Behanie?

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod JozefV 3. 4. 2008 14:22

Beha z vas niekto aktivne? Nie na bus ci vlak ci do skoly a prace :lol:

Je to dobra cinnost ako zabit cas efektivne a vyuzit to v prospech zdravie? :)

Alebo to ma viac veldajsich ucinkov ako prospechu?
JozefV
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suk 3. 4. 2008 18:56

Joo, beham :) I kdyz obcas to ma k behu dost daleko. Jestli je to dobry na zdravi netusim, jde nejspis o to kde, jak a co behas. Kdyz vidim nektery kamose co maj vseruzny vyrony (ted nemyslim to co se obcas stava pres noc :mrgreen: ) a tomu podobne tak mi moc neprijde ze by to bylo dobry pro zdravi :))
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 3. 4. 2008 18:59

Běhání si myslím je hodně dobrá aktivita. Negativem je akorát větší zatížení kloubů, takže to chce kvalitní běžeckou obuv. Já dávám přednost kolu :wink:
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 3. 4. 2008 19:34

na šalinu běhám denně :mrgreen: na gymplu jsem jeden čas běhávala pravidelně a bylo to moc fajn, fyzička dobrá
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JozefV 3. 4. 2008 19:47

to nas biologik hovioril ze bicykel je najhorsi pre chrbticu, zevraj vtedy je tak zakrivena ze sa najviac opotrebuje/nici sa, to je pravda ? :mrgreen:
JozefV
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suk 3. 4. 2008 20:19

no, me z kola zada bolivaj...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JozefV 3. 4. 2008 20:23

Ja som sa bicykloval na takom MTB kludne aj 100KM a nic, ale sice ci to ma nejaky dlhodoby, tj oneskoreny vplyv to neviem, ale sport ako celkovo podla mna opotrebuje ludske telo rychlejsie, ale zase sedenie (ako ja niekedy az do 15hod v kuse pekne zakriveny na stolicke za PC) ho zabija taktiez (a urcite rychlejsie), takze mozno priperane vybalancovane by malo byt ok :)
JozefV
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mareq0 3. 4. 2008 21:02

JozefV píše:to nas biologik hovioril ze bicykel je najhorsi pre chrbticu, zevraj vtedy je tak zakrivena ze sa najviac opotrebuje/nici sa, to je pravda ? :mrgreen:


No to kolo určitě nebude na záda ideální, ale já s tím taky problém nemám. U kola je ještě tlak na ehm jednu inkriminovanou partii (u mužů), což prý taky není "zdravé". Ale pokud ti to nedělá dlouhodobě žádné problémy, tak si myslím že to je v pořádku...
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 3. 4. 2008 21:59

kokos ja som tiez teraz zacal. Spociatku po asfalte, ale to je mrte zle. Tak po travicke skusam. Ale tu v blave z toho akurat tak chytim daku respiracnu chorobu z tych vyfukovych plynov :D.
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 3. 4. 2008 23:07

Na gymplu jsem běhával docela dobře a rád (nejraději 3 km). K běhu bych se chtěl po mnoha letech vrátit, ale vzhledem k nadváze, kterou mám by to znamenalo zničit si klouby. Takže zatím dietka + plavání + kolo a až se BMI dostane někam k 28, tak budu moct pozvolna začít. Zatím jsem pro běh udělal to, že jsem si koupil ve slevě dobré botky (budou sice ještě pár týdnů/měsíců zahálet, ale ta cena byla fakt neodolatelná). Dobrá obuv je podle mého minimálně stejně důležitá jako rozumná tělesná konstituce.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JozefV 3. 4. 2008 23:17

Je nejaky limit ako max vaha na behanie?
JozefV
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Slonik 4. 4. 2008 00:46

Myslím, že je to dost individuální. Obecně se dá říct, že každé kilo nadváhy co máš je problém pro klouby ...
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scater 4. 4. 2008 06:34

Na kloby to neni nejlepší, ale zdravější než sedět celej den u PC.
U kola mě taky bolívaj záda...po chvíli musim zastavit a protáhnout se. docela mě to štve
D'n'B fan
To my né.To Komunisti.
Nebyl to Descartes, kdo řek: "Jsem to, co jsem!" ?
Ne, to byl Pepek námořník
scater
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 4. 4. 2008 17:19

Vemte si takové maratonce, ti běhají desítky kilometrů a klouby asi v pohodě... Ale jinak já ty tisíce kilometrů raději naháním na kole... 8)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 4. 4. 2008 22:44

MarkFX: hohoho :D vsak ti maju uz v 40-tke styri krat operovane kolena a pozlatene klby
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků