Práce v zahraničí

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Janusx 3. 6. 2007 18:25

Ahojky, nemáte někdo zkušenosti z agenturou Coolagent??? Na netu to vypada docela zajímavě a i mín podezřele než zde zminovana 1prace...Díkes za info
Janusx
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JozefV 26. 7. 2007 15:48

Dost dlho sa tu nepisalo :)
Je UK lepsie ako Irsko na pracu dlhodobejsie (rok a viac)?

A co vsetko sa da robit v zahranici?
Ake su najbeznejsie roboty? (pre 18 rocneho s maturitou)
Naposledy upravil JozefV dne 26. 7. 2007 15:55, celkově upraveno 1
JozefV
Nadšenec

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 26. 7. 2007 15:52

Vacsina ludi co poznam odisla pracovat skorej do Irska (min. rok), hovorili mi, ze Irsko ma vacsi potencial ohladom pracovnych miest. Ale ci je to pravda to neviem (ale dari sa im tam slusne).
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukinosa 28. 7. 2007 06:34

jojo , souhlasim , ted mam v Irsku kamarada a pri manualni praci vydelava 5000kc DENNE :!: :!: :shock:
lukinosa
Čtenář

Odeslat příspěvekod blino 29. 7. 2007 22:47

JozefV píše:Dost dlho sa tu nepisalo :)
Je UK lepsie ako Irsko na pracu dlhodobejsie (rok a viac)?


Irsko :wink:

JozefV píše:A co vsetko sa da robit v zahranici?


vsetko :)

JozefV píše:Ake su najbeznejsie roboty? (pre 18 rocneho s maturitou)


tu ani nejde o vzdelanie ako skor o to co vies skutocne robit...
napr. ako vyuceny obkladac, murar, maliar a pod. profesie z oblasti stavebnictva -> pracu najde rychlo a je dobre platena
v Irsku je napr. dopyt po mäsiaroch...

ak vsak vies jazyk tak sa uplatnis skoro vsade :-P
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dudo5611 24. 2. 2008 10:08

Caute chcel som sa spytat ci nahodou neviete ako je to v anglicky hovoriacich krajinach a najme v USA z pracov v 16 rokoch zivota Smile hm ze ci je to tam dovolene a da sa tam nieco najst, najlepsie cez nejake agentury ak viete aj poradit nejake pre studujucich little studentov heh no diki vopred za odpovede.
Dudo5611
Dudo5611
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strny88 26. 2. 2008 23:30

Mě by taky zajmaly nějaké solidní agentury, zatím jsem nenašel jedinou agenturu která by byla opravdu solidní. Všechny agentury co se prezentují na internetu jsou podvody, soudim podle diskuzí. Třeba na agenturu http://www.aupair.cz, která se jeví na první pohled velice seriozně a slibují hory doly, jsem nenašel jedinný kladný názor. Takže pokud máte osobní dobrou zkušenost s nějakou agenturou tak budu velice rád když se o ní podělíte.:) thx
Siemens M50, CX65, Nokia 3510i, Samsung E720, Motorola E398, L7, Razr V3, Rizr Z3, Sagem MY Z-55, LG Shine, Nokia N82, Sony Ericsson w810i, Motorola Ming, Samsung Galaxy Spica, Motorola DEFY, ATRIX, X, X+1, X Style, X4, Z3 PLAY, LG G8s, Google Pixel5
strny88
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rasty_CZE 24. 6. 2008 15:22

Mam takovou otazku jestli ma nekdo zkusenost s touto agenutorou s praci v zahranici.http://www.1prace.cz/
Jestli se jim da verit nebo to jsou v rade dalsich podvodnych agentur.Nebo muzete mi poradit jak na to pracovat v zahranici(nejlepe Nemecko).S kamaradem hledame praci a prislo nam zajmave Nemecko tak jestli ma neko zkusenost...Vim ze to tu bylo Xkrát ale pls poradi nekdo?
Naposledy upravil Michal P dne 24. 6. 2008 18:06, celkově upraveno 1
Důvod: Příspěvek připojen ke stávajícímu tématu.
Rasty_CZE
Čtenář

Odeslat příspěvekod strny88 25. 6. 2008 06:35

Rasty tak tehle agentuře bych se obloukem vyhl, stačí zadat do google nazev a je to jasné:)
Siemens M50, CX65, Nokia 3510i, Samsung E720, Motorola E398, L7, Razr V3, Rizr Z3, Sagem MY Z-55, LG Shine, Nokia N82, Sony Ericsson w810i, Motorola Ming, Samsung Galaxy Spica, Motorola DEFY, ATRIX, X, X+1, X Style, X4, Z3 PLAY, LG G8s, Google Pixel5
strny88
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JozefV 25. 6. 2008 12:12

Vzdy si nejak najdite nejake info o tej danej agenture (kludne aj opytat na fore, ked uz google nevie najst nic), nie je prijemne vyjst tisice KM len tak zo srandy ;)
JozefV
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xmms 28. 6. 2008 00:59

Pár rad, jak najít práci v Irsku a žít levně:
V první řadě se vyhneme různým agenturám a rádoby zprostředkovatelům, co jen inkasují peníze a práci nám neseženou.
umět anglicky,
umět něco dělat a mít v tom praxi a reference,
mít dost peněz (€2000 do začátku)
přestat kouřit a před odjezdem si nechat spravit zuby
přijet s notebookem a WIFI kartou, v hostelech mají někdy WIFI již v ceně

Jde to i bez referencí, ale opravdu těžko.
Zkuste si dát inzerát jen tak na zkoušku, že nabízíte práci v kuchyni. Za tři dny vám odpoví víc jak 30 lidí. Většina zaměstnavatelů se na váš životopis ani nepodívá. Představte si, že odešlete první den 50 životopisů na nabídky, kde splňujete všechny uvedené požadavky, stejné množství rozdáte v ulicích, v obchodech a restauracích a nikdo se vám neozve. Anebo se ozve až potom, co jste to vzdali a odjeli domů.
Chce to opravdu pevné nervy, peníze do začátku, umět se domluvit a hledat a hledat. Až vám někdo zavolá a pozve na pohovor a vy se s ním po telefonu ani na pohovoru nedomluvíte, nemáte jednoduše šanci.

A jsou tu agentury zprostředkující práci zdarma, ale obvykle práci nenajdete, největší záplava je právě v nekvalifikovaných profesích v restauracích, za barem, v hotelech apod. Já našel po třech týdnech hledání, ale jsou tu lidi, co hledali několik měsíců.

Malý rozpočet jako příklad:
€100 na první týden do nejlevnějšího hostelu (bydlí se třeba po 12 nebo 16 lidech na pokoji)
350 nájem+350 deposit, až najdete podnájem v pokoji sdíleném s ještě jedním člověkem
300 na měsíc na jídlo
a další drobné výdaje
první měsíc vyjde min. na €1200

Vše ale záleží na tom, kde a za kolik bydlíte.
Výplaty jsou různé, někde dostanete každý týden, jinde po 14-ti dnech a jinde mi nabídli až koncem následujícího měsíce, takže podle toho si spočítáte, kolik vám pro začátek vystačí.
Když budete hledat dva měsíce a první výplatu dostanete až následující měsíc někdy na jeho konci, potřebujete mís s sebou peníze na první 4 měsíce života, docela fajn, nemyslíte? :D
A ještě bych doplnil pro kuřáky: €7,50 za krabičku.
A třeba pivko v hospodě 5 euro a víc.
A abych nezapomněl - návštěva lékaře €50, levnější druh plomby €100 a často i dražší.

Hodně štěstí! 8-)
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod error404 12. 9. 2008 21:46

Zdravim,
Uvazujeme ze o prazkach vyrazime do zahranici (anglie, irsko, spanelsko, holandsko :love: ), tak bych se chtel zeptat jaky stat doporucujete (hlavne po strance financni - pomer ceny/plat).
Jak si tam zaridit praci a brigadu? Asi nej by byla agentura, tak se zrovna zeptam jestli ma nekdo nejakou zkusenosti s nejakou agenturou, jestli byste mohli nejakou doporucit :-) ....

Budu rad za jakekoliv informace, Diky :D
Naposledy upravil Michal P dne 13. 9. 2008 07:32, celkově upraveno 1
Důvod: Připojeno ke stávajícímu tématu
error404
Čtenář

Odeslat příspěvekod xmms 12. 9. 2008 23:39

Co chceš dělat, jakou máš praxi a co umíš? Domluvíš se anglicky?

Mám zkušenosti pouze v Irsku. Zkus trochu hledat tady na fóru, něco jsem už napsal do jednoho vlákna, je to na konci
http://pauza.zive.cz/viewtopic.php?f=619&t=600103&st=0&sk=t&sd=a&all=1

Výběr státu je na tobě, asi nejvíc peněz vyděláš v Dánsku, hodně lidí tam umí anglicky (i když naučit se dánsky je výhoda), ale také je tam všechno čtyřnásobně drahé. Daleko dražší než v Irsku. Ale jeden borec mi nedávno psal, že si tam vydělá pěkné prachy, které by u nás nikdy neměl.
Snad dál na sever by mělo být snazší najít práci, ale je tam třeba nějaké povolení, což by neměl být problém, pokud ti zaměstnavatel práci přislíbí, ale zkušenosti s tím nemám.

Agenturu žádnou nedoporučuju, určitě ne ty placené u nás. V Irsku je jich spousta, pro uchazeče zdarma. Říká se, že teď je dobré období pro hledání práce v Irsku, ale také to nějakou dobu trvá.

Hlavně se nespoléhej, že práci seženeš hned po příjezdu, takové štěstí má jen hrstka lidí. Často to trvá i 3 měsíce najít práci v Dublinu. Jinde třeba není takový nával, ale také ani tolik nabídek. A někde vyplácí až následující měsíc. Takže se to vyplatí jen dlouhodobě třeba na rok a déle, aby sis nějaké peníze odvezl domů. Na kratší dobu než 6 měsíců bych rozhodně nevyjížděl.

Ještě poznámka: na stránkách chochoviny se dá přečíst zajímavé čtení. Jmenuje se to Kterak dobýt Irsko a vydělat milion.
Pokud zapomenete adresu www, stačí do google napsat "sousedka nymfomanka", viz obsah článku. S tímto vyhledávacím řetězcem stránky vždycky najdu ;-)
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod error404 4. 10. 2008 15:54

Anglicky se spise nedomluvim nez domluvim - celkem rozumim, kdyz dotycny mluvi pomalu, ale slozit vetu to uz je trochu problem.
Praxi nemam, studuju 3. rocnik SPS - Technicke lyceum - zamereni programator....rad bych delal neco co se tyce webdesignu, nebo proste prace s PC, ale delal bych cokoliv, hlavne abych mel prachy....

Praci bych potreboval jen na prazky, jelikoz jeste studuju, nanejvys bych mohl odjet v cervnu.
Udealni by bylo, kdyby slo neco sehnat takto nadalku predem a po prijezdu bych uz nic nemusel hledat.
error404
Čtenář

Odeslat příspěvekod xmms 4. 10. 2008 19:19

Já bych to v tvém případě rozhodně nedoporučil. Neříkám, že to nejde, ale neúspěch je pravděpodobnější. Jedna kolegyně u nás mi vyprávěla, jak přijela s mizernou angličtinou a v kapse asi jenom dvě stovky a za týden už měla práci a funguje tu už bezmála rok. Jenže tu měla někoho, kdo ji pomohl. Jinak mi spousta lidí říká, že najít práci jim trvalo i několik měsíců, což je častější případ a o to horší je to se slabou angličtinou. To platí v jednom fastfoodu. Já jsem hledal měsíc. Ale přečti si, jak český programátor hledal práci třeba na stránkách http://www.irsko-aktualne.cz/view.php?cisloclanku=2006120004&zaloz=rozhovory&menuf=409. I programátor s pětiletou praxí to v Irsku nemá jednoduché.

Zvaž následující základní věci:
kolik máš peněz do začátku?
jídlo stojí cca dvakrát tolik
nejlevnější nájem v hostelích je od €10/noc, ale dostupné jsou prakticky od €20 a víc
se koukni http://www.hostelworld.com/
taky se koukni na http://www.daft.ie na nabídky ubytování
jak chceš předem uzavřít smlouvu z domova, když jsi nebyl na pohovoru?
všude vyžadují praxi a reference, já jsem musel nějaké "vyrobit", jinak by mě nevzali
v případě zájmu ti vždy budou chtít zavolat na číslo v tvém CV, jak si domluvíš interview po telefonu?
počítáš s tím, že za týden nebo dva rozdáš, rozešleš CV plný poctivé praxe a nedostaneš žádnou odpověď (jednoduše se ti nikdo ani neozve), přičemž konec prázdnin se blíží a peníze ti docházejí? S nulovou praxí ještě hůř.
řešil jsi daňové přiznání, které odvádíš u nás za peníze vydělané v zahraničí?
právě o prázdninách je tam největší nával, proto je tak těžké práci najít
řešil jsi cenu dopravy? u nás máme cenový ráj (a zaměstnavatelé ráj s levnou pracovní sílou)

Jaké budou následky, pokud se za dva měsíce vrátíš bez práce? Bude z toho nějaký dluh? A jak ho splatíš? Hodně lidem se takový pracovní program promění na docela drahou dovolenou.

Co dodat? Na prázdniny si najdi doma nějakou brigádu, dostuduj, uč se anglicky, udělej si praxi a pak přijeď na pár let, to už se vyplatí víc.

Já jsem teď našel novou práci v oboru u firmy, kde jsem byl na pohovoru v květnu, tenkrát zrovna neměli místo, dnes už ho mají. Nemám v plánu se v nejbližší době vracet, pokud tu budu mít co dělat a pokud mě budou platit, protože doma si rozhodně víc nevydělám. Také mi tam ukazovali tu naštosovanou hromadu životopisů, zájem o práci skutečně obrovský. Na každého se opravdu nedostane, ani když firma shání 20 lidí.
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků