jakou myčku s nejvyšší účinností mytí?

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod audis 13. 6. 2010 13:16

zdravím, mohu si vybrat myčku nádobí, cena tak do 15000 kč a nevím kterou. testy nějaké si přečtu. ale co jsem pochytil za ty roky zpětně od známých, tak to je v rozporu s tím, co jsem si o myčkách myslel. a to totiž to, že do ni ní dám jakkoliv špinavé nádobí a vyndám ho čisté. což není pravda :-( a je třeba silně zašpiněné nebo zaschlé předmýt, pomýt, umýt, xMÝT, což mi udělalo silnou čárou napříč mým snem.

takže hledá se myčka, která má co nejvyšší účinnost mytí. ostatní parametry jsou vedlejší. má někdo nějaké zkušenosti nebo od známých, nebo je prodejce bílé techniky? rozměry klasické..

děkuji za tipy.
Obecní policista: "to je jako sranda?" Nezletilý (v doprovodu zletil. osoby): "ne, to je sociologický experiment." Obecní policista: "vaše občanské průkazy!"
audis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 13. 6. 2010 13:52

Já i většina mých známých máme dobré zkušenosti s myčkou. Nějaké fest připálené jídlo to sice neumyje, ale to se konec konců musí častokrát odmočit i před ručním mytím.
Ale také znám člověka, který nádobí nejdříve umyje v ruce a pak strčí do myčky. Někdo myčce prostě nevěří.
Na značce asi nezáleží. Řekl bych ,že hlavní rozdíl v umytí budou mít na svědomí tabletky.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 13. 6. 2010 18:44

Muj postrech s myckou z domova je ten, ze pokud se do mycky nasklada moc nadobi, je pak spatne umyte... takze se nesnazit dat vsechno spinave nadobi do mycky za kazdou cenu... jinak pouzivame prasek (zadne tablety) a mohu rict, ze se vetsinou vse umyje, nadobi predem nemyjeme. Ale je pravda, ze velke hrnce a pekace do mycky nedavame, zaberou zbytecne hodne mista a ten jeden velky kousek nadobi se v ruce umyje.
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trent 13. 6. 2010 19:09

Souhlasím s Jackem. Myčku máme a není problém. Zaschlé jídlo nejdříve nechám odmočit, ale to spíš platí pro pánev/hrnec. U talířů jsem problém nezaznamenal. Pochopitelně, že taky záleží, jak tam nádobí naskládáš. Jedno dvě mytí a máš to vychytaný. Jinak pokud je prostor, doporučuji myčku na 12 sad(šířka 60 cm). Ta menší se mi zdá opravdu malá a špatně se do ní skládá nádobí.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod audis 13. 6. 2010 19:14

děkuji děkuji a značky jaké máte jen tak orientačně?
Obecní policista: "to je jako sranda?" Nezletilý (v doprovodu zletil. osoby): "ne, to je sociologický experiment." Obecní policista: "vaše občanské průkazy!"
audis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 13. 6. 2010 19:29

my máme Whirpool, ale původně jsme chtěli Baumatic. Jinak se při nákupu tak koukni na hlučnost. Čím tišší, tím pochopitelně lepší.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod audis 13. 6. 2010 19:35

pravda, druhá důležitá věc. dík
audis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 13. 6. 2010 19:53

Elektrolux.

trent: Já bych vybíral podle počtu osob. Mít velkou a plnit ji týden, nevydržel bych smrad. A pouštět ji poloprázdnou by se mi nechtělo.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod trent 13. 6. 2010 20:55

Jsme tři a plníme je ji cca den a půl až dva. Asi jsem nešikovný, ale do malé myčky jsem měl problém naskládat 4 hluboké a 2 mělké talíře, 2 hrnce a nějaký vařečky...
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Slonik 13. 6. 2010 22:39

audis: v cenové kategorii 15k (volně stojící) se poohledni po AEG. Myslím, že bys mohl najít vyhovující výrobek.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod Kirkwood 14. 6. 2010 08:14

trent: to jsem zvědavá, jak dlouho budeme plnit myčku ve dvou :hm: dám vědět až za cca měsíc :-\
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod trent 14. 6. 2010 08:23

Vzhledem k tomu, že oba jsme měli odpor cokoliv umývat ručně, tak nám to takovej problém nedělá. A ještě ušetříme vodu.
Třeba moji rodice si koupili na stará kolena myčku a zatím co mamka plní myčku, táta stále myje ve dřezu. Takže výhoda veškerá žádná.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Kirkwood 14. 6. 2010 09:19

Tak mně nedělá problém mýt nádobí ručně.. Ale zase myčka ušetří vodu a čas. Naši by potřebovali myčku, protože když vidím toho nádobího u nich a tatík si raději napustí dřez vodou :roll: takže když si dělám jídlo, tak musím přemývat :-/
Kirkwood
Přeborník

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor