Rozdíl platu

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod D3VL3R 22. 9. 2014 19:38

Ahoj,
Kamarádka chce po mě pomoc kvůli zaměstnání. Pracuje na recepci a (příjem, administrativa, ústředna, hlidani kamer a lidí) dělá jeden člověk na 12h směně. Plat berou kolem 8 000, což je samo o sobě málo. Chtěli si zažádat o zvýšení platu o 500 Kč, dostalo se to až k řediteli, který to samozřejmě neschválil a její nadřízený je všechny srovnal, co že si to dovolují. Navíc nabrali nové mladší zaměstnance na stejnou pozici a jejich plat je 13 000, tedy o 5 000 více. Už je bezradná, neví na koho se obrátit. Nemůže si dovolit přijít o práci, tak se bojí to oznámit na inspektorát práce. :oops:
D3VL3R
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 28. 9. 2014 14:58

plat je smluvni mezi zamestnavatelem a zamestnancem, kdyz se ji to nelibi at jde jinam...
Hlasit to muze v hospode u piva, tam se ji alespon vsichni zastanou a polituji
TDI DSG
Jean ViC
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 28. 9. 2014 19:28

Dohodla se se zaměstnavatelem na určitém platu, má ho. Na čem se dohodne s jinými zaměstnanci, je jeho věc.
Ať odejde. Jasně, to nechce, ale kdo by dělal za 8000. Inspektorátu práce to bude asi úplně jedno, podepsala, co podepsala.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 29. 9. 2014 17:30

No možná by se mohla podívat po něčem jiném a pokud bude úspěšná, tak se s tou firmou rozloučit. Jako 8k (asi čistého, ale i tak) není úplně to, z čeho by mohl člověk normálně důstojně žít. Pokud má nějaké děti, tak by si nejspíš na dávkách přišla na víc ... . Smutné, ale je to tak
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D3VL3R 1. 10. 2014 17:25

Njn, odejít nemá kam, holt moravskoslezský kraj, otroků ráj :(

Po odečtení nájmu a služeb ji zbyde tak 1800 na měsíc. Dítě nemá.
Case: NZXT S340 Black | MB: Asus M4A89TD PRO​/USB3 | CPU: AMD Phenom II X6 3.9GHz | GPU: Gigabyte GTX1060 OC 6GB | RAM: Hyper X 16GB DDR3 | HDD: SSD EVO 850 256 GB, WD 1 TB | Power: Corsair RM550x | OS: Windows 10 64b
D3VL3R
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 1. 10. 2014 17:32

Hlásit by to asi šlo, protože minimální mzda je 8 500 (ale to asi má, když je to "kolem"). Prát se za zvýšení teď asi nemá moc cenu, protože brzo se stejně minimální mzda zvedne a tedy si polepší tak jako tak.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kotatko99 11. 10. 2014 07:28

Zdravím, tohle je vždy smutné a nelehké téma. A těžko něco radit. Jen snad to, že v tomhle jí asi inspektorát práce ani žádná instituce nepomůže. Pokud má min. plat a není speciální pracovník, tzn. ve státní správě, která se musí řídit tabulkami, platovými třídami, což není, je to opravdu jen na individuální domluvě. Více méně to, že na její pozici, pokud to dobře chápu, nabral šéf nové zaměstnance za o dost vyšší plat, by se neměla ani dovědět. Ale záleží jak která firma to má. Někdo má přímo ve smlouvě, že o takových věcech nesmí mluvit, právě z důvodů, aby nedocházelo k takovéhle situaci jako píšete. Ostatní se to dozví a chtějí automaticky více. No záleží. Jako matka chápu, že mít jakoukoli práci v dnešní době je výhra. Na druhou stranu by se paní opravdu neměla nechat vykořisťovat a pokud ví, nebo cítí, že jsou její kvalifikační předpoklady nebo dovednosti podhodnoceny či podhodnocovány a není šance na změnu, tak prostě chodit do práce a hledat si přitom jinou. Hodně lidí to tak dělá. Tedy já ne, já jsem se svou prací spokojená a věřím, že dobrá práce bude po zásluze odměněna a že náš zaměstnavatel si je vědom toho, že příjemné pracovní prostředí a dobrá motivace = výkonný a spokojený zaměstnanec. Ale jsou firmy, které to opravdu neřeší :-\ . Tedy můj muž pracuje v korejské firmě a musím říct, že co tak poslouchám, stěžuje si pořád. Ale už je tam snad čtvrtý rok a pořád tam pracuje. Ale je pravda, že kvůli platu už měl několikrát skoro napsanou výpověď. Je to také o jednání s tím zaměstnavatelem. Nikdo není nenahraditelný, a hlavně ty korejské firmy na tom mají založenou svou filozofii. Ale také vím, že odtamtud hodně lidí odchází a pokud už Vám odejde z firmy opravdu schopný člověk, který je zaškolený, opravdu díky němu ta firma šlape dobře, tak se nahrazuje těžko a i ti zaměstnavatelé jsou si toho vědomi. To je také důvod ,proč, ač vždy velmi neochotně ze strany zaměstnavatele a s tvrdým vyjednáváním ze strany jeho, chodí můj muž každoročně se zvýšeným platem. Sice je pořád nespokojený, ale to už je asi obecně nějaká mužská vlastnost :-D :-D . Tak přeji hodně zdaru, pak třeba napište, jak to probíhá, nebo jak to dopadlo.

-- 11. 10. 2014 08:34 --

Jediné, co mě ještě tak napadlo, zajít za nadřízeným a zeptat se, jaký jsem zaměstnanec, jak je se mnou spokojený, jestli se mnou počítá do budoucna. Jestli se myslí, že mám pro firmu nějaký přínos. Pokud odpoví ano, vyjednávat o platu,pokud odpoví, že jsem špatný, lehko nahraditelný a neužitečný zaměstnanec, asi bude mít paní smůlu. A velkou pravděpodobnost, že si tu novou práci bude muset hledat tak či tak. Každopádně takhle se dá vyjednávat s šéfem rozumným, podle toho, co jste psal v příspěvku, si nejsem jistá, zda-li u vás ve firmě o takového šéfa jde, spíše asi ne.
kotatko99
Čtenář

Odeslat příspěvekod D3VL3R 15. 10. 2014 16:19

Jak říkám, o zvýšení platu se již snažila a dostalo se to až k řediteli, nicméně bylo to zamítnuto. Její šéf je takový, že všechny prudí a vůbec není pro svojí pozici kvalifikovaný a byl na to místo dosazen ze známosti. Kromě jeho podřízených s ním nejsou spokojeni ani ostatní zaměstnanci, ale nikdo nic nezmůže. Já jsem v mezinárnodní společnosti s open culture, takže máme relativně dobrý plat a vycházíme spolu dobře.
Case: NZXT S340 Black | MB: Asus M4A89TD PRO​/USB3 | CPU: AMD Phenom II X6 3.9GHz | GPU: Gigabyte GTX1060 OC 6GB | RAM: Hyper X 16GB DDR3 | HDD: SSD EVO 850 256 GB, WD 1 TB | Power: Corsair RM550x | OS: Windows 10 64b
D3VL3R
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 15. 10. 2014 16:26

Ať hledá práci jinde. Je nespokojená, má malý plat, šéf na *****. Nic jiného jí asi nezbývá. Pokud dělá na recepci, sleduje kamery a tak, to může dělat každý druhý debil, na to netřeba kvalifikaci. Kdyby si stoupla za bar, hned má o osmičku víc. Ať nebečí a nesnáží se to házet na jiné,našla si na prd práci, tak to chodí. Rozumné je jít jinam.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D3VL3R 12. 11. 2014 21:08

Tak její rozsah práce je dlouhý, prakticky nekonečný, protože mají dodatek, že budou dělat to, co jim nadřízený řekne (což podle mě asi není v souladu se zákonem?). Momentálně dělají recepci (obsluha návštěvníků, vyřízení zásilek, obsluha telefonní linky - ústředny, správa přístupů, hlídání prostorů kolem budovy a uvnitř, požární ústředna, příjem pacientů, administrace nemocničních systémů, další a další věci). Takže to, co jinde dělá více lidí, na více oddělení za více peněz (security, příjem, ústředna). Tu práci určitě nemůže dělat kdokoliv :D Jít nemá kam, má středoškolské vzdělání s vyučním listem. Po dobu 10 let, co tam pracuje se jí plat nezvýšil. Snažím se přijít na řešení, ne konstatování, že to je na h** :)
Case: NZXT S340 Black | MB: Asus M4A89TD PRO​/USB3 | CPU: AMD Phenom II X6 3.9GHz | GPU: Gigabyte GTX1060 OC 6GB | RAM: Hyper X 16GB DDR3 | HDD: SSD EVO 850 256 GB, WD 1 TB | Power: Corsair RM550x | OS: Windows 10 64b
D3VL3R
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 13. 11. 2014 21:34

Vždycky může jít jinam. Jen chtít.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 9. 12. 2014 12:32

Já se obávám, že bude muset koukat jinde, i když to není snadné. Čekat, že se zde něco zlepší je naivní.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ketrs 10. 12. 2014 11:49

Nevěřím tomu, že není kam jít, přeci jen co supermarkety? Tam si člověk vydělá alespoň 10 000. I kdyby měla dojíždět, tak například v Lidlu, Kauflandu, Globusu či Ikei jsou určitě lepší podmínky. To, že není kam jít mi s prominutím přijde jako výmluva, pokud není ZTP či nemá vážné zdrav problémy.
ketrs
Čtenář

Odeslat příspěvekod 2Pix 17. 12. 2014 04:03

zp nic?
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků