kombinavané / dálkové studium

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Mawe47 16. 10. 2007 06:43

Máte s tím někdo zkušenosti?
Jak je to s náročností třeba oproti dennímu studiu, jestli má člověk status studenta...
Popřípadě jde s tímto typem studia lépe skloubit práce, než při denním? (Jak moc protokolů/domací tvorby kdoví čeho)
Mawe47
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 16. 10. 2007 09:04

nemáme, ale moc by mě zajímalo, kdyby někdo dokázal vysvětlit, jaký jsou vlastně ty rozdíly mezi kombinovaný/dálkový/distanční...
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 16. 10. 2007 09:38

zadny, kombinovany je ted oficialni nazev
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ares952 16. 10. 2007 14:55

mno ted sem zacal studovat kombinovane management v jindrichove hradci a vypada to, ze hodne zavisi na konkretnim kantorovi, ktery vyucuje

Samozrejme je potreba se tomu venovat ze?
Naděje je motorem duše
Ares952
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 16. 10. 2007 17:21

Ono záleží kde studuješ. Vím, že kombinované studium chemie na VUT se vůbec neliší od prezenčního, protože se musíš chtě nechtě zapsat do skupin a labin, které jsou od pondělí do čtvrtka a tudíž jsi docela v pechu. Ale třeba na školách humanitního zaměření to je rozhodně jednodušší. Vše záleží jestli jsou tam nějaké blokové semináře (dost často je hází na pátky nebo soboty) a pak také na domluvě s tím konkrétním kantorem.
Já bych do toho nešla z jednoho jediného důvodu - určitě bych se tomu nevěnovala dostatečně a dříve nebo později bych toho nechala. Ted jsem na dvou prezenčních programech a je mi hej.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mawe47 16. 10. 2007 20:32

Ja do toho taky moc jit nechci, ale skloubit brigady se skolou tak, abych vydelala dost na to, abych mohla doma financne pomahat se s dennim studiem moc neda, kdyz to nechci flakat a to uz ted bohuzel delam, protoze mnohdy su tak utahana z brigady, ze na nejaky uceni mi uz nezbyva energie. Kombinovany studia sou delany pro lidi, co do prace chodej, takze si myslim, ze by to mohlo byt nejake odlehceni...
Mawe47
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 16. 10. 2007 21:54

Urcite to bude jinak koncipovane nez denni studium. Podle toho na jakou skolu chces jit, tak se podivej na stranky fakulty a tam by někde měl být nějaký rámcový plán, kde budeš mít napsané co se absolvuje během studia a ještě další kecy okolo - k tomu kombinovanému by to mělo být někde zvlášť a mělo by tam být přesně napsané jak to chodí - jestli budou nějaké blokové semináře, nebo jen vyloženě domácí studium a pak jen šup na zkoušku.
Kvůli penězům to docela chápu. při denním studiu většinou na brigády nezbývá moc času. Sama to ted vidím, penez málo a času taky. Práci bych mít ale nemohla, protože dělám blbou školu a musím chodit do labiny dělat nějaké měření, takže je to blbé (ale třeba si příští rok vydupu ve škole úvazek a bude ze mě akademický pracovník, když už nic jiného nestíhám).
Jinak na jakou školu chceš jít?
Kick the baboon....
michee
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 16. 10. 2007 23:46

Ja byl na kombinovanym jeden semestr (zaroven teda i s dennim) a uz bych do toho asi nesel. Patek a sobota zabitej, musis toho proste hodne napsat, precist a nastudovat dopredu. Samozrejme asi zalezi skola od skoly. Pak zalezi, jak se Ti bude chtit vzdycky po praci.
Jinak jen jeden prednasejici a predmet byl zajimavej a k necemu.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mawe47 17. 10. 2007 07:45

No su ted na FEKTu, takze hafo casu stravenyho v labinach, na cvikach, doma nad protokolama a i kdyz vynechavam prednasky, tak je to docela shon:(

jeste sem si poradne neprosla skoly a ty obory, spis se tak informuju dopredu, jeste nejak nebyl poradne cas...
Kdyby se dali brigady s tou skolou skloubit lepe, nebo kdybych mohla pracovat o vikendu, bylo by to hned jine, ale takhle nejak mam pocit, ze nejenze nevydelam dost, tak tu skolu neuveritelne flakam
Mawe47
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 17. 10. 2007 19:54

Aha, takže taky máš docela semináčů a labin - to pro kombinované studium není to nejlepší - můžeš to na jeden semstr zkusit a uvidíš. Předměty musíš stejně udělat všechny stejné a cvika a labiny absolvovat též, takže nevím co je lepší - určitě se na to poptej na studijním jak to vychází, ale co já vím jak mi lidi říkali z VUT, tak cvika a labiny pro kombíky jsou stejně jako pro prezenční studium. Také záleží v jakém jsi ročníku - pokud ne moc vysoko, tak není problém začít jinou školu, kde semíků a labin bude pomálu nebo spíš žádné. Bude to asi boj, ale snad to zvládneš :-).
Kick the baboon....
michee
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 17. 10. 2007 21:28

btw., kdo s tím máte zkušenosti: jak moc složitý je měnit formy během studia?
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrada 17. 10. 2007 22:39

Tak na FEKTu to chodi tak, ze kombinovani musi zvladnout vse co student denniho studia. Do skoly chodi jednou za 2 tydny v sobotu - maji cviceni, "prednasky" i laboratore. Body dostavaji za domaci ukoly na jejichz vypracovani maji se me zda 10 dni od zadani. A pak zkousku ve zkouskovem obdobi.
hrada
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod totacek 13. 11. 2007 17:19

Musíš si dobře vybrat obor. Tzn. že se musíš podívat na studijní plán. Určitě se nevyhneš nějakému měření v labinách a cvičení? To záleží na těch, kdo Vás bude vyučovat.
totacek
Čtenář

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 13. 11. 2007 17:53

Kdyz to vezmu u nas v Pardubicich na FESce, ja tedy chodim na denni, ale dalkari to maji kazdy patek a sobotu. Vetsinou tam maji jen prednasky. Zhruba z jednoho predmetu dve prednasky za semetr. Jinak jestli muzu srovnat zkousky (nektere delame s dalkarema), tak ve vetsine predmetu to maji o dost jednodussi (ale tezko rict, kdyz se tomu venuji doma a nam toho vic vysvetluji).
Jinak jeste k tomu, zda mas uznanej status studenta... tak ne. Pokud nejsi na pracaku a nebo nepracujes tak musis platit socialni a zdravotni. Pokud delas na Zivnostensky, tak to musis platit taky, delato v tom nejnizsim asi kolem 3000Kc/mesic. Ale pokud budes normalne zamestnana, tak to za Tebe plati zamestnavatel. Jinak ztracis vechny vyhody studenta (slevy na doprvu - MHD, vlak, bus, ztracis pridavky na dite - pokud na ne mas narok,...)
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anik 26. 11. 2007 19:05

Ja tedy studuju prvnim rokem VOS dalkove a docela jsem zvedava,jak to zvladnu a musim teda souhlasit,ze po praci se mi ucit opravdu nechce + nejaky ukoly. Je to vsechno moc rychly a vysvetleni temer zadny. Jeste ta nase skole je takova nedomyslena-pracujici lidi a chodi kazdy utery od 11,30 - 17,45 a chteji 80% dochazku.Opravdu se nestacim divit. Uvidim,jak mi dopadnou zapocty a zkousky. Jsem v depkach a stresu,na denni jit nemuzu,pac neni kdo by me zivil. Vidim to spis,ze toho necham. :cry:
Samsung Galaxy S23
Anik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků