Multimetr ukazuje 50Hz na těle

Péče o tělo i ducha

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod slobodneforum 11. 11. 2016 08:28

Když si připojím multimetr v režimu měření frekvence k hlavě a prstu nebo k prstu a noze, tak to ukazuje 49-51 Hz. čím to je?
slobodneforum
Čtenář

Odeslat příspěvekod suk 11. 11. 2016 12:04

Indukovane sitove napeti.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slobodanzemanovic 11. 11. 2016 13:11

A odkud by se to asi indukovalo? A taky mě zajímá, jak to, že to ukazuji i vpřípadě,m že je jeden pól nechám ve vzduchu a druhým se dotknu kovového konce flashky ležící na dřeveném stole? Nebo když se dotknu nějaké redukci k USB se 2 koncy kovovými, který není nidke zapojena?
To jako všade mám 230V?!
kdo cenzuruje, toho platí mOskva
slobodanzemanovic
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stoura 1 13. 11. 2016 19:41

Indukuje se to z elektromagnetického pole, které vyzařují vodiče v okolí.
Digitální multimetry jsou velmi citlivé a mají velmi vysokou impedanci. Vysoká impedance způsobí, že i slabé pole naindukuje ve volných vodičích měřitelný rozdíl napětí (přístroj se chová skoro jako izolátor a nezkratuje ho), vysoká citlivost zajistí, že se to napětí dá změřit.
Jako anténa slouží přívodní vodiče přístroje. Nějaký kovový předmět způsobí, že je pak každý z vodičů jinak dlouhý (jeden je prodloužený o tu flešku) a indukuje se na nich různé napětí, které přístroj měří.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 14. 11. 2016 11:34

Pokud mi neveris, zapoj neco do mikrofonniho vstupu zvukovky, komba, aktivnich repraku ci cehokoliv a dotkni se dratu. Jinymi slovy, pripoj se do vstupu nejakyho (pred)zesilovace ...

Uslysis to same, co meri ten multimetr. Pripadne phantomove napajeni radeji nezapinej (pokud ho zarizeni snad ma).
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků