Jakou kávu máte rádi?

A také další zlozvyky; povolit nebo zakázat

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Jakou pijete kávu ?
turka 9 %  14%  [ 9 ]
preso 12 %  19%  [ 12 ]
instantní 14 %  22%  [ 14 ]
capucino 5 %  8%  [ 5 ]
jinou ( vídeňskou, alžírskou ... ) 0 %  0%  [ 0 ]
jakoukoliv 5 %  8%  [ 5 ]
kávu nepiji 16 %  26%  [ 16 ]
Celkem hlasů : 61

Odeslat příspěvekod iwigirl 15. 12. 2007 22:35

mám moc ráda laté, případně bílou kávu, tu jsem měla i dneska ráno k snídani do postýlky :-) Jinak když už, tak zásadně rozpustnou s mlékem a cukrem.
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kwak 15. 12. 2007 22:38

ja si dam obcas Nescafe Montego (jediny co mame doma :) ) jinak kdys jdu okolo kramku Nescafe tak vetsinou neodolam a dam si laté banan to mi chutna moc
každý má svou pravdu.
nemam rád kdyš nikomu přijde neco divné jen proto že je to jiné...
krása má mnoho podob!
kwak
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 15. 12. 2007 22:47

dotedka sem myslel že jsu na světě výjimka že nepiju kávu...

spolužáci ze mě nechápali, jak sem mohl zvládat to učení na maturitu bez kávy :D Ale já prostě nepocituju zatím nějakou potřebu, prostě to beru jako další zbytečnost a navíc není moc zdravá, takže by to odporovalo mojí snaze o zdravém žití..

možná za pár let se nechám nudou zlákat od kolegů v práci :lol:
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FAN. 15. 12. 2007 22:51

.....Tak kávu piju jednou max. dvakrát denně.Samo že turka.Taky si doma přidám do kávy šlehačku, doma ušlehanou.
Instantní mi nechutnají.Max. ještě doma na večeři bilou kávu, meltu s mlékem.Káva mi prostě chutná,ale nesmí být moc silná,pak už je hořká.Někteří si v práci dají do hrnku ,skoro půl hrnku kávy a půl hrnku vody.HUMUS,SMRŤÁK! :roll:
FAN.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 15. 12. 2007 23:04

MarkFX:
-káva brání cirhóze jater což je ve dvaceti celkem užitečná fičura :mrgreen:
-a s tou nezdravostí to není až tak hrozné, spíš naopak (pokud teda nejsi po třech infarktech s 15ti násobným bypassem, pak bych to pravda neriskoval :-D )
Naposledy upravil kosch dne 15. 12. 2007 23:49, celkově upraveno 1
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ed Wood 15. 12. 2007 23:09

jj, jedna salok denne podobne tak ako u vinna ci tvrdsich destilatov (samozrejme tam uz musia byt objemy znacne mensie ;) ) posobi povzbudzujuco a ma dobry vplyv na urcite funkcie organizmu. Ked si vsak ako niektory moji podriadeny a vypijes 5-15 salok denne, tak to uz je o "drzku". (vtedy uz kava nepovzbudzuje ale prudko utlmuje).
Ed Wood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 15. 12. 2007 23:42

instantni nebo presso. vzdy ale se smetanou (mlekem) a cukrem.
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 15. 12. 2007 23:47

a kapučíno nebo jak se to píše se taky počítá jako káva??

To si občas často dávám, ale jenom na chut...
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 16. 12. 2007 10:47

piji kávu a to turka, pořádně silného a bez cukru :D ráno mě to hezky nakopne. o víkendu si dávám 2turky a v týdnu mi stačí jeden. dříve jsem pila jen rozpustné Nescafé, ale přestalo mi chutnat.
Kirkwood
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 16. 12. 2007 10:51

V kanceláři Nescafé Gold, Jacobs Cronat Gold, dále pak Nescafé Montego. V kavárně raději Espersso, někdy i Latté. Nejčastěji zcela čisté, někdy si dám mléko. Cukr ani sladidlo zásadně ne.

Vencos píše:a jak hodnotíte kávu u mc donalds? (jen tak se ptám že tam dělám, jinak jí nepiju samozřejmě)z/quote]

To je káva? Já myslel, že je to nějaká indiferentní tmavá tekutina v polystyrénu. Blééééé :-(
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Calhoun 16. 12. 2007 11:03

Vencos píše:a jak hodnotíte kávu u mc donalds? (jen tak se ptám že tam dělám, jinak jí nepiju samozřejmě)z/quote]


Ledova se zmrzlinou mi od nich opravdu chutna a je to v zasade jedina vec kvuli ktere sem tam do Mc zajdu. Ty dalsi taky nejsou spatny, celkove mi prijdou mnohem lepsi nez treba v KFC kde maji kafe IMO hnusny. Hodne lidi temahle kavama opovrhuje s tim ze papirovej kelimek a blato a tak ale mel jsem tu cest pit spoustu horsi kavy v mnohem drazsich restauracich nez je Mc.

Jinak piju instanty, v prumeru tak 1-2 hrnky denne. Zrovna ted cucam Nescafe Gold s mlikem a cukrem.
Calhoun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 12. 2007 11:07

Já si myslím, že co se týká určité nebezpečnosti kávy, tak nezáleží na počtu šálků, ale spíše na množství obsažené kávy v nich. Mnoho lidí se také domnívá, že když si do kávy dají více vody, mohou si jí dát víc. Toto je , IMHO, také omyl. Když si dám do šálku (řekněme) 10g kávy a zaliji ji 100ml vody a do druhého zase 10g kávy, ale 500ml vody, je skoro jedno, který šálek ,,vysosnu". Vždy se mně do těla dostane 10g kávy, se všemi pozitivy i negativy.

Doufám, že nekecám, když tak nekamenovat - jo a těch 10g kávy je jen pro příklad ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pade 16. 12. 2007 11:08

velmi zriedkavo kapucino
Pade
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků