Teplota, hygiena apod. na pracovišti

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Malignus 31. 12. 2008 10:37

Ahoj.

Pracuji jako operátor v jedné firmě. Na dvoupatrovém pracovišti nás je cca 200 lidí.

Je přípustné, aby na tokové pracoviště byly jen 4 WC (2 pánské a 2 dámské)? Stojí se na ně fronty a rozdělení nikdo nerespektuje, hlavně, že se dostane na WC. Navíc si není do čeho utřít ruce a občas chybí i toaletní papír.

Navíc zde není topení, klimatizace nefunguje a technické vybavení je 10 let staré. Takže tu chodíme v zimních bundách. A v létě je vedro k padnutí.

Už mě to štve. Vedení zdá se na případné připomínky nereaguje. Lze toto vůbec provozovat? Dá se s tím něco dělat?
Malignus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 31. 12. 2008 23:20

Inspektorát práce je dobrá medicína.
http://www.suip.cz/default/drvisapi.dll ... ml&v_wdt=1
krtenek
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 1. 1. 2009 18:55

Malignus je to třeba nechat posoudit - jak píše krtenek . Ale dej si pozor ať firma nezjistí, kdo za oznámením stojí ... znám podobný případ a žena, která ,,cosi" nahlásila - byla vyhozena z práce :-/
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marousek 2. 1. 2009 11:38

Já v takové firmě pracoval taky jako operátor. Bylo nás sice jen 50, ale měli jsme jen 2 záchodky a v létě tam bylo přes 30°C a ani vodu nám nedávali. Vydržel jsem tam 2 měsíce a šel pryč. Neměl jsem náladu čekat až se to tam zlepší...
Nissan Sunny 1.6 SLX - díky Ace2
Marousek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 4. 1. 2009 13:24

Jenže jsou regiony, kde prostě nejde sebrat se a jít, protože člověk je rád, že má nějakou stálou práci a z ní plynoucí stálý příjem. A bohužel vedení těchhle firem to ví ... Tím nevyzývám k poraženectví, ale chce postupovat citlivě a opatrně. SUIP je dobrá cesta, pokud se vedení nedozví o původu podání
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 4. 1. 2009 14:06

Slonik zlatá slova :tleskani ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 1. 5. 2009 21:35

michal-19 to je nereálné ... lidem je bližší fungovat jako bonzák, patolízal, vlezdoprdelka....
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 1. 5. 2009 21:51

Všechny ty kapitalisty a jiné vyžírky hodit do Vltavy a budem se mít všichni dobře :lol: :lol:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emine 2. 5. 2009 13:32

mno možná by jim spadl hřebínek, ale na jak dlouho?? Než by těch 200 lidí dostalo áčko a místo nich nebylo přijato dalších 200 :-\
někdy si připadám jako Alenka v Říši divů...
emine
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Renie42 25. 11. 2010 16:37

Zdravím, prosím o radu, jsem už zoufalá. Kolegyně v práci má zřejmě problém s hygienou. Každý den je cítit potem, nosí celý týden to stejné a i doma, voda je pro ní jen slovo. Všichni v kolektivu to víme, ale nikdo jí to neřekne. Já už se na to chystám několik dní, ale ostatní mi říkají, nedělej to, nastane ti peklo a pak se změní a bude zlá. Existuje na to nějaký paragraf v zákoníku práce, který by zakázal nebo nějak poupravil práci takové osobě? :oboze
Jsem z toho strašně nešťastná. Tato smradlavá doba trvá už 3 roky. :-S
Renie42
Čtenář

Odeslat příspěvekod trent 25. 11. 2010 17:18

Neni to nejak osetreno pracovni smlouvou? A predevsim si myslim,ze by toto mel resit nadrizeny.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 25. 11. 2010 18:19

Renie42: Ty si myslíš, že ona to cejtí? Jak to má asi sakra vědět? Samozřejmě že ji to někdo musí říct!

Kdyby byl zákon, který by zakazoval pracovat smraďochům, hned se přestanu mejt :-D
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Renie42 25. 11. 2010 19:45

Byly tu i náznaky na umytí a na to, že tu něco *****í. Myslím, že asi má problém s hormony nebo já nevím. Kašle na hygienu a bůhví jak to vede doma. Dnes jsem málem hodila šavli. Když se zpotím, tak se cítím a jdu se omýt. I nadřízená to ví, ale spíš má z toho srandu a jde se schovat do svýho kanclíku, ale my ostatní, co s ní přijdeme do styku častěji než ona, my se schovat nemůžeme.
Myslela jsem, že existuje něco v zákoníku práce, ale asi by to vyřešila nějaká rouška nebo mít u sebe sprej a stříknout do vzduchu. Sice by to vypadalo trapně, ale možná by to i pomohlo.
Renie42
Čtenář

Odeslat příspěvekod Jack111 25. 11. 2010 20:12

Vyřeší se to, když ji to řeknete. Člověk sám sobě *****í.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 26. 11. 2010 10:19

No *****í si jen ti co se moc nemyjou. Protože si na to zvyknou a je jim to jedno.
Já na čistotu docela dbám a když na to příjde, tak si po náročném dni *****ím docela dost.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků