Obuv na turistiku

Cesty doma i do zahraničí, rady, varování

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod rado3105 28. 3. 2009 14:02

Dobry Den. Vedeli by ste mi poradit obuv na turistiku, kde najlepsie kupit, aby to malo dobry pomer kvalita/cena. Najlepsie co najlacnejsie. Ma to byt na slovensky pohoria(Mala Fatra, Nizke Tatry, Vysoke Tatry). Vopred dakujem.
SME, Markiza a vacsina medii na Slovensku stoja za nic a su sucastou modernej propagandy a klamania ludi. Ked zomru alebo sa uvedomia vsetci ludia co maju alebo chcu mat viac ako je nevyhnutne tak zem sa stane rajom.
rado3105
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Unleaded 28. 3. 2009 20:50

Pokud chceš nízkou cenu, tak zkus obuv značek Alpine Pro, či Olang. Oboje jsem měl/mám a jsem docela spokojen. Podrží na kluzkém povrchu, moc nestojí...pak si třeba koupíš něco kvalitnějšího ;)
Unleaded
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kukin 3. 4. 2009 20:05

Já zas můžu doporučit Meindl, pravda trochu dražší, zato však vydrží x let.
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krtenek 20. 4. 2009 19:50

Unleaded píše:Alpine Pro, či Olang
No, tohohle se rozhodně vyvarovat.

rado3105:
Asi budeš chtít vysoký boty, že?
Např. Hanwag, Meindl, Asolo, La Sportiva, Lowa, Scarpa, Garmont, Raichle, Mammut etc.

Zeptej se tady, pořádně ti poradí: http://www.outdoorforum.cz/viewforum.php?f=6
Naposledy upravil krtenek dne 21. 4. 2009 18:30, celkově upraveno 1
krtenek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarkFX 20. 4. 2009 20:57

rado3105 píše:Ma to byt na slovensky pohoria(Mala Fatra, Nizke Tatry, Vysoke Tatry). Vopred dakujem.

Až na Vysoké Tatry, jsem tyhle a další pohoří prochodil v goráčích Raichle Scout, no vlastně malou fatru sem šel ještě v McKinley (jakési pologoráče za 2tis, vydržely mi 3 roky asi). Ale když to tak vezmeš, kamoš snama chodil v obyčejných teniskách Adidos z tržnice a taky to dal.. :-D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod roxor 29. 8. 2009 08:19

Vlani som bol po prvý krát na výstave športových potrieb v Brne a mimoriadne sa mi to páčilo ... tož tento rok sa chystám opäť http://www.bvv.cz/sport-life
Vy sa chystáte?
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S-Tony 29. 8. 2009 09:15

Já chodím po horách v tomhle a nemůžu si to vynachválit. Nic lepšího jsem zatím neměl. Boty jsou lehké, průdyšné, mají dost vysokou podrážku takže do nich nenateče. A dokonce i při dešti jsem došel domů se suchou nohou, ale to jsem si je z venku naimpregnoval.
Po tomhle bych už klasické pohory nikdy nechtěl. Ani nevíte, že ty boty máte na nohou. Paráda. 8-)
http://www.outdoor-prodejna.cz/boty-kee ... -ii-1762d/ 1700 Kč
Obrázek
Tyhle sice stojí něco pod 2000 kč, ale něco podobného se dá v jiných obchodech sehnat i za 700 kč. Nemyslím vietnamce.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod krtenek 29. 8. 2009 10:24

Vždyť nemají uzavřený svršek! Takže by mě zajímalo, jak jsi mohl v dešti přijít domu suchej. Dobrej fór.
Jedny Keeny sušíme doma v kredenci, v záruční době se rozdrbal textil na svršku, reklamace neuznaná. Podrážka je z měkký gumy. Tyhlety bačkory už nikdy více.
krtenek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S-Tony 29. 8. 2009 10:38

Samozřejmě jsem měl pláštěnku. Ale přítelkyně co měla klasické turistické boty je měla mokré a já měl suchou nohu.
Tak každému podle jeho gusta. Já chodím po horách jen za pěkného a teplého počasí. Takže podle toho volím obuv. Já zase nenávadím klasické pohory. Jsou težké, nohy jsou v nich jak v sauně a podrážka jak z betonu. Moje nohy v nich neskutečně trpí. A v teniskách se po horách nedá chodit už vůbec. Takže tohle co mám je dobrá varianta.
Nemám přímo tyhle Keeny, ale tu levnější kopii za 600 kč po slevě. Na reklamaci kašlu. Co de si opravím sám a když mi to vydrží jednu nebo dvě sezony, tak mi to stačí. Stejně jsou turistické boty po dvou sezonách z hygienyckých důvodu nepoužitelné.
To by se mi fakt cthělo dát za boty 3000 kč a pak muset s každým prdem na reklamaci. Mám málo svých starostí. :roll:
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod michee 29. 8. 2009 11:12

Minulý týden jsme byli s přáteli v Terchové a přímo tam jsme si pořídili vysoké boty. Jeli jsme tam s nízkýma trekovýma gore-texovýma botkama. Byly dobrý, ale nebylo to ono. Tak jsme si pořídili botky od Salomon a byli jsme maximálně spokojený. Cena byla super (slevy na nějakých 120 resp 75 Euro místo 200 resp 150), takže se to vyplatilo. Rozhodně nemá cenu na botkách šetřit.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Odeslat příspěvekod roxor 29. 8. 2009 11:35

Kvalitná obuv je základ.Už keby som mal šetriť na čomkoľvek inom ... topáne musia byť akurátne.
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 29. 8. 2009 19:00

No Rado, na Slováč i Karpati, Ti stačí jakýkoliv Farmářky z boxovky, impregnovat silikonem či rybím tukem nebo indulonou...od 300- 1500,- rychle se rozšlápnou a 2-3 roky vydrží taky, ale sednou na nohu jak bačkůrky, he(kdo nemaže , tak při prvním brodění...). Jo Zlatej Svit Gotvaldov, bejvávalo za 80-120! Starej Tulák Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod krtenek 29. 8. 2009 22:30

S-Tony píše:To by se mi fakt cthělo dát za boty 3000 kč
Já mám boty za pět a půl až do smrti.
krtenek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod zuzkys 29. 8. 2009 22:53

Já bych doporučila značku Merrell - trekové boty jsou od nich ideální a cena je taky celkem příznivá. Vydrží fakt celkem dlouho a jsou pohodlné.
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krtenek 29. 8. 2009 22:56

zuzkys píše:Já bych doporučila značku Merrell
8-D :D :mrgreen: 8-) Platit za měkké papuče, které se po pár výletech rozdrbou? :shock:
Maximálně nějaký nízký z výprodeje do města, za město však nikoliv.
krtenek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod zuzkys 29. 8. 2009 23:04

? Ty ses dnes asi špatně vyspal co...
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krtenek 29. 8. 2009 23:06

To je sice pravda, ale s botama to nemá nic společného.
BTW ty moje budu dnes patlat voskem
krtenek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S-Tony 30. 8. 2009 09:46

krtenek píše:Já mám boty za pět a půl až do smrti.

No fuj. Ty si čuně. Nosit jedny boty celý život. To měl taťka taky takové pohory a to byl vždycky smard. Hnus. Palec dolů 8-S
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod krtenek 30. 8. 2009 11:45

Tedy by měl tvůj otec více dbát na hygienu. Ale soudím, že ty jsi po něm smradlavé nohy zdědil.
Můžu já za to, že mě nohy nes#rdí? Nemůžu.
No nic, jdu patlat vosk.
krtenek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S-Tony 30. 8. 2009 20:53

Mně nohy *****í, o sebe pečuju, jen ty boty které nosím dlouho se nedají pak používat.
Takže lepší mít levnější boty a častěji nové.
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod zuzkys 30. 8. 2009 21:08

Mě nohy teda taky nesmr.dí, ale rozhodně každý ti řekne, že je dobré boty střídat a ne jedny nosit 5 let... To je až nechutné.
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S-Tony 30. 8. 2009 22:26

No mojí kočce tedy oproti mně nohy fakt vůbec nemsrdí, ale boty po dvou sezonách vždy. Pak z toho trpí i ty nohy.
Každá noha se potí. Pot to je ráj bakterií. Bakterie v botě nedostaneš definitivně z boty ani heverm. Dají se dostat pryč jen metodou, která rapidně botu poškodí.
Můžeš sprejovat boty proti bakterií a podobně, ale boty po dovu letech nošení to je něco jako "Ztracený svět". Ty boty si žijou svým životem.
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod zuzkys 30. 8. 2009 23:13

:) Pěkně napsané...
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michee 31. 8. 2009 09:01

S-Tony píše:....Bakterie v botě nedostaneš definitivně z boty ani heverm. Dají se dostat pryč jen metodou, která rapidně botu poškodí.
Můžeš sprejovat boty proti bakterií a podobně, ale boty po dovu letech nošení to je něco jako "Ztracený svět". Ty boty si žijou svým životem.

U bot je důležitý je vysoušet a větrat, u mě platí, že dva dny po sobě stejný boty nenosím. Sice se mi nohy nepotí a boty *****í, ale i bota se musí pořádně vyvětrat (u potících se nohou se musí dokonale vysušit, než se opět obuje - to ti pak začne ta bota hnít) a pak ti vydrží dlouho. Mluvím z vlastní zkušenosti.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec

Odeslat příspěvekod roxor 31. 8. 2009 12:31

Tak ... baktérie,pliesne a podobná háveď potrebuje pre svoju existenciu dve podstatné veci ... teplo a vlhko.Ak sa im zamedzí vlhko,sú odpísané.
Niekde som počul,že topánky by sa mali sušiť minimálne toľko hodín,koľko boli na nohe.
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod cumel30 31. 8. 2009 23:00

rado3105 píše:Dobry Den. Vedeli by ste mi poradit obuv na turistiku, kde najlepsie kupit, aby to malo dobry pomer kvalita/cena. Najlepsie co najlacnejsie. Ma to byt na slovensky pohoria(Mala Fatra, Nizke Tatry, Vysoke Tatry). Vopred dakujem.

http://www.sport-outdoor.sk/turisticka- ... p-970.html
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Poslední varování

Odeslat příspěvekod roxor 5. 9. 2009 05:21

roxor píše:Vlani som bol po prvý krát na výstave športových potrieb v Brne a mimoriadne sa mi to páčilo ... tož tento rok sa chystám opäť http://www.bvv.cz/sport-life
Vy sa chystáte?

:?:
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod rado3105 16. 9. 2009 20:06

kupil som vysoke topanky, grisport s materialmi gritex a vibram, v akcii z 80E na 40E. Takze maximalna spokojnost, ked sa do dvoch rokov rozsypu reklamujem. Vela by som asi za topanky nedal, kedze dnes tento turisticky komercializmus a ryzovanie okolo toho neuznavam. Poznam typkov co si kupili topanky za 200Eur a chodia tak maximalne na Strbske pleso, ale komercializmus je silna vec. V tatrach to plati dvakrat.
SME, Markiza a vacsina medii na Slovensku stoja za nic a su sucastou modernej propagandy a klamania ludi. Ked zomru alebo sa uvedomia vsetci ludia co maju alebo chcu mat viac ako je nevyhnutne tak zem sa stane rajom.
rado3105
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S-Tony 16. 9. 2009 20:17

rado3105 píše:kupil som v akcii z 80E na 40E, maximalna spokojnost

A teď si představ, že by tam měli napsané Sleva ze 100 na 40E. To by si byl teprve spokojený :lol:
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod zuzkys 17. 9. 2009 00:36

:tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 17. 9. 2009 00:46

Co tu strašíš Zuskys?! Já bych si k nim přibalil,RADO, jeden Silikagel a 1x Gutaperču...Ponocnej Marcel od Zvonu.Reklamuješ, ale kde?! Tak jedině do Kozuba.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod zuzkys 17. 9. 2009 09:04

Já nikde nestrašim... :D
A popravdě tvým příspěvkům vůbec nerozumim.... :D :D
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rado3105 17. 9. 2009 09:15

hory su tu odjakziva a sucasne uzasne topanky nie, ja som maximalne spokojny:D
rado3105
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 17. 9. 2009 10:33

Zuzkys a préčo? V noci máš spát, Silikon je na boty, Alkaprén taky, no a Kozub je ,,krb s komínom,, a číst 2-3x...Ber to jako Adventury, stejně jich je v dnešní době málo, hej...Tulák Marcel od Zvonu. Jo a kdy půjdem někam něco nafotit, mohu Ti poslat něco fotek z Lesa(no něco je na Digiareně) a různě...po SZ to neumím, he.Ozvi se , díky, těším se.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod roxor 25. 9. 2009 15:05

roxor píše:
roxor píše:Vlani som bol po prvý krát na výstave športových potrieb v Brne a mimoriadne sa mi to páčilo ... tož tento rok sa chystám opäť http://www.bvv.cz/sport-life
Vy sa chystáte?

:?:

Takže idem asi samojediný ?!? :hmm:
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S-Tony 25. 9. 2009 16:50

zuzkys píše:Marcel Kudlvasr: Já nikde nestrašim... :D
A popravdě tvým příspěvkům vůbec nerozumim.... :D :D

Kdybys viděl jeho fotku, tak pochopíš. Svérazná osobnost :-]
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 25. 9. 2009 20:04

He he a TAHLE PŘED 50-TI LETY SE TI TONY NELÍBÍ?!No hlavně by to měla být kůže, pevnej kotník a ručně prošitý svršek se spodkem a bezpečná gutaperča...
Tulák Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod roxor 21. 11. 2009 17:43

Dnes som sa bol kapánek vysmradiť tuto v naších hvozdoch a cestou som natrafil na takúto turistyčnu topáňu :shock: .... bohužiaľ len jednu :-S .Ak by bola do páru :idea: ... tož beriem
bagaňa-800.jpg
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 21. 11. 2009 18:04

Jo hezká ,,Kecka,,...já Ti Roxore, jsem taky nějak málo úspěšnej, co se týče botek pro,,Medvědy,,v konťácích, he...asi mi Ta súseda u Zvonu,,pagíbla?! či čo?!,,. Měla taky 45/6 a odkládala je ve fajnovém,,rozešláplém, ale né odešláplém stavu...,,. Zlatej Svit Gotwaldov a jeho,,farmářky,,za 120-160 Kčs!Sice prašule by byly, ale pro medvědy se již botka kolem litru nevyrábí?! Vysoký nárt! a široká špička...Dokonce zmizely aj Důchodky a bačkory k televizi é ke kompu. Asi si začnu šít ,,Sám-Urob si jak za Komanča,,. Bosý Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod roxor 21. 11. 2009 19:15

Ja som asi pred 10-rokmi kúpil kožené,členkové topánky na zimu.Vyrobili ich v DAS Makov.
http://www.dasmakov.sk/
Nedám na ne dopustiť.Vždy pred sezónou a po nej ich fajno nainpregnujem takou pastou a dnes sú fantasticky mäkučké,jak papuče.
Tiež mám vysokú klenbu,ale v tejto obuvi ... žiaden problém :pozor
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarkFX 23. 1. 2012 13:05

Plánuju koupit tyhle boty http://www.salewa.cz/product/obuv/bison-trek-lgtx-m

Má náhodou někdo zkušenosti, jestli jsou v pohodě atd? :-)

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod K.A.N 23. 1. 2012 15:14

Cena je zbytečně vysoká. Mám podobné v současné ceně 1700+- a mám je víc jak 10 let
K.A.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 23. 1. 2012 16:13

joo? tož to by mě zajímalo.. :D Ted už ale pochybuju že by se prodávaly.. :D

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod iggi 23. 1. 2012 17:37

myslim ze najlepsie je mat celokozene boty :) a mastit :)
gorac sa po par rokoch rozlame...
iggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 23. 1. 2012 22:25

však tohle jsou celokožené boty, jen mají vevnitř ještě goretex vrstvu..

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod K.A.N 24. 1. 2012 07:03

Celokožené boty nejsou podmínkou. Zbytečně těžké a náročnější na údržbu. Něco podobného bohatě stačí http://www.affekt.cz/mondeox-trekove-bo ... 26562.html
K.A.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 24. 1. 2012 11:11

Takové podobné jsem měl dotedka Raichle Scout GTX, taky s goretexem.. Na chození pohodlné, mám je už skoro 5 let ale už jsou na více místech děravé.

Ted bych právě chtěl zkusit celokožené, ty budou odolnější, navíc oproti těm cos dával chci gumovou obsázku či jak se tomu řiká, prostě abych si neokopal špičky, neodřel boky, zpevněný kotník.. :)

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod K.A.N 24. 1. 2012 13:33

OK. Prostě chodíš víc než já. Potom nešetřit. o<:)
K.A.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 27. 1. 2012 11:54

Tak už posílám maily vybraným eshopům kde by se mi líbíla cena za ty Salewy, ale kuwa opět se ozývá ten samý problém jako jsem loni sháněl na netu nízké trekové boty.. :-\ Tehdá tu moju velikost neměli nikde v republice, dokonce ani sám výrobce v itálii.. 8-S Nakonec jsem po pár měsících bádání koupil jiné, taky ale museli dovýst..

A ted mi už druhý shop napsal že na prodejně nemají, že možná v unoru budou, jeden dokonce že ani dovozce nemá..

Vím že je mají v Olmiku v Hudyčku, tam sem si je i zkoušel, ale holt za vyšší cenu, tak ještě chvilu budu hledat na netu, pak pro ně asi pujdu do toho hudyčka. Myslím že je jen tak někdo nevykoupí, jinak bych byl v *****.. ]:-<

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod hobitt 27. 1. 2012 22:03

Jakou máš velikost? Já mám 46 a po chvíli hledání se boty dají najít...
1997 Škoda Octavia 1.9 TDI SLX Ghetto Line
2015 Renault Master 2.3 dCi L3H2
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod K.A.N 27. 1. 2012 22:03

Jak může mít Hobbit 46?
K.A.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hobitt 28. 1. 2012 00:05

Hobbit nevím, ale hobitt 46 má.
1997 Škoda Octavia 1.9 TDI SLX Ghetto Line
2015 Renault Master 2.3 dCi L3H2
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 28. 1. 2012 19:07

já mám velikost 48 :D

Jinak včera sem šel kolem hudyčka, viděl sem že tam mají napsané slevy, tak sem se byl kouknout jestli i na ty moje botky.. Na ty salewy sleva nebyla, ale dozvěděl sem se že ty moje 13tky někdo už vykoupil.. :shock: TO fakt nechápu, jak může někdo kuwa koupit 13tky boty???? :-\ Sem myslel že tam budou pár měsíců strašit.. :D

No ale že ještě mají na skladě, tak sem rovnou objednal.. :potichu

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod roxor 18. 2. 2012 06:50

roxor píše:Ja som asi pred 10-rokmi kúpil kožené,členkové topánky na zimu.Vyrobili ich v DAS Makov.
Nedám na ne dopustiť.Vždy pred sezónou a po nej ich fajno nainpregnujem takou pastou a dnes sú fantasticky mäkučké,jak papuče.

Pred týždňom mi praskla na jednej topane podrážka tak som ich musel vypleštiť. Kúpil som druhé, ale nejak si na ne neviem zvyknúť :hm
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trent 18. 2. 2012 15:25

Dej jim tak 5 let. To je pořádně prošlápneš a dalších 5 let budou zase sloužit. :-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod krtenek 27. 7. 2012 19:53

S-Tony píše:Takže lepší mít levnější boty a častěji nové.
To je ale blábol.
krtenek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Vrtosik 19. 7. 2015 10:46

Meindl. Na tůry kotníkové, na procházky jednodenní lehkým terénem třeba nízké. Lepší jedny dražší než si kupovat často nový.
Vrtosik
Čtenář

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor