dělat, když vám třeba po těch 10 minutách začnou lidi říkat, tak kdy už bude ten konec atd..:-( Vy si vždy musíte něco vymyslet, aby ste zakamuflovali tu lež na začátku, ale tim lžete vlastně podruhý. No, prostě celou dobu jenom lžete. Ted zrovna dělám dotazníky jako hudbu posloucháte, kdy něco vyplnuji a pak pustím ukázku nějaké písničky... Je to k nevíře, ale dělat tuhle práci je dosti těžké, člověk si říká, jenom tam sedí u kompu a povídá. Zkuste si n+ěkdo povídat 5 hodin v kuse, z toho vám to zvedne asi každé 6. číslo, skoro každé vám to položí, každé druhé sprotě vykopne atd. Nejlepší je, že jak mile sluchátko položíte, komp vám začně okamžitě vytáčet další number..:-) ...........
Mě volali asi 3x a vždy jsem si to teda vyslechnul, protože jsem měl asi zrovna čas. Vim že pro ldi je to nepříjemné, ale dělám to jenom pro peníze, protože lépe placenou brigádku jsem nenašel.:-) Ale zustat samozřejmě nechci...:D
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 10. 7. 2005 12:30

asspenn: To máš pravdu, dobré zboží se prodává samo, to 100% souhlasim. Ale telemarketing neni pouze o tom něco nabízet. Z 80% případů jde právě o všelijaké dotázníky, ankety nebo passivní telemarketing, kdy lidé volajé vám, operátor... Pak tedy nevím proč se to nazývá telemarketing, ale je tomu tak...
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 10. 7. 2005 13:04

Jen dalsi a jeste otravnejsi forma spamu. Nabizene zbozi navic ani neni konkurenceschopne z cenoveho a vetsinou i kvalitativniho hlediska.
Fido+
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 10. 7. 2005 14:19

Já na nabídky po telefonu reaguji takhle:
Telefonista: Kecá a kecá.
Já: Promiňte, mohu vás přerušit?
Telefonista: Ano?
Já: Děkuji, naschledanou.

Je to taková slušná forma odmítnutí. :-)
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šarik 10. 7. 2005 16:12

Je to otravnější než spam. Ten leží ve schránce a neotravuje a hned vím o co de. Tady však musím všeho nechat, vzít telefon a zjistit o co de, což je otrava a ztráta času.
Blbý můžeš být, ale musíš si umět poradit...
šarik
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ivory 10. 7. 2005 16:58

S tím, že je to spam nesouhlasím a rozhodně nemám na mysli formu dotazníků!

Já osobně nemám na mysli segment normálních lidí (customers), nýbrž segment B2B. A těžko si můžete koupit něco o čem dosud ani nevíte ;-)
VW New Beetle 1.9 TDi - CULT CAR
Mercedes-Benz C class 240 aut. - BEST CAR
Ivory
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 10. 7. 2005 17:04

Ano ale spoustu veci bych ani nechtel
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 10. 7. 2005 17:06

Ivory: tak to je ine, povedal by som ze celkom bezne :) a co vlasne ponukas? :) (to posli iba cez SZ, narad by som musel mazat reklamu)
a
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků