Vysvobození ze závislostí...

A také další zlozvyky; povolit nebo zakázat

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Marpefi 3. 10. 2015 15:47

jakou máte zkušenost s "přestáním" s čímkoliv? Co vám pomáhá dostat se ze závislostí?

Jsou lidé, kteří "lusknutím prstů" ztratili závislost Božím zásahem (viz níže). Hledali jste pomoc i tímto způsobem? Co si o ní myslíte?
Naposledy upravil MgX dne 4. 10. 2015 18:22, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněny linky.
Marpefi
Čtenář

Odeslat příspěvekod Stoura 1 4. 10. 2015 00:14

Osobně si myslím, že ty desítky odkazů v mnoha tématech na tomhle fóru vypadají jako spam na stránky nějaké fundamentalistické skupiny křesťanů.

Otázkou je, jestli nahrazení jedné závislosti jinou je výhra.
Může být a nemusí.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marpefi 4. 10. 2015 14:23

Co máte na mysli tím nahrazením závislostí? Ve smyslu závislost na Bohu?

Pak ano. Jenže je spíše otázkou, zda je tato "závislost" zdravá, či nikoliv...:)
Marpefi
Čtenář

Odeslat příspěvekod Stoura 1 4. 10. 2015 17:02

Marpefi píše:Co máte na mysli tím nahrazením závislostí? Ve smyslu závislost na Bohu?

Na Bohu spíše ne. Chtěl jsem především zmínit závislost na náboženské skupině, která svou konkrétní verzi Boha vloží to mysli toho člověka.

Jenže je spíše otázkou, zda je tato "závislost" zdravá, či nikoliv...

Jistě. V řadě případů bude určitě ta náboženská závislost menším zlem, než některé jiné závislosti. Ale není to podle mne ve všech případech jednoznačné.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 6. 10. 2015 20:39

Marpefi píše:Co máte na mysli tím nahrazením závislostí? Ve smyslu závislost na Bohu?

Pak ano. Jenže je spíše otázkou, zda je tato "závislost" zdravá, či nikoliv...:)


Jak již bylo řečeno - závislost na sektách je supersvinstvo proti které je závislost třeba na cigaretách naprostá banalita. Cigarety totiž k tomu, kdo s nimi chce přestat obvykle nechodí domů a nepřesvědčují jej, aby s nimi zůstal.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 22. 10. 2015 09:14

Slonik: cigarety jsou zase vsude na billboardech a tak v byvalem kuraku treba kazda reklama muze vyvolavat chut si zapalit? A domu nechodi, nicmene vyhnout se kouri treba na ceste do prace taky neni lehky....
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 23. 10. 2015 17:58

Suk: to máš pravdu, ale zde musí taky pracovat vůle. Pokud máš silně vyvinutou slabou vůli, je to problém. :-)
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 10. 2015 20:11

Mám slabou vůli, právě jsem sežral Milu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 23. 10. 2015 21:12

Mila je ale dobrá.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 10. 2015 18:41

I milá dokáže být dobrá... ale jen některá...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků