Fitness náramek do 3 tisíc Kč

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Slash_luke 17. 7. 2015 10:57

Ahoj, vážně uvažuju o nákupu fitness náramku a v tuto chvíli mám jako hlavního kandidáta nový Garmin Vivofit 2 . Dost se mi líbí i ta jeho "buzerační" funkce, která oznamuje, že už jsem se dlouho nehýbal a měl bych se projít - což se mi jako kancelářské kryse a častému vysedávači u PC hodí :mrgreen:

Víte o nějaké lepší alternativě do částky cca 3 tisíce Kč?

Co je pro mě důležité:
výdrž (rozhodně nechci nabíjet každý den)
aby byl náramek vhodný i pro celkem úzké zápěstí
možnost synchronizace s android aplikací
krokoměr
vodotěsnost (plavat s tím ale nejspíš nebudu)

Co beru jako velké plus, ale nevyžaduju
měření tepu (v této cenové kategorii to ale asi není běžné)
gps (souvisí s výdrží baterie a cenovou kategorií..)
zobrazování času
stopky
měření kvality spánku

Co by potěšilo
vibrační budík

edit:
Hm, tak po přečtení pár dalších recenzí musím limit navýšit a přidat do užšího výběru ještě (prý skvělý, s meřením tepu a lepší aplikací než má garmin) Fitbit Charge HR.
Slash_luke
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slash_luke 28. 7. 2015 14:36

V tomhle směru je asi pauza.zive.cz totálně mrtvá :D
Nakonec jsem dnes objednal Fitbit Charge HR. Pokud si vzpomenu, tak sem pak napíšu aspoň své první dojmy.
Slash_luke
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slash_luke 3. 8. 2015 12:53

Jen stručně po pár dnech -
+ náramek se příjemně nosí (prakticky o něm nevím)
+ měření tepu se zdá být ok
+ počet kroků odpovídá
+ výdrž je použitelná (4 dny)
+ vibrační budík je super věc
+ dost přesně to měří i spánek :) (jen jednou se mi stalo, že ho sám nezapsal a musel jsem ručně zadat čas, kdy jsem šel do postele a kdy jsem vstával..on si pak už do grafu doplnil ze záznamu jak moc jsem se probouzel atd. .. jinak zaznamenal i odpolední hodinové zdřímnutí :D )
+ probuzení displeje poklepáním (a celkově ovládání poklepáním) je super věc, která má ale i zápor jež jsem objevil na víkendovém festivalu - reaguje na tleskání :D . Takže každé tlesknutí bere jako příkaz a neustále na displeji přepíná údaje :)
+ aplikace je celkem přehledná

- občas má problémy s připojením k mobilu.. u PC se ale synchronizuje okamžitě
Slash_luke
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jitka_K 26. 1. 2016 10:11

A skutečně se pak člověk vybičuje, aby byl aktivnější? Já mám bývalého kolegu, který už má v běžeckém vybavení asi 100 000 Kč a začínat chce "až se oteplí", "až budou hotové jarní práce na zahradě", "až nebude takové vedro", "až se vyléčí z rýmy", "až příští rok".
Jitka_K
Čtenář

Odeslat příspěvekod Slash_luke 29. 2. 2016 19:33

To je asi dost individuální. Pokud ale člověk opravdu sám nechce a jen hledá důvody "proč ne", tak mu žádné doplňkové vybavení nepomůže.

Jinak musím říct, že s Fibit Charge HR jsem měl nakonec problémy, musel na reklamaci a následně mi vrátili peníze. Po krátkém přemýšlení o tom, jestli opravdu potřebuju dát skoro 4 tisíce za náramek (skoro) jenom proto, aby mi navíc měřil i tep, jsem nakonec koupil Garmin Vivofit.
Ten je po několika stránkách horší, než Fitbit a zpětně bych to asi více zvážil :D

Nicméně musím říct, že u něj více funguje takové to nucení k aktivitě - a to hlavně proto, že po hodině neaktivity (což mám třeba v práci) to upozorní zvukovým signálem a pak to opakuje každých 15 minut. A čím delší je čas neaktivity, tím víc pak musí našlapat, aby se časovač vynuloval :) . A fakt to dodržuju - pokud to jde, tak v práci každou hodinu vstanu a trochu se projdu.
K tomu mě Fitbit nevybičoval - ale jako měřící zařízení byl o něco lepší.
Slash_luke
Čtenář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků