kolo - koupě duše

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 24. 4. 2011 12:50

Čau, mám starýho Authora (15 let), na který jsem tak 7 let nejezdil. Duše jsou jakési dodělané - nejdou ani nafouknout, takže budu kupovat nový.

Na plášti je napsané 26 x 1.75, tzn. mám koupit duši o průměru 26 palců a šířků max 1,75? (nebo o číslo menší, protože to značí velikost pláště?).

+Když jsem odmontoval zapletená kola, abych z nich sundal ty pláště (čož šlo mimochodem velmi těžko - nemáte tip, jak to jednoduše sundat?), tak jsem si všiml, že je tam takový igelitový kotouč (kruh) okolo zapleteném kola z vnějšku, asi aby se neponičila ta duše - nevíte, jestli se dá po domácku něco takového vyrobit i pro prostor mezi duší a pláštěm? Myslím si, že by to bylo celkem praktické a jen tak by nehrozilo propíchnutí duše o kamínek. (na hmotnosti kola mně nesejde, takže bych teoreticky mohl něco podobného udělat z nějaké látky, ale to by zase mohlo nasáknout vodou a kdo ví co dále způsobit?)
anonymní až na IP
Čtenář

Odeslat příspěvekod polda 26. 4. 2011 09:33

Po 7 letech bych koupil rovnou i nový pláště,nějakou bužírkou nic nezachráníš jak budou zpochřelý až je nafoukneš. Jinak označení je správné na 26x1,75 patří 26x1,75.
polda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod roxor 27. 4. 2011 19:10

anonymní až na IP píše:- nevíte, jestli se dá po domácku něco takového vyrobit i pro prostor mezi duší a pláštěm?

Nikdy som o takomto riešení nepočul.Ak sa chceš vyhnúť častým defektom,tak kup plášte s mohutným dezénom. Ak ide o 26" kolesá,tak je to evidentne horský bajk,takže také plášte tam budú vhodné.
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Nadšenec

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 28. 4. 2011 11:33

Díky pánové za reakce.

Pláště si však vezmu ze sestřiného kola - moc s kolem nejezdila, mohou mít najeto pouze takových 3000 km na silnicích (jojo, to byla ta doba, kdy lidi kupovali horská kola místo trekingových). Navíc, před 14 lety, mám za to, byly pláště vyráběny výrazně kvalitněji.
anonymní až na IP
Čtenář

Odeslat příspěvekod polda 28. 4. 2011 12:14

26x2 - 26x 2,2 bych viděl jako horský bajk. 1,75 bude spíš trekkink nebo 3/4 dětský
polda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hobitt 28. 4. 2011 13:54

anonymní až na IP píše:Díky pánové za reakce.

Pláště si však vezmu ze sestřiného kola - moc s kolem nejezdila, mohou mít najeto pouze takových 3000 km na silnicích (jojo, to byla ta doba, kdy lidi kupovali horská kola místo trekingových). Navíc, před 14 lety, mám za to, byly pláště vyráběny výrazně kvalitněji.

Nebude ta čtrnáct let stará guma už mít výrazně zhoršené vlastnosti?
2016 Škoda Fabia Combi 1.2 TSI
2015 Renault Master 2.3 dCi
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 28. 4. 2011 15:50

polda píše:26x2 - 26x 2,2 bych viděl jako horský bajk. 1,75 bude spíš trekkink nebo 3/4 dětský

3/4 dětský

hobitt píše:Nebude ta čtrnáct let stará guma už mít výrazně zhoršené vlastnosti?

Skutečně myslíte, že tak moc? Určitě bude, ale neviděl bych to tak černě - pro rekreační jízdu (denně přes léto max 10 km) po silnicích by to neměl být, snad, problém.
anonymní až na IP
Čtenář

Odeslat příspěvekod polda 29. 4. 2011 10:57

než se trápit s píchlou gumou tak investuji 400,- do nových plášťů
polda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Zabier 1. 5. 2011 12:53

anonymní až na IP píše:Skutečně myslíte, že tak moc? Určitě bude, ale neviděl bych to tak černě - pro rekreační jízdu (denně přes léto max 10 km) po silnicích by to neměl být, snad, problém.

Ano. I pet let stara guma je na odpis a co teprve takhle stara. Jde o to ze ta guma za tu dobu ztrati sve elasticke vlastnosti. Zatimco novou gumu propichne jen smula v kombinaci se sklem, tak takhle starou gumu propichne i trochu ostrejsi kaminek.

Kup nove gumy a duse a budes mit klid.
Zabier
Čtenář

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor