"Černé Mšice", co zbůsobily smrt hada

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Romanjtekt 30. 6. 2017 21:23

Dobrý den, mám jeden docela velký problém.
Můj had (Hroznýš Královský) mi přestal jíst a nejedl 5 měsíců. Musel jsem tedy jít za veterinářem a dostat potravu do žaludku manuálně.
Včera zemřel a po prohlídce terária, které je velké 0,9 metrů do výšky, 1,1 metrů do délky a 0,7 metrů do šířky, jsem zjistil, že se zde nachází jakési "černé mšice", které se velikostí pohybují okolo 1 milimetru.
Mám zde další 2 hady, přičemž jednoho jsme přivezl dneska a má 2 měsíce.
Terárium jsme vyluxoval, dal novou kokosovou kůru, jako podlahu a vyčistil. Následně v době, než jsem přivezl hada druhého, jsem toho prvního hada dal vykoupat.
Následně jsem dal hada (toho prvního) do boxu pro přepravu a jel jsem pro druhého hada. Když jsem dorazil domu, dal jsem prvního hada zpět do terária (s sebou jsem ho vezl, protože člověk co mi hada dával se v hadech vyzná a potřeboval jsem zjistit pohlaví) a druhého hada poté také.
Problém je, že následně, co jsem si hady prohlížel v teráriu, jsem si povšiml, že jsou na nich "černé mšice", které nevím jak se nazývají.
Mám za to, že kvůli mšicím dostal had chorobu a přestal jíst a následně zemřel na selhání orgánů, protože mu je "černé mšice" rozežrali.
Jak se mám mšic zbavit bez chemie ?
Je to naléhavé, děkuji předem.

- Terárium je osvětlené
- Terárium má topení, přičemž má stálou teplotu 30 Stupňů Celsia
- Oba dva hadi jsou Hroznýši Královští
- Had co zemřel byl samec
- První had je samice a ten nový je samec

Jestli již s tímto máte zkušenosti, napište.
Romanjtekt
Čtenář

Odeslat příspěvekod MgX 2. 7. 2017 16:29

A proč zrovna nevoláš veterinární stanici s nepřetržitým provozem, nebo si nenajdeš linku na odborníky ze ZOO?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karel2121 2. 7. 2017 17:48

V každém případě jsi měl ono terárium než jsi do něj dal nové hady důkladně vydesinfikovat. Když jsi viděl že tam jsou paraziti tak nějakým sfinsvem proti broukům. Normálně vyčistit v takovém případě nestačí. Případně z něj fše vyházet a dát novou zeminu, a tak.
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 6. 7. 2017 23:35

MgX píše:A proč zrovna nevoláš veterinární stanici s nepřetržitým provozem, nebo si nenajdeš linku na odborníky ze ZOO?

Měl bys ho pochválit za důvěru v místní odborníky, kterých je tady nepřeberné množství na jakékoli životní situace o<:)
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karel2121 8. 7. 2017 13:47

Jít s hádky na veterinu je snad úplně automatické pokud jim něco chybí, že. Ale dát nová zvířata do terária kde se vyskytnuli paraziti bez řádné desinfekce? S tím mu žádný veterinář ani ten nejodbornější jaksi nepíchne. 8-P
Vyčistit domácí terárium snad muší dokázat sám.
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků