Check in (odbavení) po internetu

Cesty doma i do zahraničí, rady, varování

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Jenda916 20. 7. 2012 16:07

Ahoj,
letím po dlouhé době (sám). Mám vytištěnou elektronickou letenku a všechno. Letím s British Airways do Londýna z Prahy. Mám jedno příruční zavazadlo sebou a jeden velký cestovní kufr. Teď 24 hodin před odletem, mám možnost si zarezervovat místo v letadle, ale musím se při tom i elektronicky odbavit. Co vůbec to odbavení znamená? Kdo bude kontrolovat jestli jsem se odbavil správně? Pokud to udělám špatně, můžu to změnit na letišti? Díky moc všem, budu rád za rychlé odpovědi.
Jenda916
Čtenář

Odeslat příspěvekod michee 21. 7. 2012 05:11

To je úplně stejné jako check in na samoobslužných stáncích na letišti. Jenom nemáš vytisklý takový ten jejich papírek s čárovým kódem. Většinou stačí číslo pasu nebo číslo letenky, nic dalšího se myslím nedoplňuje, systém by měl mít infromace z doby, co se kupovala letenka. My se takhle odbavovali cca 12 hodin před odletem z Tel Avivu do Vídně. Na letiště jsme pak naklusali a jak jsme šli se zavazadlem, tak tam jsme vyfasovali boarding pasy, velice to ušetří čas :) Alespoň v Tel Avivu to člověk ocení, nestojí se fronty na check in, ale na kontrolu zavazadel, jestli tam nepašuješ bombu :-D
Kick the baboon....
michee
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 23. 7. 2012 21:27

S BA jsem se elektronicky neodbavoval, ale s jinými přepravci ano. V podstatě to má samé výhody, vyplníš po netu jména a čísla pasů (lze i pro spolucestující na letenku), vybereš volné sedadlo. Pokud máš zavazadlo do nákladového prostoru, bývá i zvláštní a přednostní odbavení (akorát některý na tebe pak nevraživě koukají). Obvykle to jde tak maximálně den před odletem.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků