práce v řecku,korfu

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod irca.mesos 9. 9. 2007 14:14

touto cestou bych chtěla varovat všechny kdo by chtěli jet někdy v budoucnu pracovat do řecka,že ať inzerát vypadá sebevíc hezky a věruhodně, nikdy to nebude podle vašich představ.a pokud chcete dat radu.nejezděte přes někoho ale na vlastní pěst.tam si práci vždycky seženete a nejste vázáni na toho kdo vám to zprostředkoval. mě to zprostředkovala jistá paní jménem Pavla Vágenknechtová a můžu vám říct, že doufám, že o téhle ženské už nikdy neuslysím. je to člověk, který si hraje na strašnou kamarádku, ale pouze do té doby dokud hrajete podle jejiho scénaře.jakmile se vám něco nelíbí nebo chcete odejít,vykašle se na vás.ja jsem jela do řecka s tím že budu mít 650 eur/mesic.byla jsem tam 1,5 mesíce a víte kolik sem si dovezla penez?500eur.a to jsem ty penize dostala jen pod velkým nátlakem.a paní pavla vágenknechtová? ta si můj zbytek peněz vzala za zprostředkování o kterém vůbec nebyla řeč.ten kdo s ní má nějaké zkušenosti určitě ví jak to chodí.

//bombul: Tema presunuta z Cestování a turistika.
irca.mesos
Čtenář

Odeslat příspěvekod xmms 6. 10. 2008 01:00

Souhlasím. Ale rozhodně bych nejezdil do zahraničí vydělávat 650eur/měsíc. I doma se dá vydělat víc. Jediný důvod pro tak málo peněz mohou být nové zkušenosti, jazyk, místní kultura apod.
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 10. 10. 2008 11:53

Prave si vymenoval niekolko dovodov preco ist a jeden preco neist :D
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmms 10. 10. 2008 18:15

No ale to by byly drahé zkušenosti. Čtenářka před rokem psala o penězích. Jela tam, aby si dovezla peníze.
Jednou jsem se zajímal o práci v Africe a přišel na jedno školení. Rychle jsem zjistil, že to není nic pro mě, navíc bych do toho musel dost investovat, ládovat do sebe léky proti nemocem jako malárie, které zatěžují organismus, dále různá infekční rizika. Nakonec jsem to definitivně zavrhnul. Afričané by si svou situaci měli řešit sami a ne jen čekat, až jim někdo doveze jídlo a oblečení.
Já bych potřeboval, aby nám nějaký dobrák zrekonstruoval barák, asi budu čekat dlouho.
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stupkina 23. 11. 2009 14:38

Musím reagovat na příspěvek irca.mesos.Corfu je malý ostrov a lidi z Čech,kteří tam v sezoně pracují,se většinou navzájem znají.Takže je jen otázka času,než si vymění informace a zkušenosti.Jsou dobré,i špatné-tím se toto místo nijak neliší od ostatních na světě.
Všichni,kdo hledají brigádu a nějaký ten přivýdělek mají nějakou představu o tom,jak by to mělo vypadat-většinou ale chybí informace a zkušenosti.Takže je velmi těžké odhalit nepoctivce.V neposlední řadě je tu také problém s lidmi,kteří přijedou s představou "snadného" výdělku,či s přeceněním vlastních sil a možností-další problém je s těmi,kteří si přijedou hlavně užívat a práce je pro ně jen nutné zlo,které jim má zaplatit jejich pobyt u moře a výlety po diskotékách.
Když se pak situace zkomplikuje,hledá se viník.
Je lehké označit prvního člověka,u kterého se ví jméno a veřejně jej pošpinit-pod anonymem,bez důkazů a možnosti se bránit.
Co ten dotyčný prožívá,pokud se náhodou o tomto zpětně dozví.....
I já mám své zkušenosti,ze stejného období i místa.Mnohem horší,než pisatelka irca.mesos.
Byla to brigáda pro německou agenturu Corfu-fun.
Také jsem byla naivní a spolupráce s Dirkem a jeho přítelkyní Jannin mě stála nejen peníze,ale hlavně spoustu stresu...na druhé straně to pro mě byla obrovská zkušenost,která mě naučila nedůvěřovat a hlavně prověřovat.
Lidí,které tato "rádoby agentura" podvedla,je více,nejen v Čechách.Do dnešního dne tento povedený pár dluží spoustu peněz které inkasovali na výplaty brigádníků a které zmizeli v jejich kapse.Také dluží lidem,kterým naslibovali koupi a dovoz levné elektroniky z Německa.
Poslední info. které je o nich známé je to,že na podzim v roce 2007 uspořádali velkolepou svatbu v paláci Achilion,kde měli údajně zaplacené bodyguardy ,aby je náhodou nerušily lidé domáhající se svých výplat.
Irco.mesos,chci Vás ujistit,že v mé kapse vaše peníze nejsou.Pokud chcete tento problém řešit seriozně,ozvěte se mi na e-mail a já vám sdělím vše,co jsme všichni podvedení zjistili a předali policii.
Pavlína Vagenknechtová
stupkina@gmail.com
stupkina
Čtenář

Odeslat příspěvekod qliko 11. 2. 2010 21:24

Chtěla bych se informovat, jak to vlastně na korfu chodí a jestli to je na všech ostrovech stejné. Rozhodně bych jela na vlastní pěst, nechci se na nikoho vázat, ale na druhou stranu si nedokážu představit, že příjdu do restaurace a budu se ptát po práci :) každopádně si nejedu vydělat, zajímají me spíše zkušenosti, kultura a památky. Také bych chtěla vědět jaká je obvyklá pracovni doba, jestli existuje nějaký krátký, dlouhý týden nebo něco podobného. Nevěděla jsem na koho se obrátit a tak doufám, že mi někdo poradíte, děkuju.
Linda
qliko
Čtenář

Odeslat příspěvekod 4honza 11. 2. 2010 22:08

V Řecku je nezaměstnanost už nad 10% a turistický ruch je jedním z nejpostiženějších oborů díky velkému propadu zájmu o zahraniční dovolené všeobecně. Takže šance nějaké brigády v turistických letoviscích je pro cizince asi dost malá.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků