Vratné lahve od piva v restauraci

A také další zlozvyky; povolit nebo zakázat

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod msimcard 14. 10. 2013 17:12

Zdravím,

zajímalo by mi, jak to je, když si v resturaci objednám např. lahvové pivo, kde je vratná lahev. Mám právo si lahev vzít s sebou nebo je potřeba ji nechat v restauraci?

Děkuji za názory
msimcard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kniter 14. 10. 2013 20:41

Ak ti ju nauctovali, tak si ju mas pravo vziat.
Mne ju nikde neuctovali a tak ju tam treba nechat.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 15. 10. 2013 08:13

Když si toho lahváča chceš s sebou vzít dom, tak ti to tam započítají a neotevřou ho.

Ale o toto se starat.. :mrgreen:
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 15. 10. 2013 14:56

Kniter: Jak jako poznáš, že je v tom zaúčtovaný i obal? Na účtence jsem se zatím vždy setkal s tím, že tam byla jen jedna celková cena. Např. Plzeň 12stupňová 35 Kč. Nikde na účtence není rozepsáno, že v tom je 2 Kč za lahev.
msimcard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 15. 10. 2013 15:54

To bys to musel mít rozepsaný. Třeba na nápojovém lístku. Já to vidím podobně jako s půllitrem. Ten na účtence taky nemáš, pivo ti v tom donesou stejně jako v lahvi a snad nikoho nenapadlo, že to je v ceně a vezme si to domu :-D
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 15. 10. 2013 16:11

Jack111 : Právě, že pokud se jedná třeba o půllitr, tak to je úplně jiná situace. Půllitr není vratný obal a je to majetek restaurace(prostředek, ve kterém Ti umožní pivo vypít)

Tady jde o to, že hostinský nakoupí např. zmiňovanou lahvovou Plzeň už s přirážkou za obal, který má možnost vrátit. K ceně nasadí marži a následně prodává hostům restaurace. Pokud ji prodá, tak se stává majetkem hosta včetně lahve. Tudíž podle mého má právo host si odnést i tu lahev a případně jí vrátit na příslušném místě.
Jinak by opravdu musel na nápojový lístek uvést srážku vratného obalu, kterou by hostovi neúčtoval.

Bylo by dobrý, kdyby se k tomu vyjádřil někdo, kdo je přímo z oboru nebo nějaký právní náhled.
msimcard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 16. 10. 2013 06:33

Kolik těch lahváču měsíčně vyslopeš, že řešíš 3 koruny (které ti tam stejně nenapočítají)? Pokud si to tam napočítá i tak, jak bys to zjistil? Chceš se pokaždé ptát obsluhy?
Fakt by sis ty lahváče odnášel? Už to vidím v nějaké lepší restauraci. Cinkal bys jak santusák :mrgreen:
Mít tak takové problémy.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 16. 10. 2013 07:39

Teoreticky je to stejný problém jako v případě půllitru. Hospodskej za ty láhve zaplatil. Takze jsou jeho.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 16. 10. 2013 13:53

V restauraci si vždy dávám lahvové pivo. Točené bych už nevypil. Když si představím, jakým stylem jsou umývány ty půllitry a pak se kouknu na ty lidi okolo, tak je to hazard se zdravím.
Za ten měsíc by to cca 400 Kč udělalo na těch vratných lahvích. Pro někoho to nejsou peníze - vím, ale pro mně třeba jo.
msimcard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 16. 10. 2013 14:43

Buď rád, žes neviděl, jak se vymejvaj lahve :-D
A jestli vypiješ denně 4-5 piva v restauracích...To tam necháš tolik, že tě 4 stovky přece vůbec nemusej zajímat.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 16. 10. 2013 15:30

Co oči nevidí, to srdce nebolí. Opravdu dát si někde pivo z půllitru je dost nehygienické. Nemůžu se zbavit toho dojmu, že to je téměř jako kdybych šel líbat hosta u vedlejšího stolu.
Za ty 4 stovky se 3x naobědvám.
msimcard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 16. 10. 2013 17:18

Toho lahváče piješ v restauraci rovnou z flašky? To je neslušné :)
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 16. 10. 2013 18:36

Ne, nechávám si přinést k tomu malou skleničku a nalévám si to do ní. Je to ale sklenička, která se myje v myčce nádobí. Není to půllitr, který myje hostinský v takovém tom nechutném dřezu, kde to jen tak ponoří do vody a čepuje nové pivo.
msimcard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 16. 10. 2013 19:38

V tom nechutnym dřezu se voda pouští, když se vloží sklenice. To není jako za minulého režimu, kde byla jedna voda celej den.
A jak jsem psal... Hospodský za ty láhve zaplatil zálohu, která bude cca v její hodnotě. Takže je jeho, stejně jako půlitr. Tak nevím, proč by ti měl něco vracet, nebo odpočítávat. Tak je jako, kdybych chodil denně na 4 plzně a štvalo mě, že mě to stojí víc než kdybych pil staráč.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 16. 10. 2013 19:41

Ja som v krcme bol naposledy 1x v roku 2009.
Naviac pivo je tam drahe. Ja kupujem v hypermarkete. K tomu chrumky a pri telke, napr hokej vypijem.
Kedysi som siel s twissterom asi 3x na pivo, ale do vyssej cenovej. Tam to iste pivo stalo o 12sk viac.
My sme skor vinarnici. Ked je v ochode tyzden francuzskych vin, tak kupime niekolko a po vykendoch popijame.

Kolegovia maz roboty ce prestavku pozvali na kofolu do pajzlu. Hned som sa otocil na mieste a prec. Nahulene, udeny smrad, podrazky sa mi lepili na pooblievanu zaschnutu podlahu.
Kolega ma pozval do stanicnej krcmy. Tam mi naliali rum do vobec neumyteho pohara, ktory na pult polozil akysi bezdomovec.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků