Kam vyrazit v říjnu k moři a za sluníčkem..

Cesty doma i do zahraničí, rady, varování

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Lubro 26. 9. 2009 19:38

Možná bychom ještě s rodinou vyrazili v cca polovině října na týden někam k moři a za sluníčkem,ale přemýšlím kam...Aby se tam dalo ještě malinko opalovat a také koupat v moři...Tj. především v návaznosti na teplotu vzduchu a moře. Určitě bych vynechal exotické destinace v návaznosti na větší finance a asi také Egypt v návaznosti na naše 3-leté dítě (stravování,apod.)...Na Baleárských ostrovech,Chorvatsku či Bulharsku to tipuji už nebude s teplotami tak ideální (pod 20 st.C)...Zatím mi nejvíce vychází Turecká Riviéra a Tunis. Má někdo zkušenosti,jak to tam např. v druhé polovině října vypadá? Případně doporučení na nějaký hotel vhodný pro děti? Díky
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 26. 9. 2009 20:12

Zkus Jih Špáni nebo Kalabrii...letecky, že...Marcel od Zvonu
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 27. 9. 2009 11:56

V pulce rijna uz Turecko moc na koupani moc nebude, posledni rozumny termin na koupani je prelom zari a rijna, to se teploty pohybuji kolem 28st. a more kolem 23st, potom uz to jde vice dolu a je to taky otazka nahody. V Alanii je spoustu peknych hotelu, zalezi jestli preferujete mesto/u more apod.

Tunisko nevim, nebyl jsem tam, ani me to tam moc nelaka.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 27. 9. 2009 16:10

Kypr, Kofru, Kanárské ostrovy, SAE
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 27. 9. 2009 16:42

Asi bych doporučil Kanáry, teplo tam je vpodstatě celý rok a letenky se dají taky sehnat dost levně.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 27. 9. 2009 22:25

No,s těmi Kanárskými ostrovy takový optimista nejsem...tedy s konstatováním,že je tam celoročně teplo. Byl jsem na Tenerife před 3 roky v prosinci (2006) v domnění jaké tam bude teplo,ale byl jsem dost zklamán a rozčarován. Z toho jednoho týdne cca 2-3 dny pěkně,2 dny pršelo a 2 dny zima "jako v Rusku",že jsme chodili ven navlečení a spali na pokoji pod dvěmi dekami...A koupat se v podstatě vůbec nedalo (ani v moři - kam bylo hrozně od hotelu daleko,ani v bazénu u hotelu). Navíc na Kanárech je to takové méně líbivé,okolo jsou většinou pláže s černým pískem.
Jinak preferujeme klidné prostředí,ne u města,žádné diskotéky,obchody,apod. A taky pozvolný vstup do moře kvůli dítěti.
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matouch90 24. 10. 2013 20:13

Teď se kolega vrátil z dovolené na Mauritiu ... myslim, že byli s blue-mauritius.cz ;-) ukazoval fotky a fakt nádhera! Děti byly nadšený z výletu za delfínama a chválil golfové hřiště u hotelu .. Dost o tom uvažuji, že bych tam s rodinou vyrazil :-D
Matouch90
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků