HUBNUTÍ DO PLAVEK

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod allan23 2. 4. 2018 18:35

Zdravím,
Rád bych si zde přečetl názory někoho z Vás, kdo by mi dokázal poradit. Vážím rovných 100 kilo, měřím 180 cm. Do léta, tj. 3 – 4 měsíce, bych chtěl nějaké to kilo shodit (ideál by byl na 80-85 :D ). Přestal jsem dnešním dnem jíst sladké (čokolády a různé pamlsky), omezím porce na přijatelnou úroveň – bez přidávání, někdy menší porce.
Chůze budu mít 10 minut ráno, 30 minut po škole – někdy i hodinu. Chtěl bych ale hlavně cvičit doma – co říkáte na dřepy, kliky, sklapovačky?
Díkec za vaše zkušenosti, rady. Kamarádi, pohodový den přeji. :mrgreen:
allan23
Čtenář

Odeslat příspěvekod Stoura 1 2. 4. 2018 19:16

Jen velmi zjednodušeně:
- 10 min chůze je málo. Hubnutí se dá počítat až od půl hodiny dál. Ideální je tak rychlá chůze, aby se člověk alespoň trochu zadýchal. Lepší je třeba i pomalý běh nebo běh střídaný s chůzí.
- silové cvičení samo o sobě k hubnutí moc nevede - byť zlepší postavu. Na zhubnutí opět funguje až od půl hodiny dál. Ale pokud se cvičí v jednom zápřahu hned po doběhnutí (tělo je rozehřáté po chůzi či běhu) je to ideální a čas možno sečíst.
- kromě tuhých sladkostí to chce také vysadit sladké nápoje. Litr Coly je 108 g čistého cukru. Tzv "energetické nápoje" mají cukru stejně jako Cola. Ostatní limonády, slazené vody nebo džusy na tom obvykle nejsou o moc líp.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod allan23 2. 4. 2018 19:28

Celý den piji krom neslazeného čaje jen holou vodu.
Problém je, že mám maturitu a nemám moc času, abych si šel hodinu jen tak zaběhat. Musím cestou ze školy - ale jsem si jist, že když půjdu delší trasou, zaběhnout to půjde. ;)

A mohl bych poprosit o nějaké cviky? Slyšel jsem právě, že dřepy, kliky jsou na hubnutí nejlepší. Hledal jsem toho mnoho na internetu, ale všude se udává něco jiného - v mnohém si stránky velmi protiřečí.

Děkuji za všechny Vaše komentáře. Pomůže mi to, abych byl zdravý, měl dobrý pocit a přítulce se líbil. ;)
allan23
Čtenář

Odeslat příspěvekod MgX 2. 4. 2018 20:28

Už jen omezení sladkostí a pití vody/neslazeného čaje Ti může během pár týdnů sundat několik kilo. Bez dalšího omezování/cvičení. Když k tomu ale přidáš alespoň nějaké procházky - jen dobře.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stoura 1 5. 4. 2018 08:39

Celkem dobrým a intenzivním cvikem je skákání přes švihadlo. Na rozehřátí stačí klidně jen 10 minut. Kliky a sklapovačky jsou samozřejmě také dobré - ale spíš na zpevnění těla a budování svalů. Jak jsem psal výše: Je lépe tyhle silové cviky nasadit až za rozehřívací (rychlá chůze, běh, švihadlo)
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 7. 4. 2018 21:53

Vykasli se na omezovani jidla a radeji se zacni vic hybat ;) (jo, sedi to odeme, kdyz vazim pres 100 a merim sotva 170 :D )
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon 11. 4. 2018 10:36

Omezit sladkosti je určitě fajn, rozumně velká porce taky. Přidala bych spíš na rychlejším pohybu než na sklapovačkách atd. Venku je krásně, teplo, dlouho vidět, vyrazila bych ven a hýbala se tak rychle jak mi tělo dovolí (já třeba taky běhat nedokážu a to nijak tlustá nejsem)

suk: ses nějak zakulatil :-D Hned mám z těch svých pár kil navíc lepší pocit (163/56)
chameleon
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 11. 4. 2018 16:50

chameleon: to vis, zacal jsem pracovat na fulltime, zmenil konicky, poridil si zenskou a jsem s ni uz fakt dlouho... :D
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon 11. 4. 2018 21:04

Já to chápu, po pořízení chlapa jsem taky začala přibírat :-D Za skoro 11 let 7 kilo nahoře, nepočítám 2 krátkodobé větší výkyvy :mrgreen:
chameleon
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod apryl 27. 4. 2018 16:14

Muj lekar mi rekl, ze jedine co pomuze na hubnuti, je nezrat. :D
Zkus nekolikadenni hladovku na ocisteni tela. Minuly rok jsem tyden nic nejedl, protoze me bolel zub a mel jsem asi 10 kg dole. 8-)
apryl
Čtenář

Odeslat příspěvekod suk 30. 4. 2018 10:16

Jen jestly to neňy nějaký aprýl...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon 2. 5. 2018 11:15

hladovka na krátkodobé zhubnutí samozřejmě pomůže, ale taky to má člověk hned zpátky
chameleon
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanaNov 31. 1. 2019 08:38

MgX píše:Už jen omezení sladkostí a pití vody/neslazeného čaje Ti může během pár týdnů sundat několik kilo. Bez dalšího omezování/cvičení. Když k tomu ale přidáš alespoň nějaké procházky - jen dobře.


Souhlasím. Ale pokud chceš zhubnout nějak dlouhodobě, musí se to stát opravdu rutina. S tím já mám osobně největší problém - dodržet ty návyky déle něž pár měsíců.
JanaNov
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků