Vratné lahve od piva v restauraci

A také další zlozvyky; povolit nebo zakázat

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 16. 10. 2013 19:59

Kniter píše:Ja som v krcme bol naposledy 1x v roku 2009...
Tak i když jsem skoro 20 let abstinent, tak tedy občas nějaký podnik navštívím a dám si nějaké nealko, nejraději sudovou Kofolu.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 17. 10. 2013 10:35

msimcard píše:Ne, nechávám si přinést k tomu malou skleničku a nalévám si to do ní. Je to ale sklenička, která se myje v myčce nádobí. Není to půllitr, který myje hostinský v takovém tom nechutném dřezu, kde to jen tak ponoří do vody a čepuje nové pivo.

Ne všude mají myčku na malé sklénky.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 17. 10. 2013 13:47

seterwohipikule: A když už mají, tak to ještě neznamená, že ji použijí. Určitě znáte z domova, že myčka se sama nenaplní a nádobí neroztřídí. Asi jako většina jsem za mých mladých let párkrát vypomáhal u pohostinství. Umýt půllitr není žádný problém, za chvilku člověk chytí ten správný grif, jde to pěkně od ruky a nijak to neobtěžuje. Když je velkej nával, může člověk začít flákat tu druhou část a na sklenici zůstane trochu jaru. Je to špatně, pak hned spadne pěna, ale po houmlesákovi nic nechytneš.
Zatímco vzadu v kuchyni. No však to znáte, jak to vypadá, třeba z televize z toho pořadu o vylepšování restaurací.
Na závěr bych jenom dodal, že když jsem navštívil stáčírnu do lahví, tak jsem pak dlouho pil jen z plastu. Ale ono je to asi ve všem stejný. Když jsem navštívil jednu nejmenovanou výrobnu konzerv a pomazánek, tak trvalo hodně dlouho, než jsem od nich něco snědl. Jen doufat, že dneska už je to minulost.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 17. 10. 2013 14:16

Do výrobny konzerv bych se taky podíval. Znám jen z doslechu.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 17. 10. 2013 19:26

Ja to poznam, tiez len z pocutia z jednej nemenovanej firmy.
Otazka:Ta kopa zeleneho masa, kam sa vyhodi?
Odpoved: To pojde na konzervy.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 17. 10. 2013 20:23

Kvalitu surovin jsem neviděl. K těm je dobrá knížka od Cooka - Toxin :-D
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukaszamita 9. 6. 2016 18:47

Tohle je zajímavá a složitá situace. Z jedné strany, hospody často odebírají takové vratné lahve, které jinde nekoupíš a tedy nemůžeš ani případně vrátit (zejména 0,25 - 0,33 l balení, limo, i pivo), takže by ti ta láhev byla stejně asi na nic a navíc by z toho měl pak možná problém i ten hospodský, protože většinou se buď nechává přímo zavážet tím výrobcem, nebo to nakupuje někde ve velkoobchodu a někde jsem četl, že když nemáš kompletní přepravku, takže ti ji zpět nevezmou (nevím, co je na tom pravdy, ale z druhé strany, asi třeba v Makru lze vracet asi jen kompletní přepravky).
Ještě jsem se nesetkal s tím, že by si někdo láhev z restaurace bral s sebou, navíc mé zkušenosti jsou takové, že když jsem si něco v lahvi objednal, tak mi přinesli už rovnou tu limonádu nalitou, takže jsem s lahví vůbec nepřišel do styku, a nebo průběžně sledují dění v restauraci, a když vidí něco prázdného, hned to odeberou, nebo to odeberou při další objednávce - když si třeba objednáš druhou láhev. Navíc v některých restauracích mají i kamery - netuším proč, možná i kvůli tomu, aby právě zamezili krádežím těchto lahví.
U lahví od piva, které můžeš běžně sehnat v běžné síti, je to trochu jiné, tam teoreticky i ten hospodský pak může vrátit libovolné množství lahví a i ty můžeš láhev teoreticky sám vrátit. Ale jak už je zmíněno - ani na jídelním lístku, ani na účtence, nemáš napsané, že bys platil nějakou zálohu, ta cena je brána jen za ten nápoj.
Ale obecně mi to přijde stejné, jako když si dáš sudové pivo, čistě teoreticky. Když si pozveš na nějakou sešlost více lidí do hospody a za ten večer tam ten jeden sud vypijete, tak přece si taky ten prázdný sud nebereš domů a nevracíš jej sám do pivovaru, taky v té ceně nemáš obsaženou zálohu.
Obecně bych Ti to řekl asi takhle - neviděl jsem ještě nikoho, že by si z restaurace, ať už jakýkoli obal, odnášel. Pokud tam nemají kamery a objednáš si třeba jen jednu dvě lahve, a podaří se ti je nějak schovat a proklouznout s nimi ven, tak je to asi v pohodě, ale dovedu si představit, že by tě taky mohli nařknout z krádeže a navíc pokud chodíš do nějaké hospody pravidelně a dáváš si tam pořád to samý, tak by jim asi brzy došlo, v čem je problém a kam se ty lahve ztrácí.
Na tvém místě bych to vyřešil takto - v hospodě si dej jenom nějaké jídlo, točenou limonádu, pivo, pokud nechceš točené, tak obyčejnou vodu, a pivo si kup někde cestou, budeš ho mít určitě levnější a láhev si pak můžeš "bez výčitek" vrátit v obchodě sám.
lukaszamita
Čtenář

Odeslat příspěvekod msimcard 10. 6. 2016 17:56

Díky za koment.
Lidé si z restaurací běžně nosí jídlo v obalech, které jsou někdy zpoplatněny, ale většinou už započítány v ceně jídla). To samé, pokud přijdu do restaurace a k tomu jídlu sebou si objenám i lahvové pivo a budu si ho chtít vzít sebou. Dle mého to ničemu nebrání, protože jsem si koupil lahvové pivo, kde je součástí ceny i ta lahev.

To samé, pokud využiji nějakého dovozu jídla domů a objednám si lahvové pivo, tak taky mi nenaúčtují navíc zálohu za lahev, ale lahev mi už zůstane a mohu jí vrátit.
msimcard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 14. 6. 2016 07:02

Když to tak čtu s odstupem... že je to celé vtip? Chodit denně na 4 kousky a řešit zálohy za láhev?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 14. 6. 2016 18:15

Každý má jiné starosti, no.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 15. 6. 2016 08:53

msimcard píše:To samé, pokud využiji nějakého dovozu jídla domů a objednám si lahvové pivo, tak taky mi nenaúčtují navíc zálohu za lahev, ale lahev mi už zůstane a mohu jí vrátit.


Samozřejmě, že jí naúčtují. Pokud nemají částku zálohy vyčíslenou zvlášť, tak jsou sami proti sobě. Zálohovaný obal totiž nepodléhá DPH, zatímco jídlo z rozvozu je zatíženo sníženou sazbou daně 15 %.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 15. 6. 2016 16:26

Slonik: Pokud se podíváš na největší hráče na trhu v oblasti rozvozu jídel z restaurací, tak nenajdeš snad nikde, kde by např. u piva účtovali zvlášť zálohu na lahev.
msimcard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 15. 6. 2016 16:45

Co je to největší hráč? Co jsem koukal, tak většinou nabízí pivo v plechovkách a nealko v PET lahvích
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků