První dovolená - tipy

Cesty doma i do zahraničí, rady, varování

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod teplice 11. 7. 2010 21:07

Ahoj, chystáme se s přítelkyní na první společnou dovolenou v zahraničí a tak se chci zeptat na pár tipů, nebo spíš rad :-)

:arrow: Přes jakou cestovku létáte?
:arrow: Kde bych mohl najít spolehlivou avšak ne drahou cestovku?
:arrow: Máme našetřeno oba (každý) cca 13 - 15 tisíc, je reálné letět někam na týden, pokud možno all inclusive, nebo aspoň polopenze?

Děkuji za odpovědi :)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 12. 7. 2010 03:23

Ahoj Teplice, drahej Ovčáku ozvi se mi obratom a dáme to dohromady, já bych to viděl aspoň na 10 -14 dní, he cca doprava + 1500 pro Dva na den kompleto...exkluzive,,alá Marcel,,.
Zásadně ve vlastní režii, po sezoně(před jaksi již nejde, he...)! Na cestovku zapomeň, neboj - te se a jeďte nablind! Všechno seženeš na přelomu Srpen/září na Fleku a za levno!
Najet do plný sezony je pěkná blbost, hech. A má to být Moře a Ostrovy, nebo Hory, či Moře a Umění - Památky + Příroda...Prostě ma napiš, teď v tom HICu sem v Jeskyni a budu se Ti věnovat naplno. Moc neváhej , po Hicech huž tu nebudu. Tulák Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 12. 7. 2010 05:03

Letos letíme stejně jako loni s Blue-style, předloni a ještě dříve to byl Firo-tour.
Ty zájezdy vybíráme přes místní agenturu která nabízí zájezdy více cestovek - k ceně zájezdů si nic nepřirazí, stojí to stejně přímo v cestovce jako v té zprostředkovatelské agentuře a navíc nám tam vždycky dobře poradili. Kolegové v práci si třeba zájezdy objednávají přes Invii a nemají problém. Loni jsme sehnali all inclusive v Tunisku za asi 15tis. na osobu a bylo to na 11 dní a to nebyl úplný last minute, objednáno asi dva týdny předem kvůli fakturaci kterou potřebuji jelikož mi na to přispějí v práci.
Kdybych si to platil sám, tak bych do agentury přišel tak ve čtvrtek před dovolenou, vybral si nějaký last, kouknul v pár minutách na net na recenze hotelu a rozhodl se a zaplatil. Těch 5 a méně dní před odletem jsou někdy zájezdy za senzační ceny.

Nevím co od dovolené čekáš, jestli poznávání zajímavých míst nebo hlavně užívání si někde u moře. Pokud je to to druhé, tak ti třeba můžu doporučit ten Tunis kde jsme byli loni. http://www.blue-style.cz/tunisko/tunisk ... -gammarth/
Co koukám na ceny u odletů řekněme za týden na 8 dní tak je to za 12 790kč a třeba za 3 dny je to jen za 11290kč. Když jste jen dva tak se vždycky něco najde.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod teplice 12. 7. 2010 09:43

Děkuju, takže jestli to dobře chápu, vyplatí se mít připravené věci a v daném termínu čekat na last minute? :-)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 12. 7. 2010 10:02

V Případě varianty 2 Jasná zpráva, tož si Ovčáku huž zabal, he...Štěstí přeje připraveným a držím Vám palec i přejícně závidím. Srečen Put, Tulák Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 12. 7. 2010 10:33

teplice píše:Děkuju, takže jestli to dobře chápu, vyplatí se mít připravené věci a v daném termínu čekat na last minute? :-)


Jasný, ono stejně všude potřebuješ to samé. Těch last minutů je spousta a když nemáš nějaké zvláštní požadavky. Já platit dovolenou hotově tak bych to tak taky dělal.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod teplice 12. 7. 2010 13:36

Marcel: ano, pojedu last minute

Myšpulín: tak díky, zkusím se na to podívat :)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 12. 7. 2010 18:54

No Ovčáku, snad Ti Vlci nesežerou ovečky, he...No když to stihneš mi ještě napsat kam, obratem dám nějaký Info, až to bude aktuální, he. Opatři si Taštičku na krk na solidním řemínku! - na prašule a pasy, hehe. Jo Rubáto je rubáto a skleroza - skleroza. Tož si to užijte naplno. A pak se ozvi. Tulák Marcel od Zvonu. Já bych jel v pohodě autem a užil si to, že...
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 13. 7. 2010 06:38

No jo, autem bych třeba jel k moři, jenže v tu dobu budeme mít sotva půl roku řidičák a na to si nevěříme, na takovou dálku...a než riskovat, že se vybouráme, tak radši poletíme (autobusem bych nejel na dovolenou).. :-)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 13. 7. 2010 07:22

Já osobně bych si raději taky vzal auto... Pokud je ta možnost. Máš svobodu zajet kam se ti zachce atd. Řidičák půl roku není moc krátká doba, ale pochopitelně záleží jak moc jezdíš. Ale uznávám, že když jsem jel prvně na dovolenou, taky jsem taky měl obavy. Po ujetí těch 11-ti hodin, mohu říct, že to bylo naprosto v klidu. Mimo jiné díky řidičům v cizích krajích, kteří nejezdí jako zdejší kriplové.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 13. 7. 2010 07:32

Já bych třeba do Chorvatska autem nejel. Manželka řidičák nemá, auto mám bez klimy. To už raději tím busem. Ale když si člověk zvykne k moři lítat tak už jinak nechce.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod teplice 13. 7. 2010 10:05

Uvidím, no..v tý klimatizaci bych problém neviděl, když si stáhneš okénko, tak se to dá přežít :-)

Každopádně autobusem opravdu nee :-))

A díky všem za poznatky, snad to vyjde :-)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 13. 7. 2010 13:28

No Ovčáku, ještě k tomu Autu...není problém, když jste na tom stejně...tak se střídat, Itinerář i s mapama by jsi měl ode mě(to platí stále, že). A když se nejede po Dálnici nebo po přetíženejch tazích, tak slušnej průměr uděláš taky a víc toho vidíš.
Nad ránem Ty 3 - 4 hodiny dát chrupku se doporučuje, když je s kým střídat není problém to stylem ,,Marčello,,absolvovat v pohodě.
S Cestovkou:No v nejhorším budete spát pod širákem a domů pojedete stopem, hech...Bon Voayage. Tulák Marcel od Zvonu. Asi budeš muset vzít ten nejlevnější Last aspoň na 12 dnů, aby jste měli rezervu!sebou.
Jo! Nezapomeňte na pojistku: léčebných výloh- vyjde asi na 25 kaček/den.
Naposledy upravil Marcel Kudlvasr dne 14. 7. 2010 00:59, celkově upraveno 1
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 13. 7. 2010 13:31

Marcel Kudlvasr píše:Jo! Nezapomeňte na pojistku: léčebných výloh- vyjde asi na 25 kaček/den.

Pokud pojede z rozumnou cestovkou tak pojistku bude mít od nich.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod teplice 13. 7. 2010 21:20

No, to doufám, s tim pojištěním.

Jinak co se koukám na net, tak to je pomalu umění se v tom zorientovat
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků