Španělština X Francouzština

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod milan.smart 17. 11. 2007 22:58

Ahoj..
Přemejšlel jsem o tom, že bych se začal jako samouk krom angličtiny, která mě baví učit další jazyk. Němčina se mi vubec nelíbí. Napadá mě tedy španělština a francouzština. Nevim o těchto jazykách ale skoro nic.
Máte s nima někdo nějaké zkušenosti. Co je jednodušší, co se lépe učí, co má těžší výslovnost, kterej z nich by se dal dřiv prakticky použít? Nebo taky nějaké porovnání s angličtinou abych si udělal představu.
Předem moc díky za odpovědi a názory!
Milan
milan.smart
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod weca 17. 11. 2007 23:01

O španělštině se říká, že je poměrně lehká...A ta francouzština je zase nezvykle těžká.Já bohužel ani jeden neumím, ale od příštího roku se učim španělsky...
Daddy´s home!

AC (HC) Sparta Praha & Chelsea FC FAN!
weca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pickun 17. 11. 2007 23:58

Rustina :wink:
Pickun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod weca 18. 11. 2007 00:12

Pickun píše:Rustina :wink:

Taky možnost... :)
Daddy´s home!

AC (HC) Sparta Praha & Chelsea FC FAN!
weca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 18. 11. 2007 09:52

Tie jazyky su velmi podobne...ja viem po francuzsky a stacilo by mi par hodin spanielciny a tiez by som rozumela...je vlastne iba na tebe, ktory si vyberies.
Co sa tyka porovnania z aj tak mozem povedat, ze franina je stokrat tazsia uz len napr. v bezne vyuzivanej slovnej zasobe.
Ako samouk to budes mat pomerne tazke...pretoze u nas sa tymito dvoma jazykmi az tak casto nestretnes, cize frazy a vyslovnost nemas odkial pochytit...
Radsej by som sa prihlasila na jazykovku. :wink:
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 18. 11. 2007 11:48

Určitě španělštinu! Já jsem si tenhle semestr zapsal francouzštinu a je to hrůza. Hodně náročný jazyk.

Jinak ještě můžu doporučit italštinu, dělal jsem jí na gymplu. Je poměrně jednoduchá, není problém s výslovností ani s gramatikou
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 18. 11. 2007 11:56

Kdysi jsem se jako samouk učila španělsky, italsky a francouzsky. Francouzština byla jednoznačně nejhorší. Tu spíš v jazykovce, sám se nenaučíš pořádně výslovnost.
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 18. 11. 2007 12:08

Espanol es muy facil. ;)
Fakt, spanelstina je jednoducha, zadna extra drsna gramatika, relativne snadna vyslovnost...a krasne zni.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milan.smart 18. 11. 2007 12:58

Mně se právě zdá, že líp asi zni ta francoužtina, ale asi máte pravdu s tím že bude o dost těžší a o to víc ještě jako samouk.
Jinak ta španělština je asi dost podobná té italštině, ne?
milan.smart
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 18. 11. 2007 13:14

U nás na škole se učí jak frj tak spj...a co takhle slyšim, tak je to stejně těžký...já si vzal k anj ještě němčinu a nelituju :)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod weca 18. 11. 2007 13:24

U nás je pouze angličtina, němčina, francouzština a ruština...Takže jsem měl se svojí španělštinou smůlu :roll:
Daddy´s home!

AC (HC) Sparta Praha & Chelsea FC FAN!
weca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod madeleine 18. 11. 2007 13:48

Ja som sa zacala ucit francuzstinu, vzala som si kurz, kde lektor hovori len francuzsky... no jo, zatial mu moc nerozumieme, ale myslim, ze prave to nas nuti sa ucit. Franinu sa chcem naucit takto, aspon zaklad a spaninu potom lavou zadnou... slova maju velmi podobne, len vyslovnost je diametralne odlisna... su to ale jazyky z jedneho kmena a teda nie je problem sa ich naucit.
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 18. 11. 2007 16:15

Španělština je opravdu lehká, celá stojí na pár jednoduchých principech, zní hezky a domluvíš se s ní všude možne. Volil bych ji.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 18. 11. 2007 16:33

milan.smart píše:Jinak ta španělština je asi dost podobná té italštině, ne?
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ed Wood 18. 11. 2007 16:35

ak premyslas, ze by si sa chcel v buducnosti venovat obidvom jazykom rozhodne zacni s francuzstinou osobne je mi sympatickejsia (i ked sa mi zda dost tazka - dokonca tazsia ako japoncina). A spanielsky sa potom naucis dost rychle. (takyto postup zvolila moja sestra, ked zacinala s jazykmi). Taktiez zavisi od toho ci to chces nejako vyuzit v profesnom zivote. S francuzstinou by si mohol prerazit v Kanade, Francuzsku, Belgicku, Svajciarsku a pod. So spanielcinou v Juznej Amerike, Spanielsku a pod. Zavisi to aj od toho co studujes (alebo cim sa uz popripade zivis, alebo v buducnosti zivit chces)
Ed Wood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků