Sicílie vs Turecko

Cesty doma i do zahraničí, rady, varování

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod muisa 16. 1. 2011 21:08

Ahoj, rozhoduji se, na jaké místo se v září podívat a napadli mě tyto dvě lokality. Kam byste se vydali Vy? Kde je to podle Vás hezčí?

Sicílie - Taormina, Lipary, Palermo, Syrakusy, ...
Turecko - Istanbul, Ankara, Goreme, Perge, Pamukkale, ...

Díky
muisa
Čtenář

Odeslat příspěvekod hobitt 16. 1. 2011 22:55

Nebyl jsem ani na jednom místě, ale volil bych Sicílii.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 1. 2011 09:13

Z techto dvou jsem byl jen v Turecku - Alanya-Mahmutlar (letiste je v Antalya) a byl jsem prijemne prekvapen. Po zkusenosti z Egypta a Tuniska jsem cekal "turecke hospodarstvi", ale byl jsem mile prekvapen. Kvalitni infrastruktura (MHD, supermarkety jako Tesco a Metro (pusti vas tam s ceskou Makro kartou), bankomaty na kazdem rohu, moznost platit kartou skoro vsude), prijemne ceny, ne tak otravni obchodnici jako v Egypte a Tunisku.
Jestli tam pojedes, tak s velkym a prazdnym kufrem. Je tam neuveritelne levne obleceni.

-- 17. 1. 2011 09:20 --

...jo a wi-fi v hotelu zdarma. Plaz nic moc, ale to je vec konkretniho mista.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muisa 17. 1. 2011 14:05

Mě moc nezajímají MHD, obchody atd. Jde mi hlavně o přírodu a historické památky. Ale chápu, že se to asi moc porovnávat nedá...
muisa
Čtenář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 1. 2011 14:36

chces-li se nekam podivat, tak dobra sit MHD je velkou prednosti, pokud nechces jezdit taxikem.
Ja tam byl tyden, tak jsem se podival akorat do nejake vojenske stavby (jmenuje se to Red Tower)
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 17. 1. 2011 14:40

Muisa a na NET si se koukal?! a čím tam pojedeš Autem? Jde o přejezdy a vzdálenosti mez tím zajímavým...když tak se mi ozvi, tady to řešit nebudem Tulák Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongkong 11. 6. 2011 21:32

jednoznacne doporucuji istanbul - je potreba alespon par dni - podivej se na www.orbion.cz
tam je toho o cestovani po zemekouli hodne
hongkong
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků