Jak nabrat fyzičku a svalstvo?

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod eRiper 5. 5. 2010 18:22

Ještě bych doporučil kuknout na
http://www.youtube.com/user/ACTIONandHEALTH

Hlavně teda to jedno video s tréninkem břicha.
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hhitmen 6. 5. 2010 18:19

Týý jo byl jsem dnes poprve behat a neni to vubec tak lehke jak to vypada :D


Nasadim si tento rezim co jsem nasel na netu akorat dvojnasobek od vseho a uvidime jak to bude vypadat :)
http://zdravi.idnes.cz/ucime-se-behat-z ... -sport_pet
hhitmen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 6. 5. 2010 20:16

Závidím, protože jsem už týden nemocný... Aspoň že pořád pršelo :D

hhitmene, mrknul jsem na ten odkaz a na můj vkus je to zbytečně složité ;-) Na začátek stačí indiánský běh. Běžet jak dlouho to jde (pomalu a ne do úplného KO :D ), pak chůze a zase znovu - běh, chůze, běh, chůze atd. Časem se budou běžecké intervaly samy prodlužovat až z toho bude jeden souvislý běh. No a potom můžeš pomalu přidávat kilometry.

Všimli jste si, že se ze všeho dělá strašná věda ? U startu raketoplánu bych to pochopil, ale na vyběhnutí ven není třeba vůbec nic hrotit.
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hhitmen 6. 5. 2010 20:19

jasne ja to nikam nehrotim...na kole jsem si dojel k te ceste .... protahl jsem se a pomalicku bezel a pak stridal chuze bez a sprint ale to jsem ubehl par metru a malem jsem si musel sednout, abych to rozdejchal...ale casem to bude lepsi poprve je to vzdy des
hhitmen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 6. 5. 2010 20:22

No to je nejčastější chyba - běhat příliš rychle. Fakt to chce běžet až trapně pomalu, ty sprinty tě odrovnají hned, to je jasnačka 8-) Radši běžet déle a pomalu (zlepšíš vytrvalost - to je základ) než krátce a rychle (na začátku se tím odrovnáš - je to naprosto zbytečné; později je možné sprinty zařadit do rychlostního tréninku).

Jinak to hrocení - mám nas mysli články na idnesu apod., ono je dobré si o tom něco málo přečíst, ale ještě lepší je místo čtení rovnou sám začít... Už jen ten název "Učíme se běhat" je šílený...
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 7. 5. 2010 13:37

sprinty nejsou zbytečné. zvláště ne v tématu nabrat fyzičku a svalstvo. zvlášť na tu druhou část bych zrovna řekl, že je vytrvalostní běh celkom zbytečný ;-)
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 7. 5. 2010 14:51

Já jsem reagoval hlavně na hhitmana, který píše o běhání.
Je jasné že ten, kdo chce nabrat svaly, nebude denně běhat desítky kilometrů, ale půjde do posilovny.

Jinak ty sprinty, když jdeš do posilovny poprvé, tak si taky nenaložíš úplné maximum toho, co jsi schopný zvednout ;-) A pak konec :D
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 7. 5. 2010 20:44

eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fuck8r 8. 5. 2010 14:53

:shock:
Naposledy upravil Fuck8r dne 8. 5. 2010 21:37, celkově upraveno 1
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 8. 5. 2010 17:21

mareq0: jenže sprint není maximální zátěž co se síly týká. je rozdíl v čistě silové práci a dynamické (rychlostní) práci. pochopitelně že si normální člověk asi nenaloží 100 na benč, když je poprvé v tělocvičně, ale takovej klik asi zvládne. rozlišoval bych pohyb s extrení váhou a pohyb se svojí vahou, kterou tělo tahá pořád :-)

Fuck8r: už zas ektomorfi a tak? za jedno nechápu, jak tohle můžeš říct, když si hobbita neviděl, nevíš co dělá, jak (ne)cvičí a jak jí. za dvě, ty cviky, cos vypsal, se doporučují všeobecně pro všechny, jelikož zapojují velké svalové skupiny a tudíž jsou vhodné jak pro hubnutí, tak pro nabírání. jediné, co je tady třeba měnit, je váha a odpočinek. což víš, pokud máš základní potuchy o metabolismu. za tři, herdexfix, odkdy jsou těstoviny a rýže kvalitní sacharidy? viděl jsi někdy, jaký má rýže glykemický index? dyť tohle všecko víš, tak proč z toho děláš takové drama? (a ne, že bysme už v minulosti tyhle debaty neměli, že? :D )

edit: http://www.fzv.cz/web/glykemicky_index - doporučuju se kouknout na hodnoty "kvalitních sacharidů" - rejže a brambor...
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 8. 5. 2010 18:13

8-D
Naposledy upravil Fuck8r dne 8. 5. 2010 21:37, celkově upraveno 1
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 8. 5. 2010 19:18

Hmm, jenže kde je dnes Bruce a kde Chuck...? I toto bych vzal na vědomí. ;-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 8. 5. 2010 20:47

Fuck8r: mohl bych se tě zeptat, kde jsi to vyčetl? Máš vůbec jasno, co je to sacharid, co je to cukr, jaký je v tom rozdíl? Přijde mi, že ne.
Nenapadá mě ani jeden důvod, proč bys měl jíst rejži jako "kvalitní zdroj energie" - ano, je to rychle rozložitelný cukr, jenomže si uvědom, že ten pokud ho nespálíš ihned, se metabolizuje na tuk, případně ti způsobuje úžasnou inzulinovou záplavu. výborné jako zdroj rychlé energie a jako startovací zdroj pro diabetes. luxus.
Stejně tak mě nenapadá jediný důvod, proč bys potřeboval rychlý zdroj energie při nabírání váhy? Abys mohl sprintovat rychlej, dál...? Ty jako cyklista vytrvalec možná ještě ano, ale proč to taháš sem, to mi opravdu není jasné.
A ta věta o cibuli a česneku - bejt tebou, tak si nejdřív ujasním, o čem vlastně mluvím, a pak dělám idiota z druhejch.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 8. 5. 2010 20:57

:tleskani
Naposledy upravil Fuck8r dne 8. 5. 2010 21:37, celkově upraveno 1
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 8. 5. 2010 21:22

Tady se s tebou o tom bavit nebudu. Máš SZ. Fajn, že víš, co to je hypoglykemie, když to neumíš napsat.
hobitt: pokud tě něco zajímá, tak mi napiš zprávu. jediný, co vzejde z téhle debaty, je informační humus, kerým se neprobereš.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků