Teplota, hygiena apod. na pracovišti

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Malignus 31. 12. 2008 11:37

Ahoj.

Pracuji jako operátor v jedné firmě. Na dvoupatrovém pracovišti nás je cca 200 lidí.

Je přípustné, aby na tokové pracoviště byly jen 4 WC (2 pánské a 2 dámské)? Stojí se na ně fronty a rozdělení nikdo nerespektuje, hlavně, že se dostane na WC. Navíc si není do čeho utřít ruce a občas chybí i toaletní papír.

Navíc zde není topení, klimatizace nefunguje a technické vybavení je 10 let staré. Takže tu chodíme v zimních bundách. A v létě je vedro k padnutí.

Už mě to štve. Vedení zdá se na případné připomínky nereaguje. Lze toto vůbec provozovat? Dá se s tím něco dělat?
Malignus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krtenek 1. 1. 2009 00:20

Inspektorát práce je dobrá medicína.
http://www.suip.cz/default/drvisapi.dll ... ml&v_wdt=1
krtenek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MgX 1. 1. 2009 19:55

Malignus je to třeba nechat posoudit - jak píše krtenek . Ale dej si pozor ať firma nezjistí, kdo za oznámením stojí ... znám podobný případ a žena, která ,,cosi" nahlásila - byla vyhozena z práce :-/
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Marousek 2. 1. 2009 12:38

Já v takové firmě pracoval taky jako operátor. Bylo nás sice jen 50, ale měli jsme jen 2 záchodky a v létě tam bylo přes 30°C a ani vodu nám nedávali. Vydržel jsem tam 2 měsíce a šel pryč. Neměl jsem náladu čekat až se to tam zlepší...
Nissan Sunny 1.6 SLX - díky Ace2
Marousek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 4. 1. 2009 14:24

Jenže jsou regiony, kde prostě nejde sebrat se a jít, protože člověk je rád, že má nějakou stálou práci a z ní plynoucí stálý příjem. A bohužel vedení těchhle firem to ví ... Tím nevyzývám k poraženectví, ale chce postupovat citlivě a opatrně. SUIP je dobrá cesta, pokud se vedení nedozví o původu podání
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod MgX 4. 1. 2009 15:06

Slonik zlatá slova :tleskani ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod MgX 1. 5. 2009 22:35

michal-19 to je nereálné ... lidem je bližší fungovat jako bonzák, patolízal, vlezdoprdelka....
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Petr1968 1. 5. 2009 22:51

Všechny ty kapitalisty a jiné vyžírky hodit do Vltavy a budem se mít všichni dobře :lol: :lol:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod emine 2. 5. 2009 14:32

mno možná by jim spadl hřebínek, ale na jak dlouho?? Než by těch 200 lidí dostalo áčko a místo nich nebylo přijato dalších 200 :-\
někdy si připadám jako Alenka v Říši divů...
emine
Čtenář

Odeslat příspěvekod Renie42 25. 11. 2010 17:37

Zdravím, prosím o radu, jsem už zoufalá. Kolegyně v práci má zřejmě problém s hygienou. Každý den je cítit potem, nosí celý týden to stejné a i doma, voda je pro ní jen slovo. Všichni v kolektivu to víme, ale nikdo jí to neřekne. Já už se na to chystám několik dní, ale ostatní mi říkají, nedělej to, nastane ti peklo a pak se změní a bude zlá. Existuje na to nějaký paragraf v zákoníku práce, který by zakázal nebo nějak poupravil práci takové osobě? :oboze
Jsem z toho strašně nešťastná. Tato smradlavá doba trvá už 3 roky. :-S
Renie42
Čtenář

Odeslat příspěvekod trent 25. 11. 2010 18:18

Neni to nejak osetreno pracovni smlouvou? A predevsim si myslim,ze by toto mel resit nadrizeny.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Jack111 25. 11. 2010 19:19

Renie42: Ty si myslíš, že ona to cejtí? Jak to má asi sakra vědět? Samozřejmě že ji to někdo musí říct!

Kdyby byl zákon, který by zakazoval pracovat smraďochům, hned se přestanu mejt :-D
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod Renie42 25. 11. 2010 20:45

Byly tu i náznaky na umytí a na to, že tu něco *****í. Myslím, že asi má problém s hormony nebo já nevím. Kašle na hygienu a bůhví jak to vede doma. Dnes jsem málem hodila šavli. Když se zpotím, tak se cítím a jdu se omýt. I nadřízená to ví, ale spíš má z toho srandu a jde se schovat do svýho kanclíku, ale my ostatní, co s ní přijdeme do styku častěji než ona, my se schovat nemůžeme.
Myslela jsem, že existuje něco v zákoníku práce, ale asi by to vyřešila nějaká rouška nebo mít u sebe sprej a stříknout do vzduchu. Sice by to vypadalo trapně, ale možná by to i pomohlo.
Renie42
Čtenář

Odeslat příspěvekod Jack111 25. 11. 2010 21:12

Vyřeší se to, když ji to řeknete. Člověk sám sobě *****í.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod S-Tony 26. 11. 2010 11:19

No *****í si jen ti co se moc nemyjou. Protože si na to zvyknou a je jim to jedno.
Já na čistotu docela dbám a když na to příjde, tak si po náročném dni *****ím docela dost.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 27. 11. 2010 22:56

Otázka hygienických předpisů na pracovištích je pouze námět pro nepovedené povídky, protože tady bylo správně řečeno, že v dnešní "demokracii" si lze stěžovat na cokoli, ale následky si každý nese sám. Dnešní šéfové mají zlatý život. Z vyprávění vím, že před rokem 1989 si žádný šéfík nedovolil ani 10 % toho, co se dnes považuje za normál. Stačilo jít na závodní výbor ROH a byl fofr, šéfové se toho báli jak čerti kříže. Proto dnes také takový útok vlády a šéfíků všech stupňů proti odborům.
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec

Odeslat příspěvekod roxor 5. 2. 2011 09:03

Ja mám jedného kolegu a ten je teda "chutný",to vám teda poviem ;-]
Ten bežne pri diskusii s kýmkoľvek sa dlobe v nose,vytiahne si z neho produkty rôznej konzistencie,veľkosti a farby.Z tejto hmoty si robí guličky a za rozhovoru ich pohadzuje okolo seba 8-S .
Aby to nestačilo,furt si dáva ruky do podpazušia a potom k tým rukám čuchá,aby asi zistil,či je už doba na očistu.No a v poslednej dobe som zaznamenal,že sa pri rozhovore normálne začne dlubať v ***** a čuchá k tej ruke :shock: .Zrejme sonduje,akú má zasranú riť.
Je to nechutné a myslím,že sa to uňho zhoršuje.Čo bude následovať,to netuším :roll:
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod roxor 16. 7. 2011 05:30

Už sa takto začínajú prejavovať viacerí kolegovia 8-S
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trent 16. 7. 2011 11:54

Tak to je jen otázkou času, kdy to přejde i na Tebe. ;-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Jeffe 17. 7. 2011 16:06

roxor: kde to pracujes? Na salasi? :D
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Administrátor

Odeslat příspěvekod roxor 17. 7. 2011 17:53

Nie,ale už si tak niekedy pripadám :hm
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod roxor 9. 3. 2013 07:01

trent píše:Tak to je jen otázkou času, kdy to přejde i na Tebe. ;-)

Zatiaľ odolávam, ale nedávno som sa pozastavil nad tým, že tento môj kolega si varí párky, alebo klobásu v rýchlovarnej konvici :shock:
Nemá problém v tejto konvici následne variť vodu na kávu, či čaj :hmm:
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trent 9. 3. 2013 15:21

To je dobry. Jeste by mohl delat parkovou polevku. Ale po pravde si to nedovedu moc predstavit. Ani by me nenapadlo dat parky do konvice. Mozna by tam nemusel davat ani vodu a mohl by je opekat.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Slonik 11. 3. 2013 22:02

Trent: no ta konvice co jsem viděl na štítu byla taková, že v ní vařili možná i guláš :-)
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod roxor 12. 5. 2013 08:12

Posledne, keď som prišiel do šatne, šťal tento kolega do umývadla :shock: . Hajzle sú hneď vedľa, bolo mu zaťažko tam prejsť. Nabudúce čo? Vyserie sa na dvore? :hmm:
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trent 12. 5. 2013 20:36

V kanceláři.
Slonik: to víš, brali tam vodu, co tekla ze štítu s hlinkou a injektáží :-D
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod icotech852 14. 5. 2013 16:08

roxor píše:Posledne, keď som prišiel do šatne, šťal tento kolega do umývadla :shock: . Hajzle sú hneď vedľa, bolo mu zaťažko tam prejsť. Nabudúce čo? Vyserie sa na dvore? :hmm:

ludia su hovada
forsaken...
icotech852
Přeborník

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 14. 5. 2013 20:45

roxor píše:. Hajzle sú hneď vedľa, bolo mu zaťažko tam prejsť. Nabudúce čo? Vyserie sa na dvore? :hmm:

Aby se nevysral do umyvadla :D
Alláh je vždy odpouštějící a milosrdný.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Slonik 12. 6. 2013 21:33

Třeba to byl intelektuál a inspiroval ho Charles Bukowski :-)
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod roxor 6. 7. 2013 07:40

Intelektuál, to nie, ale ani žiaden tupaň :pozor
Nedávno pri rozhovore som si všimol, že niečo si vydlubal malíčkom z nosnej dierky a pomaly šiel s týmto nákladom smerom k ústam :shock: ... evidentne chcel ten náklad požreť 8-S . Včas sa spamätal a náklad ošolíchal o gate. Ak by bol osamote, naisto by ten náklad skŕmil. :oboze
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod roxor 28. 6. 2014 08:10

roxor píše:Ja mám jedného kolegu a ten je teda "chutný",to vám teda poviem ;-]

Kolega už u nás nepracuje - celé to bol zastierací manéver. Pokiaľ robil rôzne nechutnosti, stíhal zdefraudovať kopu materiálu, takže vyhadzov a vec majú v rukách právnici .
roxor
Nadšenec