Španělština X Francouzština

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 20. 11. 2007 23:30

to nevim, ale za dob, kdy sem měl Fiestu já, to tam buď nebylo, nebo sem to nepostřeh, každopádně je to blbost. (pokud sme se to teda blbě nenaučili, což je taky klidně možné :-D )
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 21. 11. 2007 19:51

Koukám, že Fiesta jede...já mám Nuevo ven od Edelsy http://www.edelsa.es
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 22. 11. 2007 09:25

Fiesty byly dobrý 1 a 2, trojka je hrozná. Ten Ven tak strašný není, ale připadal mi oproti té Fiestě hodně nepřehledný.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Korclinka 25. 6. 2013 20:22

ŠPANĚLŠTINU NEBRAT francouzština, je mnohem podobnější angličtině a je děsně jednoduchá učím se jí už druhým rokem a mám za jedna je uplne na 100% jednoduchá stačí se jí jen učit od začátku a né od půlku a máš vyhrano ale dej na moji radu španělština ma mnoho pravidel a uplne jine čtení francouzština má jenom členy a přízvuk dobře si to rozmysli a pak sem hod co isis vybral.
Korclinka
Čtenář

Odeslat příspěvekod hobitt 26. 6. 2013 05:30

Spanelstina je lehoucka, minulyesic jsem z ni maturoval :D je to o tom pochopit par zakladnich principu a kupodivu jsou tam i pravidla podobna cestine. :)
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Waflicka 14. 7. 2015 11:48

Podle mého názoru francouzštinu rozhodně nevyužiješ tolik, kolik by si mohl využít Španělštinu. Španělsky se mluví v půlce Ameriky, Mexiku a samozřejmě Španělsku, takže lze předpokládat že po Španělštině bude větší poptávka na trhu práce i více se ti hodí při cestování.

Já jsem absolvoval kurz Španělštiny u jazykové školy stories (http://www.stories.cz/dalsi-jazyky-41.html) a musím říct že jsem rád, že jsem se tak krásný jazyk naučil. A naučil jsem se ho díky jejich zajímavé výuce (práce na tablet, zvukové kartičky atp.) Nevím jestli bych se k tomu někdy jako samouk dokopal :roll:
Waflicka
Čtenář

Odeslat příspěvekod Stoura 1 14. 7. 2015 18:14

Pro porovnání užitečnosti jazyků:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_ja ... 8D%C3%ADch
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 14. 7. 2015 20:44

Waflicka, Stoura 1: No to je tedy dost diskutabilní. Je sice fajn, že čínsky si pokecám s miliardou lidí, ale pokud nebudu v číně a nebo nenarazim na číňana, nebude mi moc platná. To samé španělština vs. francouzština. Je sice pravda, že španělsky se domluvím v "atraktivnějších" destinacích (amerika x afrika), ale to dobrý leda na dovolenou. Pro žití v Evropě je lepší francouzština, kde je nejpoužívanější (po mateřském) jazyk angličtina (francouzština v UK, Irsku a Lucembursku). Druhý jazyk pak zhruba půl na půl němčina a francouzština.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků