Potrebujem pas do grécka

Cesty doma i do zahraničí, rady, varování

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod sllladucky 16. 6. 2011 07:55

Dobrý deň, 1.7 odchádzam autobusom na dovolenku do grecka, v CK mi oznamily že ak nemaám platný pas. resp. ak nemám pas že môžme íst na občianku....údajne pred rokom im poslendý zájazd už tak pustily...ale od niektorých známich zase vyžadovala pas...tka by som sa chcle opýtat pokial nemám platný pas a žiadali by ma ho na hranici a nemal by som ho, tak ma nechaju stat na hrnanici alebo ma pustia?
sllladucky
Čtenář

Odeslat příspěvekod Marty89 17. 6. 2011 06:58

Ono taky celkem dost záleží na tom, kudy do toho Řecka tím autobusem jedete. Vzhledem k tomu, že nejkratší trasa vede přes Srbsko a Makedonii, tak bych do toho bez pasu nešel. Je sice pravda, že jak do Srbska tak Makedonie je možné cestovat na občanský průkaz, ale v tomto případě je jistota jistota. Takhle to ale platí v ČR, jak je to na Slovensku netuším.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sllladucky 17. 6. 2011 08:01

1.7 odchádzame autobusom do grécka....tá ktorá vybavovala tne zajazd vravela že pred rokom im posledny zajazd už aj pustily na občiansky...my ideme ako prvá zájazd teraz, lenže pas mi nemusi stihnut prist do 1.7 a doplacat si 150 € aby som ho mal hned sa mi neoplati to je viac ako stala polka dovolenky.
sllladucky
Čtenář

Odeslat příspěvekod Marty89 17. 6. 2011 12:51

No teď jsem zjišťoval, jak je to teda na Slovensku a zdá se, že občanka by měla stačit jak v Makedonii, tak i v Srbsku. Pas by teda neměl být potřeba. Určitě se ale podívej na stránky vašeho ministerstva zahraničí, určitě se to tam někde dočteš.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sllladucky 18. 6. 2011 19:26

SUper tak diky moc :-))
sllladucky
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků