Má učitel právo na zabavení telefonu v hodině?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Anonymous 26. 4. 2008 20:49

Noovo píše:ze neposlouchaji je jejich minus, ted toho tezce u maturity lituji z pisemnych meli za 5...

Heh, o hodinách jsem nedával pozor, kreslil si, vyrušoval,... No prostě jsem dělal všechno, jen abych nemusel poslouchat a zatím jsem nepozoroval, že by mi to někde chybělo. ;-]
Anonymous

Odeslat příspěvekod MarkFX 26. 4. 2008 20:59

však na tebe taky jednou dojde.. :D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 26. 4. 2008 21:31

Jersey II. píše:zatím jsem nepozoroval, že by mi to někde chybělo. ;-]


No ked myslis... :hm :mrgreen:
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 27. 4. 2008 22:12

Souhlasím, že to, co se za ten ve škole naučim bych do sebe narval za dvě hodiny intenzivního studia. Proto ve škole stíhám spoustu jinejch věcí, ideální je smskování, když je s kým :potichu
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 28. 4. 2008 21:06

lu.kas

To ti mozem potvrdit na sebe ako zivy priklad, dnes som si blicla pol dna a za ten cas co by som zbytocne sedela v skole som sa naucila na dva testy. 8-)
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Efke17 5. 9. 2008 21:48

Telefony bych zabavovala jenom ty pekny.. Me ho ted nikdo zabavit nemuze, pac mi ho jeden ***** ukradl...
Efke17
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 9. 2008 11:47

Efke17 píše:Telefony bych zabavovala jenom ty pekny.. Me ho ted nikdo zabavit nemuze, pac mi ho jeden ***** ukradl...
Koukám další závistivej čecháček nebo čecháčka. :D
anonymni

Odeslat příspěvekod Reiner 29. 10. 2008 11:13

Zkrátka telefon zabavit ne. Pokud někdo ruší, jde to vyřešit i jinak :twisted: A jinak ještě - vyrušování je otázkou výchovy a etické vyspělosti jedince. Takže ti co se zkrátka neumí chovat nebo nejsou dostatečně taktní, ...těm se to vrátí :nenapadne
Reiner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aberez11 29. 11. 2008 21:35

Nema na to pravo a ani nejaky vnutorny poriadok skoly na tom nic nemeni (pravo sukromneho vlastnictva je v ustave ;-) ). Ale z etickych dovodov v pripade narusania vyuky pouzivanim telefonu je to urcite nekorektne spravanie zo strany studenta :pozor
dedukcia: "Tí čo s tým nemajú problémy, s tým nemajú až také problémy. Ale tí čo s tým problémy majú, s tým majú problémy.." (prednasajuci vysvetluje studentom ako sa veci maju)
aberez11
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xMishalgax 3. 3. 2009 09:51

Právo na to nemá, ale už se něco chystá ;]

http://domaci.ihned.cz/c1-34856720-ucit ... etem-mobil
Školní, vědecké práce a texty všeho druhu: rychle, kvalitně a originálně.
Užívejte si studentského života naplno www.referatyzababku.cz
xMishalgax
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 3. 3. 2009 20:17

No to si snad dělaj srandu, ne? >:-( :grr:

Tohle je šikanovaní, to, že si někdo profesory natáčí, je zaprvé jeho právo (pro soukromé účely si můžu natáčet kohokoliv) a za druhé to s mobilama nemá nic společného. Když si přinesu kameru, tak OK? Blbci...
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olimant 3. 3. 2009 20:42

Tohle ne, ale spis bych povolil aby ucitel mohl zaky rezat jako zito, pac nic jinyho asi na tu novou generaci neplati... Taky bych mu dal jako na slovensku statut verejneho cinitele
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 3. 3. 2009 20:45

Já bych na oplátku takovýmto mudrlantům nainstaloval do tříd kamery. Chcete natáčet? Natáčejte kantory. Stejný metr ne? :twisted:
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 3. 3. 2009 20:51

Kryštofe tu kameru bych ti zabavil taky.
"Chceme uvést přímo v zákoně, že učitelé mohou odebrat žákovi předmět, který ruší výuku nebo je nebezpečný. Takové opatření se vztahuje i na mobilní telefony," říká mluvčí ministerstva školství Kateřina Bohmová.

Prostě v hodině se má žák zabývat pouze tím co souvisí z výukou.
Na natáčení vyučujícího bez jeho výslovného souhlasu podle mě žák právo nemá. Já osobně bych žákům zakázal v prostorách školy používat jakákoliv záznamová zařízení, podobně jako to platí na mnoha jiných místech, v podnicích, obchodech a tak. Těch situací kdy to děti zneužívají jak proti vyučujícím tak proti sobě navzájem je celkem dost.
Děti by chtěli mít spoustu práv, ale odpovědnost za ně to ne.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 3. 3. 2009 20:54

Je to o tom, že se problém hledá v mobilech. Tam ale není, problém je v učitelích.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků