Vše o in-line bruslích

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod OS 18. 3. 2007 20:52

Ahoj.

Docela mě zaujala jízda na in-line bruslích a chtěl bych se na nich naučit jezdit, hlavně kvůli zdraví. Takže jaké máte zkušenosti, jezdí tady na jich někdo? Je těžké se to naučit? Jsem trochu nemehlo a poleno, takže to asi bude těžší. Jezdím jen na kole. Tak jestli máte nějaké rady do začátku, tak za ně budu rád.

Díky.
OS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iwigirl 18. 3. 2007 20:59

koupit nebo půjčit helmu a chrániče, to je základ. a do začátku nějaý hadry, který můžeš rozervat. Můj názor: je to mnohem lehčí než brusle na led :)
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod OS 18. 3. 2007 21:04

Dík, s těma bruslema na led mi moc nepomůžeš, můj největší výkon v zimě bylo sjetí malého kopečku na lyžích pluhem...ale ty chrániče určitě budou třeba vzhledem k mé váze a výšce. Jinak nejsem kdovíjaký sportovec, spíš (ne)sportovec.
OS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iwigirl 18. 3. 2007 21:09

brusle jsou v pohodě... Najdi si v okolí nějaký areál, kde to budeš trénovat, rozhodně nechoď trénovat mezi normální chodící lidi (teda jako normální chodce...chodce..prostě na chodník)!
Tam uvidíš základní techniku odrazů a ta ti nějaký měsíc bohatě vystačí :)
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod OS 18. 3. 2007 21:10

Ne, neboj na chodník trénovat nepůjdu, to by byla hromadná vražda.
OS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 18. 3. 2007 21:21

na asfaltovým hřištu nazkoušej a pak vyraz na cyklostezky... tam se to lajnistama jenom hemží..

ale mě jako cyklistu to docela čtve, víc jak 30tkou to mezi nima kličkovat nejde :D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Michal P 18. 3. 2007 21:24

to u nás v Kladně to mají in line bruslaři super, mají extra okruh jen pro ně
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod OS 18. 3. 2007 21:25

MarkFX: U nás máme i nějakou extra dráhu pro bruslaře a tam cyklisti nesmějí, ale nějaké cyklostezky nejsou pro brusle vůbec vhodné, protože jsou štěrkové.

Michal P: Jo, na sletišti, jsem tam dnes byl.
OS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod scater 18. 3. 2007 21:28

A kde bydlíš? Každopádně je to super věc.Já se na nich naučil za jedno odpoledne, ale prvních 10 minut sem se nechtěl pustit zábradlí :D

EDIT: Jo tak asi v Kladně....
scater
Přeborník

Odeslat příspěvekod OS 18. 3. 2007 21:33

scater: Ano, v Kladně http://www.inline-draha.cz/

Jinak já to za jedno odpoledne určitě nezvládnu.
OS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jirk4 18. 3. 2007 21:42

MarkFX píše:na asfaltovým hřištu nazkoušej a pak vyraz na cyklostezky... tam se to lajnistama jenom hemží..

ale mě jako cyklistu to docela čtve, víc jak 30tkou to mezi nima kličkovat nejde :Dt/quote]
Kup si mtb a muzes vyrazit do lesa. :D Jinak na bruslich sem tak jezdil, ale nejak me to nebavilo. Mozna agressive/street inline (nebo jak tomu rikaji) by moh' byt fajn, ale uz se k tomu moc vracet nechci.
I reject your reality and substitute my own. - Adam Savage
Jirk4
Nadšenec

Odeslat příspěvekod OS 18. 3. 2007 22:00

Četl jsem, že se doporučuje koupit brusle o číslo větší, než mám nohu, co je na tom pravdy? A to bude menší problém, protože jsem chtěl nějaké levnější a ty moc v těch větších velikostech nemají. Mám nohu 46.
OS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kwak 20. 3. 2007 19:29

Taky budu kupovat in-lajny. Hlavně kvůli pohybu, běhat me už nebaví. Vidim to tak ze koupim nejaký se kterejma budu moc do skateparku (až to budu kouda ovládat).
každý má svou pravdu.
nemam rád kdyš nikomu přijde neco divné jen proto že je to jiné...
krása má mnoho podob!
kwak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jirk4 20. 3. 2007 19:34

kwak píše:Vidim to tak ze koupim nejaký se kterejma budu moc do skateparku (až to budu kouda ovládat).t/quote]
= agressive. ty rekreacni jsou spis pro holky na jezdeni, agressive maji mensi kolecka, jsou min pohodlny, ale vic vydrzi. muzu ti naskenvoat jedno srovnani z xstreamu :)
Jirk4
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kwak 20. 3. 2007 20:15

jo to bych byl rád, ty jezdíš ten agressive(freestyle)?
každý má svou pravdu.
krása má mnoho podob!
kwak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jirk4 20. 3. 2007 20:28

uz jsem to tu psal, nejezdim (zatim, casem bych to chtel zkusit) :)

tady je to srovnani
http://resize.like.cz/images/1174420047 ... itness.pdf
Jirk4
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kwak 20. 3. 2007 21:48

thx, ty agressiv maj podobnou konstrukci jako přeskáče plastová bota a vní vloška ve který je noha to sem netušil.
každý má svou pravdu.
krása má mnoho podob!
kwak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod chameleon 23. 3. 2007 13:53

Chystám se nějaké objednat z internetu (nemám možnost koupit u nás ve městě), ale nejsem si moc jistá velikostí. Normální boty mám většinou 39 a pohorky 40. Snad to nějak trefím
chameleon
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Noovo 23. 3. 2007 15:12

neumim brzdit to je jediny co vim o bruslich :D
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod chameleon 3. 4. 2007 14:35

dneska mi přišli, tak uvidíme, jak rychle si způsobím nějaké zranění :D
chameleon
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Adam999 3. 4. 2007 15:37

jo na bruslich jsem chvili jezdil ale udělal jsem diru do chraniče což doteď nechapu jak se mi to povedlo, jinak to jde jen ty brusle nemam
Adam999
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kwak 3. 4. 2007 16:07

Ja mam Tempish extreme 4dny a uz nanich docela umim, ale sem celkem rozbitej a to i přesto ze mam chrániče, nemít je tak mam určo neco zlomenýho. Tak do tejdne sem v parku :)
každý má svou pravdu.
krása má mnoho podob!
kwak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod chameleon 3. 4. 2007 18:07

Já jsem po své první krátké projížďce ještě vcelku, až se divím
chameleon
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kwak 6. 4. 2007 13:57

tak sem byl ve sk8parku no docela tragédie, ale časem to určo príde :) v rampě sem snad pokaždý spadnul, pak sem si tam dával nejmenší skočku kerá tam byla to bylo celkem v pohode ale na nejakej trik zatim fakt nemam.
každý má svou pravdu.
krása má mnoho podob!
kwak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fahrman 12. 6. 2007 19:57

koukam, ze jsem tu to tema prehlidl a dnes zalozil jedno podobne znejici :D (http://pauza.zive.cz/viewtopic.php?t=4960&highlight=)

kazdopadne MOJE tema znelo:

co od nich chtít, co nechtít...
jaké značky ano, jaké ne...
co znamenaji ABEC 5 SG 7 atd atd...
jak se rozlisuji tvrdosti, jake se delaji prumery kolecek...

podrobne a jak pro blbeho, ju?
fahrman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kwak 12. 6. 2007 21:19

ja bych NEdoporučoval značku Tempish páč právě od nich mam brusle typ extreme, vnitřní bota je dost nepohodlná a kolečka oznařovaná jako ABEC 7 to jsou ty co jedou nejrychlejc vubec nejedou taky rychle jak by měli jet (ja bych na to nepřišel páč sem na jinejch inlajnech nejezdil, ale pučil sem je jedný holce ta jezdí dlouho agresivní styl a řilala že sou protě líný). No naučil sem se jezdit docela rychle asi tak po 14 dnech se to dá ovládnout s přehledem.
každý má svou pravdu.
krása má mnoho podob!
kwak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod OS 12. 6. 2007 21:57

Tak já se mrknul na veliskosti, boty mám 46 a brusle bych potřeboval tak 47 a ty dělá jn málo značek a nejlevnější jsem viděl snad K2 za 4000kč, tak bude ještě třeba šetřit.
OS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fahrman 13. 6. 2007 08:44

teda vy jste sportovci jak noha ... to se v tom nikdo nevyzna? Loziska jsou jen o rychlosti nebo i nosnosti?
fahrman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noovo 13. 6. 2007 09:04

po dlouhe dobe (zhruba po roce) jsem se na ne postavila a je to jako poprve :lol: :lol: ...VŠECHNO ŠPATNĚ, ZPÁTKY NA STROMY :mrgreen:

Love is a Losing Game

Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod jezek 13. 6. 2007 10:43

Děcka,já se za rok ježdění nenaučil brzdit.Vůbec nevím,jak na to... :roll:
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Přeborník

Odeslat příspěvekod cassies 13. 6. 2007 10:59

jezek píše:Děcka,já se za rok ježdění nenaučil brzdit.Vůbec nevím,jak na to... :roll:o/quote]

Když neovládáš klasické brždění brzdou, tak začni chodit....jako fakt, ja ze začátku, když jsem měla brusle s tvrdou brzdou, taky nevěděla, jak zastavit, nebo alespoň zpomalit, tak jsem během jízdy začala chodit...a fakt to funguje :wink:
cassies
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jezek 13. 6. 2007 13:44

No já zatím brzdím na trávě.Na tvrdou brzdu mi to taky nejde,tak zkusím Tvou radu.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Přeborník

Odeslat příspěvekod includes 13. 6. 2007 19:44

Heh, jako menší jsem jezdil, ale teď mě to moc nebere, hlavně tu ani nemáme pořádné silnice, tak to zrovna moc bezpečné není :x ...

jezek: Brzdit jsem se naštěstí naučil, ale nikdy jsem si nebyl jistý, jestli to ustojím, tak jsem mnohokrát na trávě brzdil též :D, v mých začátcích někdy i koleny :mrgreen: ...
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mae-geri 6. 7. 2007 11:21

Taky neumim brzdit. Obcas jsem to zkousel do otocky, ale to je snad jeste horsi, nez se vysekat zrovna v plne rychlosti :)
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 6. 7. 2007 15:47

Pokud zrovna nejezdíte extrémně rychle, normálně začněte dělat obloučky. zpomalíte, a pak už není problém to v tom oblouku prostě dotáhnout a zaseknout. horší je to tehdy, když jste mezi lidma...:-) ale účinné je to rozhodně víc než brzda na patě. tu jsem vždycky oddělal ještě než jsem vyjel.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod aquarkko 6. 7. 2007 22:49

Když to tady čtu s tím brzděním...asi podobný jako na lyžích :)
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Lukecz 7. 7. 2007 08:07

Nejlepší byly jedny moje brusle v 90. letech, co sice byly in-line,ale neměly gumová kolečka :mrgreen: Tam člověk zasekl jako na ledě a hotovo 8) Samozřejmě, že všechno má dvě strany a nedostatkem bylo, že člověk až příliš snadno ztratil grip, přešel v drift a následně pálil kůži na kolenech a stehnech o asfalt

Ještě sem chtěl dodat, že když nic, tak je dobré zkusit přibrzdit tak, že jednu brusli dáte kolmo na směr pohybu + přenesená váha na předek, je to docela účinné a hodně lidí tak vídám :wink:

Edit2: Dochází při tom samozřejmě k likvidaci koleček, to jen tak na okraj :mrgreen:
Barman v Nočním klubu* Pauza.cz

šťastně vdaný za Snížka
Call of Duty :UO player
Lukecz
Barman v Nočním klubu

Odeslat příspěvekod mae-geri 7. 7. 2007 09:41

Tak to jsem taky zkousel. Na umelohmotnych koleckach jsem to kdysi zasekl jak na lede. No pekne jsem se slozil :D Jinak s tou zadni nohou na kolmo to muze byt ucinne, ale ty kolecka hodne trpi. Nevim, jestli se to vyplati delat moc casto...
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kwak 7. 7. 2007 12:37

kdyš sem jel poprvi tak me napadlo skusit brzdit véčkem :lol: no šel šel sem zamozřemě na držku, normálně brzdim jak píše lukecz že brusle jsou v úhlu 90 stupnu jedna ve smeru jízdy a druha brzdi to je asi nejlepši
každý má svou pravdu.
krása má mnoho podob!
kwak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 7. 7. 2007 18:29

zadní nohou do téčka to jde, ale je to nouzovka, právě kvůli opotřebení koleček. ale je to účinné a bezpečné. :-)
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod fahrman 16. 7. 2007 07:08

pritelka jezdi zatim pomalu, ale dobrzdeni k zastaveni dela pluzenim :D
fahrman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lukecz 16. 7. 2007 12:16

fahrman: A kolik už z toho má stehů na tváři? :mrgreen:

šťastně vdaný za Snížka
Lukecz
Barman v Nočním klubu

Odeslat příspěvekod fahrman 16. 7. 2007 12:21

jeste nic .. ale pada rozkosne ... pripomina to nabeh na piruetu pri krasobrusleni ... jen smerem k zemi :D
fahrman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JakubCh 15. 10. 2007 19:25

Já brzdím brzou a je to jediný účiný způsob - podle mě. Když se sjíždí kopec (a u nás v Havířově je Bludovičák fakt maso, možná někdo zná :) ), tak se téčko prostě podle mojich zkušeností použít nedá, brzdou zastavím na pár metrech - ale mám celkem měkou - zo znamená, že taky rychle odchází - a je celkem drahá...
Každý aspoň jednou položil lamerský dotaz, kdo tvrdí, že ne, je lama pořád.
JakubCh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 14. 7. 2008 10:26

tak dneska po roce opet premiera :-D
wit.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noovo 14. 7. 2008 12:23

fahrman píše:jeste nic .. ale pada rozkosne ... pripomina to nabeh na piruetu pri krasobrusleni ... jen smerem k zemi :D

hihi lepsi popis jsem jeste necetla ;-) ...ja brzdim zpusobem jizdy ze strany na stranu, chtela bych se naucit brzdit brzdickou, ale desne se bojim :-S ...pritel umi brzdit jak brzdickou tak kolecky...je to pro me borec :lol:

Love is a Losing Game

Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod wit.cz 14. 7. 2008 22:47

tak ja se dneska naucil zastavit otockou :)) juch :tleskani ^^
wit.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krtenek 21. 6. 2009 09:14

Tak včera sem jel poprvé v životě. Mám Rollerblade Astro 7.0. Celkem asi 10 km, jsem kapku rozlámanej. Ještě nedokážu udržet rytmus, občas vypadám jako velká ožralá můra.
Brzdim tak, že rozkročim doširoka a zároveň stáčim špičky k sobě. Nic lepšího jsem nevymyslel. Ale funguje to dobře.
krtenek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 21. 6. 2009 09:37

no, fungovat to bude do te doby, nez budes mit trochu vetsi rychlost. nauc se co nejdriv T-brzdu, ta je pro zacatecniky asi nejlepsi. jinak gratuluju k 10 km :-)
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod krtenek 21. 6. 2009 09:48

Já si právě nechci moc brousit kolečka. Ale zkusim to.
Jinak sem koukal, že jízdou brousim vnitřní polovinu koleček. Ale to je asi normální, ne?

BTW: nosíte helmu a chrániče?
krtenek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod wit.cz 21. 6. 2009 10:28

je to normalni .. chranice jo, na helmu uz nebyly money
wit.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 21. 6. 2009 11:08

krtenek: jo, broušení koleček jízdou je normální. vždycky po třeba 10 jízdách kolečka protoč, prohoď 1 za 3 a 2 za 4, aby se obrušovaly pokud možno rovnoměrně. Jinak jo, T-brzda není na kolečka zrovna to pravé ořechové, ale v krizi lepší ošoupaná guma než rozbitá hlava.

Co se chráničů týká, já je třeba nenosím, ačkoli je to určitě dobrá věc a pro začátečníka téměř nutnost. včetně přilby. pro začátek jsou asi nejchoulostivější kolena a zápěstí (je dobré naučit se padat tak, abys využil chrániče), potom v rychlostech kolem 25kmh už ta přilba je asi taky fajn - ono narazit v takové rychlosti hlavou na asfalt, nic moc, hádám.
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Cristinne 21. 6. 2009 13:28

Na in-linech jezdím, už docela dlouho, vlastně poslední roky je to asi jedinej "sport", kterýmu se docěla ráda a často věnuju :mrgreen:
Chrániče jo, ale vesměs používám jen na zápěstí, výjimečně kolena, zkoušela jsem i na lokty, ale nikdy jsem je nijak nevyužila a "vadily mi", tak jsou ve skříni... Přilbu používám spíš výjimečně, když vím, že pojedu po blbé trase, ale zpravidla se tomu snažím vyhnout O:-)
Brzdím brzdičkou, Tčkem i otočkou, ale ze začátku jsem docela bojovala, nejrychleji jsem se naučila to otočení, který třeba můj bratr doteď neumí a to jezdí o dost dýl jak já :mrgreen:
Ona nebo já - já nebo ona - já nebo já - ona nebo ona... Kdo vlastně?
Cristinne
Miss nohy 2010

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 21. 6. 2009 13:30

ono hlavne na to otoceni taky musis mit relativne malou rychlost. kdyz se rozjedu na 84 mm koleckach do vyssiho tempa, tak bych na oblouk potreboval hodne velky polomer..
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Cristinne 21. 6. 2009 16:33

Tak samozřejmě, že záleží kde a jak jedeš, spíš jsem chtěla tím chtěla říct, že co jde jednomu, trvá druhému, chce to vyzkoušet, co komu kdy víc sedne... :-))
Cristinne
Miss nohy 2010

Odeslat příspěvekod maky.p 23. 6. 2009 08:58

Ja se letos postavila na brusle asi po 10ti letech, ale jelikož bruslím i v zimě na ledě, tak mi to šlo dobře. Nejčastěji brzdím brzdou, nebo otočkou. S téčkem opatrně, začátečníci, jde to do smyku. Je lepší to zkoušet v opravdu malé rychlosti.. Chrániče mám, ale nepoužívám, akorát mám vždycky ty polorukavice na kolo :-) Jinak jak jsem si teď kupovala brusle, zdály se mi docela líné. Mám jen 80ky kolečka a 7čky ložiska. Z ložisek jsme setřeli tu jejich výrobní vazelínu, pokápli maličko WDčkem a decentně natřeli opět vazelínou a teď jezdím jak drak :D

Pro začátečníky jsou lepší kolečka menší, ale nadřete se. A na rychlost jsou lepší třebas 90ky. A ložiska - 7čky na rychlost a 5ky spíš na zatížení..

PS: neznáte někdo cyklostezku z Měnína do Blučiny, Židlochovic??
Jisté je jen jedno, že totiž není jisté nic. -Plinius-
maky.p
Čtenář

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 23. 6. 2009 22:24

No trefa Maky.p...něco je na googlu: Trasy na bruslích/Bučiny(asi tam chybí L)-Měnín s poznámkou Asfalt přerušen! Kameny se musí přejít...?! a stručný popis jinak on líne celorep.link,,bruslení,,bylo to na cca 3. stránce guglení na: cyklostezka židlochovice i něco je o okolí ,,Ž,,...Tulák Marcel od Zvonu,ta ďoura je někde kolem podjezdu?!... někde, he. Srečen put, guljanie...HE ...co se týče toho brždění, zkoušel někdo vrazit starou slalomku hůlku mezi nohy?!, jako se brzdilo na šusu s běžkama po sjezdovce?...Marcel má občas drsné nápady,že, můžete se s nima taky vodrážet Borci...jako při,,bruslení,,na běžkách. jo není nad hůlky, hech.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod maky.p 24. 6. 2009 05:18

No právě, to jsem měla na mysli - asfalt přerušen.. Ten podjezd je tam tak blbě udělaný, že i z kola se musí sesednout. Je to tam dost příkrý, takže i my - docela dobří bruslaři, jsme skončili buď málem v potoku, nebo na druhé straně v kopřivách :D Co jsem tam byla ale naposled, tak byla cesta zafoukaná pískem, no, snad to teď o víkendu bude už ok.
Jisté je jen jedno, že totiž není jisté nic. -Plinius-
maky.p
Čtenář

Odeslat příspěvekod teplice 15. 7. 2009 17:51

ahoj,

chci si koupit brusle jenom na ježdění (budu se na nich učit, takže opravdu maximálně pojedu s přítelkyní v parku) a vůbec nevím podle čeho mam vybírat. Investovat nechci moc, maximálně tak 1000 - 1500. Koukal jsem na tyhle, co si o nich myslíte? http://www.in-line-brusle.cz/koleckove- ... 1-man.html

Podotýkám, že se v bruslích vůbec nevyznám...dík za rady
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod wit.cz 16. 7. 2009 07:48

pro začátečníka jsou ok
wit.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cristinne 16. 7. 2009 19:12

ehm, chrániče :-D Jsem byla na bruslích včera, což vzhledem k nastalým teplotním podmínkám a mému tlaku byl nápad vcelku jalový... Jela jsem po nové silnici, žádná výsprava, klacek, šutr, nic, jela jsem docela pomalu a najednou se válím na zádech uprostřed silnice... chrániče jsem měla jen na zápěstí jako vždycky a musím říct, že tentokrát se fakt vyplatily... jen budu muset pořídit nový, pač jsem je tím docela dorasila :-/ Nohu mám zřízenou taky, u kolene, ale zrovna tam, kam mi chránič nedosedá (resp. nedosedal by, kdybych ho měla), lokty jsou netknutý, udělala jsem kotoul přes rameno (a na to bych teda chránič sakra potřebovala, jak to bolí), záda ochránil aspoň trochu batoh ;-) ... Hlava jako zázrakem nedotčená...
Napříště se možná přeci jen trochu pojistím, dovedu si teď už docela dobře představit, jak bych taky mohla dopadnout :-( a to jsem to měla vždycky na háku :-))
Cristinne
Miss nohy 2010

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 16. 7. 2009 21:03

no, čím menší rychlost, tím větší problém aj s malýma šutrama...když jedeš rychle, tak nerovnosti prostě přeletíš :-)
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lukecz 17. 7. 2009 12:35

Chápu, že lidi nechcou moc investovat to chráničů, že v tom prý vypadají blbě atd..Rozbité koleno nebo loket bude ok, ale helmu by měl nosit každý soudný člověk :-/ a to nejen na bruslích

šťastně vdaný za Snížka
Lukecz
Barman v Nočním klubu

Odeslat příspěvekod teplice 18. 7. 2009 08:20

díky za radu :)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod Cristinne 18. 7. 2009 14:42

Bobroněnko: no, já přeletěla půl slnice :D
Luke: já vím :-(
Cristinne
Miss nohy 2010

Odeslat příspěvekod oggi 6. 4. 2011 12:18

Ahoj, zajímalo by mě, jestli se vyplatí koupit na 273cm rám menší kolečka než 90cm.. Chtěl bych menší, hlavně kvůli ovladatelnosti bruslí na freeskating. Na ,,devadesátkách'' nemám moc pocit jistoty. Pomůže to vůbec? Začínám, tak bych chtěl poradit. Konkrétně to jsou brusle Rollerblade fusion x7. Hlavně se mi zdá, že to na hladkém povrchu(skatepark) strašně klouže. Takže original kolečka možná nejsou nej.
oggi
Čtenář

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 15. 4. 2011 19:16

Obecně platí, že zvyknout se dá na všecko. Pokud ale teprve začínáš, doporučil bych ti tam ty menší kolečka nervat. Ono já mám všeobecně problém s tzv fitness/agressive bruslema, který se tváří, že zvládaj obojí perfektně, ale nezvládaj ani jedno. Pokud chceš jezdit do skateparku, pak být tebou koupim klasické agressivky s tvrdýma kolečkama, protože cokoli koupíš jako kolečka na fitness bude ve skateparku nepoužitelné, případně za 14 dní neskutečně ohoblované. Stejně jako by ses zabil na tvrdejch kolečkách na stezce. Nechal bych kolečka kde jsou a koupil rovnou nové celé brusle.
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod QWRTY 20. 4. 2011 20:58

Jakou máte zkušenost s výdrží koleček 82A? Po kolika ujetých kilometrech (po normální silnici) je prohazujete a kolik km celkem vydrží?
QWRTY
Čtenář

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 30. 4. 2011 08:40

to je neskutečně subjektivní - záleží na stylu bruslení a tvojí váze. Já, jakožto bývalý hokejista a člověk milující rychlost, měním kolečka jednou za sezonu (to už jsou fakt zubožená). ale co vim, lidi běžně mění třeba po třech letech a kilometrů ujedou srovnatelně (přítelkyně).
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod eRiper 2. 5. 2011 14:09

Já mám zatím najeto 150 km, průměrná rychlost lehce nad 20 km/h, váha 78 kg a zatím mi stačí jen přehodit kolečka. Ale tak nevážím moc a cesty v okolí bydliště jsou perfektní. Čili zřejmě mi vydrží dvě sezóny.
eRiper
Nadšenec