koleno - bolest uvnitr jen pri jizde na kole

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod mitr 19. 9. 2010 14:02

Ahoj,

protože našemu zdravotnictví moc nedůvěřuji, rozhodl jsem se zeptat raději nejdřív zde, jestli někdo nemáte zkušenosti :)

Už nějakou chvíli mě po jízdě na kole (přibližně nad 25 km) začne bolet levé koleno (jen levé). Vadí mu konkrétně přesně pohyb když je noha ohnuta do pravého úhlu (poloha nahoře) a tlačení při šlapání dolů, právě po pár ujetých km je to docela bolestivé a raději při šlapání stojím. Nebolí svaly, šlachy, je to jakoby bolest přesně uvnitř kolena. Ozve se to třeba i druhý den po této jízdě když si dám nějak "špatně" nohu, tak třeba na chvíli taková ostrá bolest, ale pak nic ať s ní hýbu jak zkouším :)

Nejlepší je na tom že jsem byl na dovolené v Alpách a šlapali jsme na horu přes 3km vysokou, což bylo celkem stoupání 2,2 km a pak zase to sejít dolů, to musel být na kolena také pěkný záběr a přitom bolest vůbec nic. Vadí mu jen popisovaný pohyb a na kole :)
mitr
Čtenář

Odeslat příspěvekod S-Tony 20. 9. 2010 15:28

Tak pro začátek doporučuji přestat sportovat a věnovat se rehabilitačním cvičením na zregenerování bolestivého místa. Případně hojivá mast.
Pokud je tam jen něco namožené, tak odpočinek a horké koupele zabere. Kdyby se to nelepšilo, tak šup na vyšetření. Poněvadž meniskus a zákrok :-D
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod krtenek 5. 5. 2011 20:53

mitr píše:protože našemu zdravotnictví moc nedůvěřuji, rozhodl jsem se zeptat raději nejdřív zde, jestli někdo nemáte zkušenosti :)
:mrgreen: :mrgreen: Správná volba, ušetříš 30 Kč.
krtenek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod polda 6. 5. 2011 10:33

papat želatinu a chrupavky.Taky to může být jen skříplej nerv pokud meniskus nebyl nikdy ničím trefen, v tom případěj od S-Tony- rehabilitovat ať se uvolní.
polda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lrotrekl 2. 7. 2011 11:23

V poho jenom jedno :-D

Ja to mam s obema, dela me to od toho co sly menisky na vnitrnich stranach koen pryc... Za par let si na to zvyknes... Min to bolet nebude, ale budes to lip snaset ze zvyku.... :D

Ted vazne... Pokud si nikdy s koleny nic nemel, tak je to na to zajit na orto a nechat meniskuz zkontrolovat min. ultrazvukem... Pripadna artroskopicka operace neni temer zadnej zasah do tela. Ale na kolena bacha...
<---- Panorama zůstává dál ve Firmě/Rodině
<---- Přikůpili jsme jednoho maxíka.....
<---- Doblo Malibu 1,9 JTD (5let, 222 000Km) -> 22.10.2010 -> Doblo Panorama Emotion 1,6MJT (237 000km) -> 18.12.2015 -> Doblo Combi SX 2,0MJT
lrotrekl
Čtenář