Kvalitní džíny, které se aspoň rok neprodřou?

Péče o tělo i ducha

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Mira 19. 2. 2015 17:16

Zdravím všechny.

Chtěl bych se vás zeptat, zda máte nějaké zkušenosti s kvalitními riflemi, které se v rozkroku neprošoupou za cca 3 měsíce při každodenním nošení.
Tyto džíny chci mít jako pracovní, to znamená aspoň 10 hodin denně na sobě oblečené.

Dříve jsem nosil obyčejné rifle od Vietnamců za cca pár stovek korun a s výdrží to nebylo až zas tak špatné ale v dnešní době jsem už z toho docela zoufalý.
Jakékoliv rifle, co jsem koupil, vydržely už jen cca 3 měsíce a museli se buďto zalátat nebo vyhodit do kontejneru.
Projížděl jsem různé diskuze s tím, že nejlepší dostupné značky u nás jsou LEVIS a Wrangler a že už něco tyto rifle vydrží. Konkrétně značka Wrangler cca 1 rok a LEVIS myslím 1-3 roky+-.

Sháněl jsem proto LEVISy ve světle modré barvě, ale protože v zimě je jiná kolekce a byly pouze tmavé, zakoupil jsem si džíny značky Wrangler. Mám je kupované z konce října 2014.
Dnes je 19.2.2015 a už jsou v rozkroku prošoupané tak, že skoro prosvítají. Takže výdrž cca 4 měsíce (o nic víc než ty Vietnamské) a stály přes 2000 Kč.

Takže se ptám: Existuje vůbec na českém trhu nějaká značka riflí z kvalitního denimu, která něco vydrží? Bavím se samozřejmě o každodenním nošení.
V dřívějších dobách (v devadesátých letech) jsme jako děcka nosily džíny každý den a vydržely snad několik let a dnes?... Někteří lidé to přisuzují větším stehnům, že se džíny prodřou, ale prý to není pravda. Kvalitní denim by měl něco vydržet.

Předem dík všem za rady a tipy... :hm
Mira
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 19. 2. 2015 21:56

Jako decko jsi mel nohavice volnejsi, proto se ti neprodrely. Kup si dvoje a stridej je. I za bolsevika (zadna Asie)mi vydrzely maximalne pul roku. V USA to bylo to samy. Na praci a max 2mesice, pri cene 1$ a pasek 2$ to nevadilo. Samozrejme je kvalitnejsi latka a obycejna. Nevim ktera firma to rozlisuje ale nekde jsem to videl. Ty obycejny z Asie jsou snad i recyklaty.
polda
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 20. 2. 2015 11:54

S tím jsem míval taky problém, který sám zmizel. Rifle nekupuju nejlevnější, ale ani zas přehnaně drahé. Značky ani nevím, možná Review, beru to v Peek & Cloppenburg.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LubosHavir 24. 8. 2015 12:21

Doporučuji zkusit Pepe-Jeans (http://www.pepe-jeans-store.cz/panske/dziny/), jiné nekupuji a vždy mi vydrží dlouho :)
LubosHavir
Čtenář

Odeslat příspěvekod Mira 24. 8. 2015 18:39

***Vyřešeno!***

Džíny Levi's "vzor 751" classic, nošené dennodenně v práci, od 20.3.2015, cca 5 měsíců a doteď nejeví žádné známky opotřebení a to ani na nohavicích, které taky kolikrát dost šoupou po zemi.

Jsou z pořádné tlusté rifloviny a jsou taky o hodně těžší než obyčejné rifle.

Údajně tkané na tkalcovských stavech. Takže opravdu poctivá pevná riflovina se silnou vazbou, co už opravdu něco vydrží.

Na lístku uvnitř jeans: Made In Bangladesh.

Takže u mě maximální spokojenost. :-)

Toto je opravdu to, co jsem hledal! :D
Mira
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mira 17. 10. 2015 20:35

Tak po 7 měsících ani tyto džíny nevydrželi. Ukázalo se, že Made in Bangladesh není žádná výhra.
Opět prošoupané díry v rozkroku!

Podle zahraničních diskuzí se prý dřívější džíny značky Levi's vyráběli přímo v USA a byly o dost kvalitnější než ty, co se vyrábějí nyní.

Dokonce jsem zjistil, že tyto džíny nemají ani pravý selvedge (viz. co je to selvedge).

Obrázek

Selvedge obšitý šicím strojem napravo (totožný s džínami Levi's), takže fake.

Takže mnou zakoupené džíny Levi's vzor 751 zřejmě také neviděli tkalcovský stroj ani z rychlíku!

Osobně bych se asi ještě podíval na značky typu: Tommy Hilfiger, Diesel, Pepe Jeans a H.I.S.

Ale vážně nevím, jak je to u těchto značek s kvalitou.

PS: Pokud někdo ještě víte o nějakých džínách ze silného denimu s pravým selvedgem (klidně i z výše jmenovaných značek) v cenové relaci max. do 2500 Kč, tak sem s radami!

Předem dík za odpovědi.
Mira
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andy711 30. 5. 2016 14:04

Přítel je spokojený s džínami z sOliver. Tak zkus vyzkoušet. ;-)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
andy711
Čtenář

Odeslat příspěvekod bombarderb2 27. 6. 2016 10:28

Jeans? To se živíš jako automechanik nebo traktorista? Proč by někdo kupoval něco jiného než vznešené chinos?
bombarderb2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Alžbětina 7. 9. 2017 11:22

z pepe jeans jsou džíny fakt dobré, jedny mám už cca 3 roky (pravda nenosím je denně) ale vypadají pořád jako nové.
Alžbětina
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků