Staci na vyletnu lod obcianka

Cesty doma i do zahraničí, rady, varování

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Kniter 6. 6. 2011 21:42

Zdravim,
Viem, ze do chorvatska aj ked nieje v EU, staci obcianka a pas netreba. Docital som sa o jednostarnnej dohode. Docital som sa, ze obcianka plati pri ceste autom/autobusom/vlakom. Aj osobna skusenost.
Docital som sa, ze na letisko do Viedne sa dostanem s obciankou, ale vstup do zony NONSENGEN uz bez pasu nie, tak lietadlom sa do Chorvatska nedostanem.
Ja samozrejme nepojdem lietdlom. Chcem vediet ako je to s lodou. Ci lode pohybujuce sa len vo vodach patriacich Chorvatsku (1-2 hodinova plavba velkou lodou, za 24eur, plavba niekolko km po pobrezi okolo ostrovov a naspat). Myslim, ze tam niesu medzinarodne vody, ale len chorvatske a talianske? Ved slovinske lode sa musia plavit cez cudzie vody.
Nastup na lod je v pristave v zatoke, v ktorej kotvi stovka rybarskych lodiek.
50m od mola na nastup tej lode je colny priestor a v tom domceku su obcas colnici. Niekedy je ten dom prazdny. Potrebujem na tu lod cestovny pas? Ten nemam a nechce sa mi ho dat spravit.
Dakujem za odpoved, ak uz niekto bol na takej lodi len z obciankou.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 16. 6. 2011 20:50

Nechápem,nad čím premýšľaš ?!? Urob si pas a nemusíš si podobné otázky klásť 10 rokov :idea: .
Poviem Ti jednu skutočnú príhodu ...
Kolegov brat išiel na dovolenku do Španielska.Len s občianským preukazom. Všetko bolo oukéj,dokiaľ sa neorganizoval výlet cez Gibraltar do severnej Afriky. Chlapec ostal na európskom kontinente,lebo bez pasu nemohol vycestovať.Možno sa už v živote do Afriky nedostane :hm
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků