Jaké zvolit kolo?

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod skunkicz 30. 8. 2011 09:59

Čau, cca 6-8 let zpátky sem často jezdil na kole (rekreačně + pár závodu - Bikemaratony), konkrétně na horském kole.

Nyní plánuju zasejc začít trošku trápit tělo :).

Proto bych potřeboval poradit s výběrem kola. Chci koupit KROSOVÉ kolo (nejlépe bude vyhovovat vozovkám).

Rozpočet je takových 7200 Kč MAX.

Moje výška je 174 cm, velikost nohy k rozkroku ~<80cm. Tomu odpovídá teda asi 18"-19" velikost kola.

Chtěl bych kolo, které něco vydrží (je mi jasné, že rozpočet není nic moc), které MÁ odpruženou vidlici (kterou LZE UZAMKNOUT) a kolo, které má kvalitní komponenty vzhledem k ostatním v dané cenové relaci.

Pokusil jsem se na heurece sestavit podle těch kritérií takovej seznam, podle něj třeba poraďte.

http://jizdni-kola.heureka.cz/f:4269:25 ... 5600-7200/

Budu rádi za takové osobní zkušenosti atp. Čím bude kolo lehčí, tak tím líp. Na designu až tak nezáleží.

Moji favorité z toho seznamu jsou:

Mongoose Crossway 350 2009 (možný favorit - asi kvalitnější vidlice, o něco lehčí než konkurence)
Merida CROSSWAY 10-V 2010 (nevím jestli je vidlice uzamykatelná, asi ne :( )
Leader Fox DAFT GENT (nevím jestli je vidlice uzamykatelná)
Schwinn Searcher (jen ve velikosti 20")
Schwinn Searcher 2009 (asi další možný favorit, podobnej jak ten Mongoose a ten další Schwinn dle mě)
Schwinn Searcher GS 2009 (--||--)
Author Horizon 2009 (vypadá pěkně, vidlice sem nenašel nějaký lepší info, nevím esli de zamykat atp.)



Taky by mě zajímalo, co to je za funkci u vidlic to "nastavení, regulace: předpětí pružiny"

Díky za rady :)
V mládí si myslíme, že život bude dlouhý a máme jej celý před sebou. Ve stáří litujeme, že byl příliš krátký a utekl jak pára nad hrncem.
skunkicz
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 31. 8. 2011 07:24

jestli píšeš žes jezdil závody, tak bych řekl že se v kolech vyznáš.. Sice ted asi už závodně jezdit nebudeš, ale kolo za 7tis. je fakt jenom na rekreační jízdu.. :potichu
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 4. 10. 2011 18:29

skunkicz píše:Author Horizon 2009 (vypadá pěkně, vidlice sem nenašel nějaký lepší info, nevím esli de zamykat atp.)
Díky za rady :)

Ja jazdím (cesta + poľné) Author Zenith sx a som veľmi spokojný. Takže Author doporučujem ... sú to masívne,odolné kostry.
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků