Čerpadlo Bosch RSL15/5-3 KU C - kde sehnat, jak nahradit?

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod trodas 22. 3. 2015 16:08

Zajímalo by mě, zdali někdo nemá nějakou zkušenost s náhradou za čerpadlo "Bosch RSL15/5-3 KU C". Odešlo mi v kotli Geminox ZEM 2-17C a nevypadá moc standardně:

Obrázek Obrázek Obrázek

Zejména mě zaujala ta hadička zezadu, napojená na nouzový odpad z ohřívací nádoby v kotli...

Prozatím se mi nepodařilo najít vhodné náhradní čerpadlo za odešlé (strejda Google čerpadlo dokonce nenašel vůbec) a tak by mě zajímalo, zdali někdo neví nebo neporadí kde sehnat, případně čím tento typ nahradit.

Jediné co našel jsem jen "PROTHERM čerpadlo RSL 15/5-3" čerpadlo, kterému bude asi do Bosch RSL15/5-3 KU C chybět zpětná vazba při havárii - nebo to z fotky výrobku není prostě jednoznačné:
http://www.dilynakotle.cz/protherm-cerp ... 5-3_z1573/

Tož "babo raď"...?
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stoura 1 23. 3. 2015 00:09

Strejda Google zná. Jen je třeba jej umět správně použít.

Dva tipy:
http://www.ecopumpen.de/pumpen-ersatzte ... pumpe5.htm
http://www.eshopregulus.cz/demved/eshop ... odvzd-vent
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 24. 3. 2015 14:17

Tak, dnes bylo (díky šikovnému opraváři panu Krutilovi) čerpadlo opraveno výměnou motorové části z čerpadla Wilo RS15/6-3 P. Má to mírně vyšší výkon (93W oproti 84W originálu, jenž měl: I stupeň 38W, 0,17A - II stupeň 58W, 0,26A, III stupeň 84W, 0,36A) ale jede to v pohodě a hezky to topí a teče teplá voda. Ufff...!

Lze tedy vyměnit motorovou část Bosch/Wilo RSL15/5-3 KU C za Wilo RS15/6-3 P.

A jako bonus jsem se dozvěděl, že od října v ČR (jinde v EU od 2018, u Poláků vůbec!) nebude možno tyto čerpadla zákazem Bruselu osazovat, neb nejsou dost ekologická, když nemají regulaci výkonu a bla bla bla...
Neuvěřitelné.

Wilo prý dokonce řeklo, že jim takové čerpadla vyrábět ani nebude, nikde jinde než v EU tohle neplatí a tak snad Grundfos... pane jo. Kam to spějeme...?!
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vlasta z hor 2. 1. 2018 12:05

Strejda Google skutečně nic nenašel. Jsem před podobným problémem jako předešlí ubožáci. Motorová jednotka funguje perfektně, zato odešel odvzdušňovací ventil, kterým upravená topná voda s francouzskou drahou sračkou "Bijonibal!,která tvoří inkrustáty, odtékala neustále do kondenzátu, což vedlo k poklesu tlaku a odstavení kotle. Čerpadlo vypadá skutečně velmi nestandardně, už proto, že má 3 vývody na topnou vodu. Čím ho nahradit? Ano, skutečně Babo raď!!

-- 2. 1. 2018 13:50 --

Neměl jsem možnost při psaní příspěvku vidět stávající čerpadlo a proto odvolávám, že má 3 vývody. Třetí vývod je až na spodní armatuře pod přírubou. Omlouvám se.
Vlasta z hor
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků