Manželství nebo partnerství (muž a žena)?

A také rodina, těhotenství, děti, dospívání

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Co je podle vás lepší: Manželství nebo partnerství?
Manželství 45 %  50%  [ 45 ]
Partnerství 45 %  50%  [ 45 ]
Celkem hlasů : 90

Odeslat příspěvekod Ally 26. 3. 2006 08:13

Co je podle vás lepší? Z morálního hlediska nebo i ekonomického. Co je lepší pro děti? (nemyslím bezdětné páry, ale rodiče)

// adamek.jan - pridana anketa
Naposledy upravil Ally dne 28. 3. 2006 18:00, celkově upraveno 1
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adamek.jan 26. 3. 2006 08:21

Z moralniho hlediska je podle me spravne oboje, nevidim nic nemoralniho na tom kdyz nekdo nema papir na kterem je napsane "mame se redi". Z ekonomickeho hlediska je podle me jednoznacne lepsi partnerstvi! Otazka je co je lepsi pro dite?! Pro par dle meho Vykaslat se na svatbu.
adamek.jan
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Deleted user 26. 3. 2006 09:52

Co je lepší pro děti? Myslím, že pokud v rodině panuje harmonie, tak může být dětem úplně fuk, zda jejich rodiče mají oddací list či nikoli. Obzvlášť v dnešní době. 8-)
Deleted user

Odeslat příspěvekod kodl 26. 3. 2006 10:12

Podle mne je manzelstvi "nutne" az kvuli detem. Asi bych tezce prekousaval kdyby se moje dite jmenovalo jinak nez ja...
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 26. 3. 2006 11:18

Na lásku není třeba papír. Ale sleduji, že když spolu lidé žijí na psí knížku tak často řeší problém rozchodem. Nemusí se sice rozvádět, ale děti tím trpí stejně. Navíc je fakt zvláštní, když se dítě jmenuje jinak než jeden z rodičů. Mám pocit, že lidé dnes vůbec problémy řeší rozchodem (nebo rozvodem) a jsou k sobě málo tolerantní. Manželství je možná trochu víc nutí spolu vše řešit. I když vynutit se nedá vše, někdy je lepší vztah (nebo manželství) ukončit. Za nemorální ovšem považuji, když si dvojice řekne, že by se klidně vzali, ale neudělají to jen kvůli tomu, že matka samoživitelka vytluče ze státní kasy víc peněz. To je také jeden z případů zneužívání sociálních dávek. Děti potřebují oba rodiče a je jedno jestli jsou oddáni nebo ne. Ale často nastává situace, že se dítě jmenuje po tátovi a brzy zůstane samo s matkou, která se jmenuje jinak.
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 26. 3. 2006 11:33

Problém se jménem ovšem může nastat i při rozvodu rodičů, kdy dítě zůstane s matkou a ta se posléze provdá. To se, myslím, bude v průběhu času řešit čím dál tím méně...
Deleted user

Odeslat příspěvekod kodl 26. 3. 2006 11:36

Majkl: Ale kdy se matka provda, tak uz to dite o necem vi, je starsi a da se to pochopit. Ale aby se hned od narozeni decko jmenovalo jinak.. To mi proste prijde divny...
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 26. 3. 2006 12:09

Samozřejmě manželství.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 26. 3. 2006 12:18

kodl píše:Majkl: Ale kdy se matka provda, tak uz to dite o necem vi, je starsi a da se to pochopit. Ale aby se hned od narozeni decko jmenovalo jinak.. To mi proste prijde divny...

Vůbec přece nemusí být starší - může mu být třeba jenom půl roku.

Já znám dokonce případ jedné mé spolužačky, které (stejně jako její matce) zprznili příjmení při zápisu na matrice, takže se taky odjakživa jmenuje jinak než její otec. Ale musím říct, že se s tím vyrovnává docela snadno. 8-)
Deleted user

Odeslat příspěvekod Ally 26. 3. 2006 12:22

2Majkl : to by byl pěkný fofr, aby při narození měl svého otce (po němž má jméno) a pak se hned stačili rodiče rozejít a matka se hned znovu provdat.
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 26. 3. 2006 12:31

Jjo, to je pravda, to jsem asi uspěchal.. :-D Je to dost nepravděpodobná situace (i když ne docela nemožná)..
Deleted user

Odeslat příspěvekod Ally 26. 3. 2006 13:00

Mě spíš zaráží to, že se lidé nechtějí vázat, protože nejsou ochotni řešit problémy a jak přijde to zlé , tak vycouvají. Za pár desítek let bude zlatá svatba úplná rarita. Vadil mi pan Klaus s propagací rodiny (při registrovaném partnerství), když rodina málokdy funguje. Kolik dětí prožije život v původní rodině?
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 26. 3. 2006 16:53

Ekonomicky samozrejme partnerstvi, protoze rodina zaklad statu u nas neplati.
Pro dite je mozna lepsi manzelstvi, pak nemusi vysvetlovat, jak to s temi rodici a jmeny je.
M.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 26. 3. 2006 20:43

Kolik lidí,tolik názorů.Fakt je,že otázka jmen dětí začíná být stále méně aktuální.Zeptejte se učitelů,jak to je se jmény dětí a rodičů a možná se budete divit,jak málo je to ve shodě.Ale v tom vůbec nevidím problém.Důležité je prostředí,ve kterém ti lidé spolu žijí.Fakt je,že pojem vzájemná tolerance se poněkud vytrácí a plno lidí cpe do popředí svůj zájem nad zájem soužití.Bohužel to nese nezdravá orientace na majetek,jakožto hlavní ukazatel spokojenosti a úspěšnosti.
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 26. 3. 2006 20:47

Dělala jsem ve školce kde se každé druhé dítě jmenuje jinak než matka. V podstatě jméno nemusí být to nejdůležitější, ale když neprovdaná matka zůstane s děckem sama a pak si najde dalšího chlapa , kterého si taky nevezme, tak pak už to je docela mazec. Tři osoby a tři různá příjmení v jednom bytě.
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků