yoga doma nebo na kurzu?

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod buck12345 8. 3. 2011 11:44

Jak moc velky je rozdil praktikovat yogu nekde ve meste pomoci kurzu, nebo sam doma. Dyt prakticky k tomu je potreba jin podlozka a spravnost cviceni, nicmene si necham poradit, zda- li je opravdu tak velky rozdil chodit na yogu nekam na kurzy, zvlaste kdyz jsem totalni zacatecnik, nebo si vystaccimdoma s instruktaznim videem, dekuji za nazory...
buck12345
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 8. 3. 2011 11:46

Spíš bych šel do kurzu. Jako začátečníkovi Ti pomůžou se vyvarovat některých chyb a dohlédnou na správnost cviků.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 27. 3. 2011 13:16

Tak já jednou zkusil z hecu poweryogu a už nikdy více. V životě (a to jsem dělal asi osm let cyklistiku) jsem se takhle neprotáhl. Bohužel z kola mam stáhlé šlachy, takže jsem nemohl některé cviky využít naplno. Ale mohu to doporučit tomu, kdo si chce opravdu odpočinout jak fyzicky tak duševně. Klidná hudba, cvičení a svíčky = dobrý pocit, ale za cenu vyšší únavy :)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 29. 3. 2011 19:50

Chtěl bych se zeptat, co mohu od Yogy očekávat? Jsem absolutní laik.

Dle mého laického názoru bych očekával duševní relaxaci, ale vůbec tomu nerozumím.
Rád se nechám poučit.
vaclavbarak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 29. 3. 2011 20:57

Tak já od toho očekával, že si ulevím, odpočinu si. V tom jsem byl plně uspokojen, opravdu jsem si psychicky odpočinul, svým způsobem i fyzicky.

Zpravidla se cvičí v příjemných prostorách, kde jsou svíčky, klidná hudba. Protáhneš si tělo a ke konci cvičení, při takzvaném odpočívání, začneš vstřebávat právě tu pohodu.

Mohu to jen doporučit. Místama si dáš do těla, některý cviky jsou celkem náročný na protažení, ale celkově je to paráda :-).
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 30. 3. 2011 17:08

Děkuji za info.

Dotaz: nevadí že nejsem zrovna sportovní typ? Popravdě řečeno jsem pěkný lenoch.
vaclavbarak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 30. 3. 2011 20:29

Nevadí, aspoň se protáhneš :)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod danet 5. 5. 2014 12:58

Lenochům doporučuji zapsat se do kurzu jógy, neboť tam vás aspoň jednou týdně přinutí se protáhnout...no a pak je dobré cvičit i doma (nejlépe každý den). Pokud to necháte na samostatném cvičení doma, jako lenoch brzy skončíte...:-)
danet
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků