Jak se sám naučit anglicky?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Majsner 6. 9. 2006 13:03

Dobrý den. Nedávno jsem dokončil střední školu a našel si príma práci. Chtěl bych se nyní sám naučit anglický jazyk, který jsem nikdy neuměl (školní němčinář). Vyhlídl jsem si tuto knihu http://knihy.cpress.cz/Jazyky/Book.asp?ID=1871, kterou už mám objednanou. Kdo jste se naučil sám nějaký jazyk: máte nějaké fígle, jak si učení zpříjemnit, kolik hodin denně jste tomuto studiu dali? Jak dlouho vám trvalo celkové naučení a na jakou úroveň jste se dostali?

Pozn.: S užitím jazyka by neměl být problém, pracuji v zaměstnání, kde angličtinu užiji v komunikaci se zahraničními zákazníky, kteří tvoří 90% naší klientely.
Majsner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Majsner 6. 9. 2006 17:49

No tak, nerikejte, ze jste se vsichni naucili anglicky ve skole! Vase anglictina tedy musi byt hodne bidna, soude dle urovne naseho skolstvi...
Majsner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod scater 6. 9. 2006 17:51

sjednej si soukromé hodiny.
Já na ně chodil už od první třídy a nemůžu si stěžovat
D'n'B fan
To my né.To Komunisti.
Nebyl to Descartes, kdo řek: "Jsem to, co jsem!" ?
Ne, to byl Pepek námořník
scater
Přeborník

Odeslat příspěvekod kodl 6. 9. 2006 19:17

Majsner: Drzim palce. Ja jsem se anglicky jeste nebyl schopen poradne naucit. Ale samostudiu neverim. takhle se tata od 90roku uci nemcinu. Uz ma doma spoustu ucebnic pro samouky...
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník

Odeslat příspěvekod veverqa 6. 9. 2006 19:29

ucila by som sa radsej v jazykovej skole. stoji to sice viac ale ked si najdes dobru skolu tak ti to velmi vela da. inak len taka klasika-zacni sledovat nejake filmy v anglictine. mozes skusit nejake rozpravky (tam byva vyslovnost lepsia a asi aj jednoduchsia zasoba) pripadne filmy s anglickymi titulkami. zacni citat nejake noviny v anglictine-aspon zakladne titulky. no a neskor si mozes najst nejakeho "dopisneho" kamarata na icq/irc s ktorym mozes kecat.
veverqa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Majsner 7. 9. 2006 06:19

Na filmy v anglictine s titulky se divam odjakziva, nesnasim cesky dabing. Jinak neverim, ze kdyz se nekdo chce naucit cizi jazyk, ze se ho nenauci. Tatinek jednoho z prispevatelu na to mel asi malo casu nebo proste nemel ten spravny chtic. Jinak k te knizce je i CD s namluvenymi frazemi, coz myslim pokryva i posledni vyhodu jazykoveho kurzu oproti kniham: ze slysim vyslovnost.
Majsner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod veverqa 7. 9. 2006 10:24

no ono tu ide skor o to ze na jazykovke sa plynule rozpravas v danom jazyku a si nuteny okamzite reagovat na jednotlive situacie. a to ta asi knizka velmi nedonuti. v kazdom pripade drzim palce.
veverqa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Majsner 7. 9. 2006 18:10

:oboze No prave proto jsem na konci prvniho prispevku napsal, ze mam moznost si svoji znalost overit ihned (druhy den) v praci, cili je pro me jazykovka uzitecna asi jako Paroubek pro nas stat... jen to zere prachy a uzitek kde nic, tu nic... :twisted: :nenapadne :hm :x
Majsner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Deleted user 8. 9. 2006 01:04

Zastávám názor, že jazyk se nemůžeš učit úplně sám - na to potřebuješ lidi kolem sebe, abyste měli možnost živé řečové komunikace (při níž se toho dá pochytit a naučit asi nejvíc) a vzájemné kontroly s možností oprav (chybami se člověk učí - další pomůcka). Knihy a CD s frázemi jsou pěkná věc, ale je to zatraceně málo a stačí to tak na prvních pár měsíců, přičemž to poslouží k seznámení se základním jazykem a jeho nejběžnějšími úskalími. A jedno doporučení - nenechat se ukolébat myšlenkou, že angličtina je jednoduchá. Základ se do hlavy dostává vcelku snadno, ale Čechovi přinese v průběhu učení nejeden hlavolam - jak v gramaticke, tak i ve slovní zásobě. Není radno ji podcenit.

Odeslat příspěvekod ewing 8. 9. 2006 02:44

no ja som si nasiel taku pracu kde viacmenej musim komunikovat anglicky. skolenia mam v anglictine, maily, proste vsetko. co som tu sa moja anglictina vyrazne zlepsila. na strankach bbc mas aj nejake rady, ludia sa tam pytaju napr rozdiel medzi do a would, kedy sa pouziva either a kedy too atd.

inak filmy pozeravas v anglictine ale asi s ceskymi titulkami. tak sa vela nenaucis. pozeraj s anglickymi alebo bez. nepochytis vzdy vsetko, ale aspon sa naucis pocuvat. a dobre su aj tie knihy s odstupnovanou slovnou zasobou - pinguin alebo Oxford. to je take lahke citanie. zlepsis si slovnu zasobu a zapamatas si tie vety, resp co kde a ako a ziskas cit.

no, aspon takto nejak to robim ja.
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod veverqa 8. 9. 2006 09:29

Majsner: ospravedlnujem sa. neuvedomila som si ten fakt. (podla mna ziadne peniaze investovane do vzdelania nie su zbytocne..)
veverqa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod includes 8. 9. 2006 14:00

Soukromé hodiny nebo já si třeba dost pouštím všelijaké CDčka, které jsou v příloze k nějaké ENG knize atp. :) ...
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pette 8. 9. 2006 17:54

co najviac pocuvat rec v tom jazyku, teda filmy, serialy, inet radia, telka, vysielanie BBC na nete.... hlavne pocuvat, takto sa ucia aj male deti, ako rodnu rec - od narodenia pocuvaju a pocuvaju.
Pette
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JayBee 8. 9. 2006 18:11

Svého času byla docela masivní reklama na TAXUS ENGLISH, že prej je to obdobná metoda jakou se učí jazyk děti, možná by ztálo za to to omrknout. Je to sice dost drahé, ale na netu se to sehnat i levněji (a to jako že zdarma)
Toto není konec. Není to ani začátek konce. Ale je to snad konec začátku...
JayBee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TheFlyingman 8. 9. 2006 20:15

Já teda chodil ve skupině do jazykovky (malý), tam mi to hodně pomohlo...A pak můžu doporučit čtení knih v angličtině - pokud máš nějaké základy, tak je podle mě celkem jedno, čím začneš. Volil bych podle toho, co tě baví...Já osobně začínal s The Hunt For Red October...
A hodně mluvit, psát a pod.
Když je nepřítel na kolenou.....musíte ho dorazit.
zastánce teorie pohlcovačů tmy
TheFlyingman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 19. 9. 2006 20:23

Alespon ze zacatku si urcite sjednej bud soukromy hodiny pres agenturu nebo zkus nejakou jazykovou skolu. Ze zacatku se bez toho nehnes, nebo to si alespon myslim. Mam zkusenost z obou stran (jako zak i jako ucitel). A i potom je kontakt s lidma ve tride, nebo s lektorem k nezaplaceni
Jediny zpusob jak bez ucitele je hodit sam sebe do vody a ucit se plavat = odjet do anglicky mluvici zeme sam, maximalne se slovnickem v kapse :)
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod salex 7. 10. 2006 11:52

Tak majsner to bude ťažké ja chodím na Blinigual High-School a poviem ti, že ak sa to zázrakom naučíš málo ludí ti porozumie ;-)

Mal som kamoša, ktorý sa takto učil no ani ***** mu nikto nerozumel, lebo to nevedel poriadne vysloviť a nevedel sa zachovať v krízových situáciách od toho sú aj školy ako moja naučíš sa nielen anglicky ale aj to použiť v rôznych situáciách.

Choď na nejaký kurz snáď ti to neublíži naučíš sa lepšie a viac
Čo nemôžeš urobi? dnes neodkladaj na zajtra,urob to pozajtra a máš dva dni volna.
Návody na všetko pre MOTO

Programy pre MOTO
salex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hps 12. 10. 2006 19:36

Chtěl bych si procvičit svoji angličtinu,btw je to katastrofa :oops: Nemáte tu někdo nějakou jednoduchou EN knihu v elektronické podobě? Nic jsem bohužel nevygooglil. :mrgreen:
hps
Čtenář

Odeslat příspěvekod ivka.3 14. 10. 2006 11:34

aHOJTE LIDIČKY TAK JÁ JSEM TEPRVE V 9. TŘÍDĚ ZŠ A JELIKOŽ JSEM NA ANGLIČTINU NEVYFASOVALA ZROVNA NEJ UČITELKU SNAŽÍM SE DOUČOVAT SAMA KAMARÁDKA MI DOPORUČILA KNIHU SAY IT IN ENGLISH JEŠTĚ JI NEMÁM ALE VYPADÁ ŽE TO NEBUDE K ZAHOZENÍ ...JINAK MI DOPORUČILA SI NA NETU NAJÍT ANGLICKÉ RÁDIO POSLOUCHÁT PŘEKLÁDAT A ŘÍKAT SI TO KLIDNĚ NAHLAS ABYCH SE NAUČILA MLUVIT.....ZKUSTE TO TAKY DRŽÍM PALEČKY
ivka.3
Čtenář

Odeslat příspěvekod salex 16. 10. 2006 15:08

Nieje to taký zlý nápad, ale stálo to nebude také účinné!
Čo nemôžeš urobi? dnes neodkladaj na zajtra,urob to pozajtra a máš dva dni volna.
Návody na všetko pre MOTO

Programy pre MOTO
salex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radim33 29. 1. 2007 16:22

Nebyly by někde k stažení nějaké free MP3 jednotky minut pro procvičování angličtiny třeba v autobuse nebo u televize?
radim33
Čtenář

Odeslat příspěvekod ewing 29. 1. 2007 16:42

ja stahujem free z http://www.torrent-finder.com tusim. teda audiobooky. v obchodoch sa daju dostat anglicke knihy takze to pocuvas a citas zaroven. dost dobre. niektore sa daju kupit aj na amazone ale asi to chce najprv osahat
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod aquarkko 12. 2. 2007 23:37

Sám se to žel nenaučíš :-( Buď navštěvovat kurzy a opravdu tam chodit a studovat nebo koukat na TV, filmy, poslouchat rádio, muziku, číst knížky, mluvit s rodilým mluvčím, ale nejlíp tam fakt asi odjet.
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod ES0 12. 2. 2007 23:43

no ja jsem se ang ucil asi 3 roky na nejaky jazykovce, ato stylem nejaky 3-4h tydne, myslim ze to bylo dobry, ptze predtim jsem neumel nic, no a cim vetsi zaklady mam cim snaze se naucim dalsim vecem, jako od ty doby jsem se eng nijak nikde aktivne neucil, akorat english filmy, otravovani na eng forech(pauza uz dlouho neni muj hlavni zajem :-) ), no a myslim ze z pasivniho hlediska jsem na tom hodne dobre :)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 2. 2007 23:51

já sem chodím na pomaturitní studium angličtiny, je to na rok, myslím že v pohodě.... Zaregistroval sem se do britského centra (British Council) a chodím si pujčovat angl. knížky i s poslechem na kazetě nebo CD, a občas poslouchám v radiu BBC tam mluví angl. smozřejmě...

Ale začínat sám se učit to bych nedoporučoval, naučíš se špatně výslovnost a nikdo ti nebude rozumět. To radši tu jazykovku, nebo doučování od staršího kamaráda :)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Courten 18. 2. 2007 11:36

zkoušela jsem se samostudiem naučit francouzsky. poté jsem zjistila, kolik chyb jsem dělala, kolik mi to sebralo času, a že by mě to v kurzu naučili líp a rychleji. takže asi tak. samostudium nedoporučuju.
"světlo na konci tunelu může být reflektor protijedoucí lokomotivy"
Courten
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miljan 18. 2. 2007 12:16

Nejlépe je se tam narodit. :D
miljan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hazellee 18. 2. 2007 12:17

myslím, že chození do jazykovky nebo na individuální hodiny nemůže hlavně začátečníkovi vůbec škodit. to, že má možnost mluvit v práci, je jedna věc, ale v práci mu nikdo nebude vysvětlovat konkrétní chyby, navíc ve škole nevadí, když se sem tam totálně ztrapní nějakou tou hloupou chybkou. jinak doporučuju, kvůli pasivní angličtině začít číst knížky, pro mě byly dobré detektivky od christie, prostě něco, co člověk chce dočíst. není nutné koukat do slovníku na každé slovíčko, jenom na ta důležitá. taky je dobré poslouchat, dají se koupit kazety s nahranými knížkami v aj, nebo půjčit, případně koukat na filmy, já mám docela už dost filmů s angl.titulky, takže se člověk nemůže vůbec opřít o češtinu při jejich sledování. můžeš si taky najít někoho přes icq a psát si anglicky. tím se naučíš rychle reagovat a navíc písemně. no a mluvenou řeč jinak budeš mít v práci, takže i tahle stránka by se mohla rozvíjet. doporučím ti tyhle stránky : http://www.helpforenglish.cz/cz/ tam najdeš vysvětlenou spoustu záludností, různá cvičení, a to i na poslech, doporučení různých pomůcek, jiných užitečných stránek, uvidíš sám.
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standahrom 20. 3. 2007 12:25

tady mluvíte o kurzech ale kde na to maj brát obyčejní studenti ktery si musej vystačit s litrem měsíčně a na blbý základce nám nedali ani možnost učit se něčemu jinýmu než němčiny takže všem co se chtěj naučit anglicky tak jak jako já a nemaj moc mani tak jim držím palce
standahrom
Čtenář

Odeslat příspěvekod iwigirl 20. 3. 2007 12:36

standahrom píše:tady mluvíte o kurzech ale kde na to maj brát obyčejní studenti ktery si musej vystačit s litrem měsíčně a na blbý základce nám nedali ani možnost učit se něčemu jinýmu než němčiny takže všem co se chtěj naučit anglicky tak jak jako já a nemaj moc mani tak jim držím palce /quote]

existuje spousta možností na internetu, můžeš si psát s rodilým angličanem, najít si nějaký kurz přes internet apod. Stačí hledat.
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod radislav 23. 9. 2007 08:48

1) Co se člověk nenaučí sám, tak neumí (zeptejte se někoho, kdo má jazyk na dobré úrovni a mluví a píše bez zásadních gramatických chyb)

2) Aby jste se měli koho zeptat na to co potřebujete, je dobré chodit do jazykového kurzu, kde není moc lidí. V ideálním případě by to byl soukromý učitel, aby jste nemuseli poslouchat chyby ostatních.

3) Najděte si language-exchange partnera. Třeba na http://www.myteacher.cz .

Většinou je největší překážkou při studiu cizího jazyka vlastní lenost, nikoliv nedostatek možností.
radislav
Čtenář

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 23. 9. 2007 12:05

No poslouchat chyby ostatnich.. pokud si to uvedomis a vis, kde ten druhy udelal chybu, tak si myslim ze je to prinos
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod madeleine 23. 9. 2007 16:14

mne pomohla jedine facka z praxe...

- posadili ma k telefonu a druha strana zacala hovorit anglicky..
- casom pribudala tato i mailova komunikacia
- zvykla som si sledovat denn pravidelne polhodinu CNN
- navsteva krajiny, ktora touto recou hovori je na nezaplatenie
- najdi si dopisovatela, alebo skype-friend
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jeffe 23. 9. 2007 21:10

Mne dost pomohlo cteni knih v originale. Idealni bylo mit tu knihu v anglictine i prelozenou a mit je obe vedle sebe, abych nemusel furt neco hledat v slovniku. Samozrejme ta kniha by mela byt ze soucasnosti, ne nejaky Dickens, kvuli aktualni slovni zasobe. Jako zacatecnikovi se mi velice dobre cetl treba John Grisham, ten podle mne pise jednoduse a porozumitelne.
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Moderátor

Odeslat příspěvekod aquarkko 25. 9. 2007 16:09

[quote="Ťuhýk"tNo poslouchat chyby ostatnich.. pokud si to uvedomis a vis, kde ten druhy udelal chybu, tak si myslim ze je to prinos[/quote]
říká paní Tomková, odbornice na fonetiku :mrgreen:
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod ES0 25. 9. 2007 16:24

nejlepsi je, pokud jsi jeste nebyl "nakazen" ruznymi jazykovymi kurzy, se primo zaposlouchat do cizi reci, tj. nejaky to radio, audio book (p2p site jsou toho plne), no a dobry je kdyz mas k tomu i textovy prepis, nejakou tu gramatiku resit pozdeji

myslim ze ucit se z filmu neni zrovna nej napad protoze mi prijde ze ta slovni zasoba je omezena a vice ci mene spolecna pro vsechny :)

(ale za tim si 100% nestojim, protoze koukam vetsinou jen na jeden druh filmu :D )

no a uplne nej nekam odjet samozrejme
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod bombul 25. 9. 2007 17:24

ESO

Samozrejem ze vo filmoch nie je vyuzitych tolko slov ako napr v odbornych knihach, pripadne literarnych dielach, avsak na zaciatok to staci....
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod ES0 25. 9. 2007 18:15

to asi jo

no jeste jsem predtim zapomnel rict ze je vcelku nebezpecne se ucit bez moznosti zjistit zda to vubec vyslovujete spravne

tento program pry nabizi moznost nahrat si vasi vyslovnost a porovnat ji s tou oficialni, coz je hodne dobra vecicka ale ja osobne jeste jsem to nezkousel

http://www.rosettastone.com/personal/la ... english-uk

(mozno i na p2p :nenapadne )
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Player. 25. 9. 2007 18:20

ta vyslovnost.. ak si sa ucil na strednej skole nemcinu bude troska problem, gramatiku zvladnes.

ohladom eng filmov/serialov : nieco sa naucis, pochytis, len zachytis aj mnoho sedlackych fraz.
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bombul 25. 9. 2007 18:47

ESO

Prave na tu vyslovnost su filmy skvele, naucis sa presne to ako to pocujes :wink:
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Radek 10. 10. 2007 09:50

ja jsem se anglicky naučil z hraní her, například dva roky hraní WoWka je celkem dobrá škola :mrgreen: takže ve škole je to fakt ízi :twisted:
Radek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Haňa 27. 11. 2008 13:55

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli jste se někdo naučil anglicky pomocí výukových CD, konkrétně tohle taxus lerning( http://www.taxus-learning.eu/revolucni- ... rning.aspx) nebo magická angličtina (http://www.magicka-anglictina.cz/) je to docela pálka. Tak by mě zajímalo jestli to vlastně k něčemu je. dík
Haňa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lu.kas 30. 11. 2008 22:39

Čistě z principu bych tomu moc nevěřil... Pochybuju že by někdo přišel na něco fakt tak "revolučního", aby to za to stálo a konkrétně ty první stránky působí technicky dost hrozně - nedůvěryhodně...
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod suk 1. 12. 2008 22:18

Cti si obcas neco v anglictine, najdi si nejakou english-pauzu, cum na filmy bez titulku nebo s eng. titulkama, vylup banku a stav se v UK nebo USA...
jenom jedno bych nedelal - kurzy a podobne (no, dobre mozna tak pro uplnej zacatek), ja se ucim anglicky (sic jen ve skole ale ucim) 10 let a to co umim se da shrnout do jednoho slova - ***** (anglicky *****)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod ES0 1. 12. 2008 23:37

suk píše:... ja se ucim anglicky (sic jen ve skole ale ucim) 10 let a to co umim se da shrnout do jednoho slova - ***** (anglicky *****)

protoze ve skole, kdyz je neco povinne, tak na to vetsina kasle :)

kdy sis naposledy delal nejaky to cviceni nebo proste ukol do anglictiny ten samy den po anglictine a ne jen nejaky to rychlozopakovani pred pisemkou? :)
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod aquarkko 1. 12. 2008 23:41

mě osobně třeba hodně bavilo a baví zkoumání textů písniček
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod suk 1. 12. 2008 23:42

ESO: ehm? jaky rychlozopakovani? ja na to se*u uplne a stejne prolejzam :) a to tahaky pouziju jenom hooodne vyjimecne...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod ES0 2. 12. 2008 00:07

ale chapeme co sem tim chtel naznacit ze? :)

je rozdil prolejzat a neco se naucit
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod suk 2. 12. 2008 00:24

ano, to je... ale pokud na neco muzu sr*t a projit se dvojkou(!!!!!) tak asi bude neco spatne....
----
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod Kirkwood 2. 12. 2008 13:56

Náhodou některé kurzy jsou v poho (nemyslím večerní apod) já chodím na denní a každý den máme 4 hodiny a to už tě něco naučí.. Na střední jsem měla aj, ale jediný co jsem se naučila bylo My name is, apod. Ale teď jsme dostali novou "učitelku" (v uvozovkách, protože nikdy neučila a je to dost poznat) no tak jsme jí dneska řekli, jak by měla probíhat výuka.. V červnu se chystám udělat PET zkoušku, ale každý říká, že zaměstnavatelé si toho papíru nevšímají :-(
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod Marty89 2. 12. 2008 15:51

Radek píše:ja jsem se anglicky naučil z hraní her, například dva roky hraní WoWka je celkem dobrá škola :mrgreen: takže ve škole je to fakt ízi :twisted:

No u mě je to podobný případ, sice ne z WoW, ale z různých jiných her, které hraju už od mala. Teď teda sleduju většinu filmů a seriálu v originále s titulky a už mi skoro ani nepřijde, že to není česky. Knížky v originále jsou trochu těžší, ale i ty se dají.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009

Odeslat příspěvekod lu.kas 2. 12. 2008 22:32

suk píše:...najdi si nejakou english-pauzu...)
Nemáte někdo tip? Právě kvůli tý en bych si to docela zkusil...
Nebo kde sehnat nějaký anglicky píšicí kontakty na icq/jabber přibližně v mým věku (nějakej chat bo tak něco?) na training... Časem třeba i skype, ale zatím by mi rozuměli ono *****...
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod suk 2. 12. 2008 23:23

lu.kas: last.fm, tam sezenes lidi ruznejch vekovejch kategorii a dokonce existujou grupy podle roku narozeni (treba Born+1990)
----
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod MarkFX 3. 12. 2008 00:35

Kirkwood píše:V červnu se chystám udělat PET zkoušku, ale každý říká, že zaměstnavatelé si toho papíru nevšímají :-(

http://pauza.zive.cz/viewtopic.php?f=612&t=604384&hilit=ESOL&start=0&sid=38dc0461f4fcda098eee15c5257efe65

Taky jsem to řešil, ale pak sem se na to vybodl a nějak mi to ani nechybí, v zaměstnání co sem se zatím ucházel to taky nebylo potřeba... :hm

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod F3nd3r 1. 2. 2009 15:25

Odjeď sám na 3 měsíce do anglicky mluvící země, bude to asi levnější a efektivnější než jazykové kurzy.
F3nd3r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 2. 2. 2009 15:10

To je ale masakr, to bych si já asi netroufl... :-|

Vyjdu před letiště a ted co mám dělat?? :shock: Kde se ubytovat, kde hledat prácu, kde to a to... :nenapadne

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Player. 2. 2. 2009 15:35

Mark, to si zabezpecis. Horsie je, ze sa dostanes do "ghetta" ludi, ktory aj tak hovoria tvojou recou a maju hroznu anglictinu = nic sa nenaucis. Krasnym prikladom tohto je Londyn.
Preto treba zaklady a gramatiku v skole pochytat, pokracovat pozeranim serialov a filmov v AJ a nakoniec povedzme daky ten pobyt.
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod zizd 25. 6. 2009 20:38

Čauky, já začala s Angličtinou pro jazykové školy. Dobrá a levná učebnice, ale byla slovíčka a gramatické jevy, které mi moc nelezly do hlavy a pletly se mi (např. what x where, few x a few...). Teď jsem zkusila www.mp3english.cz a zatím mi to připadá docela fajn. A hlavně je to docela levný...
zizd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anmara 23. 7. 2009 22:24

pobyt v zahraničí je fajn, ale není to jistota zvládnutí jazyka na úrovni, kterou by třeba očekával budoucí zaměstnavatel... a příklad: se mnou chodila na nástavbu slečna, která žila sedm let v USA a maturovala tam... nicméně s písemkama měla obdobné problémy, jako my ostatní, a když jsme se ji zeptali na správné použití některého z "obtížnějších" gramatických jevů, tak obvykle pokrčila rameny...
angličtinu jsem se naučila více méně, jako samouk - na gymplu se nám akorát střídali kantoři, nástavba byla bída a utrpení a na vejšce to bylo také takřka o ničem... kurzový typ opravdu nejsem a v zahraničí jsem dlouhodobě nepobývala :oops: (a nizozemští kolegové mi to dlouho nechtěli věřit) ... člověk prostě musí chtít a najít si svůj vlastní způsob, kterej na něj funguje... ;-) zrovna se už několikátý rok snažím najít způsob, jak se přesvědčit k přihlášení se na CAE... připadám si jak profesor Matulka (je toho spousta, co jsem ještě neprostudovala)...
Anmara
Čtenář

Odeslat příspěvekod J_I_M_ 3. 10. 2009 20:20

Nepročítal jsem celou diskuzi, takže reaguji na příspěvky co jsem zahlédl.

Angličtina na českých školách je mizerná a je to spíše mrhání času(základních a většina středních). Je sice pěkné, že se učíte 10 let gramatiku tři hodiny týdně, ale anglicky neřeknete tři kloudné věty(správně). Ano je to z části dáno učiteli, ale hlavně tím jak je celkově postavená výuka. Ve škole se totiž učíme myslet o angličtině česky místo myslet anglicky! No přiznejte se kolik z vás jenom se školní přípravou se může bez titulek kouknout na film v angličtině a bez problému rozumět - je jasné, že skoro nikdo(samozřejmě tady nastanou vyjímky těch, kdy má člověk štěstí na učitele).

Co bych já doporučil - naučit se základy(jakákoliv učebnice) nebo: naučit se na internetu základní stavbu věty(jen přítomné časy) a základní slovíčka (třeba si najít seznam nejpoužívanějších slov v angličtině) - ty se učit v základních větách. A potom využít jednoho z podobných kurzů - http://effortlessenglish.com/ . Další level už je vycestování. Podle mě tři roky takhle stačí na plynulou angličtinu.
J_I_M_
Čtenář

Odeslat příspěvekod Jack111 3. 10. 2009 20:36

J_I_M_: Chyba učitelů a výuky? A není náhodou ten jediný problém v žákovi?
Na film se koukat hned nedá, člověk prvně nerozumí vůbec ničemu, ale to je jen o zvyku a pak už to jde samo. Stavba vět pro film není až tak důležitá, hlavní jsou slovíčka. Úplný základ gramatiky, ale hlavně velké množství slovíček. S tím si člověk vystačí u lehčích filmů.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod suk 3. 10. 2009 22:26

Jack111: jasne, chyba je v zakovi, kterej prolejza s jednickama nebo dvojkama ale nic neumi?
Slovicka nejsou jediny, spis bych rek ze zakladem sou nejaky slovicka a tim to konci. Neustalym sprtanim slovicek se anglicky nenaucis....
----
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod J_I_M_ 3. 10. 2009 22:48

Jack111:
Nikde jsem nemluvil o šprtání slovíček!!! Mluvil jsem o tom naučit se základy a poslouchat,poslouchat(kurzy jako je effortless english). Pak to přijde samo...Naučení základních slovíček(ve větách) a základní stavby věty to všechno urychlí. Asi jste si to předtím celé nepřečetl.

Ano je to chyba výuky... jedině výuky!!! A ne není problém v žákovi...

Radši uvedu příklad: například předložky v angličtině- třeba v češtině spojení "v autobuse" -není žádné pravidlo proč dávat předložku "v" a třeba ne "na"- prostě jí tam intuitivně dáte, protože jste to slyšel milionkrát. A teď přijde hodina angličtiny na ZŠ, kde vám česky řeknou "on" se používá u dopravních prostředků. To si samozřejmě zapamatujete kvůli testu, z kterého díky tomu dostanete za 1. Nyní ale máte říct větu "I am on the bus!" - jenže co se nestane:vy nejdřív musíte přepnout do češtiny, vzpomenout si na to pravidlo, které jste se před měsícem učili, pak si to všechno přeložit - pravděpodobně si ani nevzpomenete. To znamená, že začnete koktat a.... A to je jenom jednoduchá věta!!!

A nyní řešení, které se mně zdá správné. Učte se jako děti poslechem(effortless english) a začnete mluvit automaticky, intuitivně. Zjednodušeně - když něco uslyšíte 10000*, pak o tom ani nebudete muset přemýšlet abyste to použili. Samozřejmě vše urychlíte naučením se základní stavbou věty a základních slovíček normálním způsobem. Naučení předložky u dopravních prostředků by se vyřešilo posloucháním dokola příběhu o tom jak někdo nestihl autobus a přijde pozdě do práce...

Určitě musíte přiznat, že mám pravdu... Tímhle způsobem se člověk naučí doopravdu anglicky.
J_I_M_
Čtenář

Odeslat příspěvekod Jack111 4. 10. 2009 10:40

suk: Ano je. Jsou žáci, kteří anglicky umí a kteří neumí. Přesto chodili do stejné školy a učil je stejný učitel. Čím to asi bude?

J_I_M_: Přečetl. O učení slovíček jsem mluvil já, protože je považuji za důležité.
Poslech je velmi důležitý, to říkám také. Ovšem nemůže se používat v nějak velkém množství při výuce. Ve škole se snaží naučit i psát a to se z kazety nenaučí nikdo (i v anglicky mluvících zemí se ve škole učí psát jednotlivá slova - slovíčka znají, ale neumí je napsat). Hodin je ale málo a musí se to sfouknout všechno najednou. Učitel může dát základ, vysvětlit co, jak a proč, ale zbytek je na každém zvlášť. Je to jako matika. Učitel řekne, co a jak, vypočítají se tři příklady, ale zbytek je na studentovi. Chceš umět počít? Tak si doma počítej. = Chceš umět anglicky, tak se jí doma věnuj.
Ideální by bylo, kdyby buď přišla vyšší dotace na počet hodin a nebo mít na angličtinu dva učitele. Jednu hodinu gramatika, druhou angličan na konverzaci. To ovšem většinou není možné. Ale to už není chyba učitele a nebo výuky. Víc z toho dostat nejde.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod J_I_M_ 4. 10. 2009 13:13

A kdyby je učil jiný učitel - těch co umí by bylo daleko víc(možná většina). Samozřejmě je to o žácích - ale i žáci, co se chtějí naučit nebudou nic umět se špatným systémem učení.

K matematice bych tohle rozhodně nepřirovnával.

"i v anglicky mluvících zemí se ve škole učí psát jednotlivá slova - slovíčka znají, ale neumí je napsat" - ano a to si myslím, že je správně. Český systém by byl dobrý, kdyby děti předtím uměli mluvit anglicky. Ve škole by se jenom naučili gramatiku jako u češtiny. Prostě by se to mělo natavit trochu jinak.

Jak říkám - kdybych se měl znovu sám učit anglicky - naučil bych se základní stavbu věty, základní slovíčka.. Pak bych zkusil lekce typu effortless english(odpovídání a poslech) a nebo kurz, který by učil podobným stylem výuky. Pak bych vycestloval na půl roku do USA nebo Anglie(podle toho jakou angličtinou bych chtěl mluvit). A nakonec bych se učil gramatiku, kterou bych měl odposlouchanou a věděl kdy co použít. Myslím, že by se to dalo stihnout za 2,5-4 roky na úroveň B1-A2 (dva roky intenzivní samostudium+půl roku v cizině+ rok a půl neintenzivně gramatika)
J_I_M_
Čtenář

Odeslat příspěvekod Hazellee 19. 11. 2009 17:47

já si taky myslím, že důležité je angličtinu si zažít , tj. každý den se jí nějak věnovat, koukat na ang.stránky, číst knížky, časopisy, koukat na tv, psát třeba na netu komentáře (dělat to , co může, každý nemá příležitost pravidelně anglicky konverzovat) ... aby to člověku utkvělo v hlavě, že se to tak prostě dělá, i když třeba neví, jak to pravidlo přesně zní, hlavně že to funguje. prostě získat jakousi "intuici."
na internetu jsou dobré stránky, které můžou hodně pomoct. ano, ve škole nemusí být třeba moc času na poslechy,ale na netu je hodně podcastů.
výborný je tento http://www.eslpod.com/website/index_new.html
nebo jsou výborné stránky help for english.
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hazellee 19. 11. 2009 17:52

jo a oboje ty stránky jsou zadarmo (tedy lze si přikoupit nějaké další věci, ale to už je u help for english spíš bonus, který je hodně navíc, není vůbec nutný, navíc jsou tam soutěže o ceny:-) ) ten první link lze taky užívat zdarma, ale přepisy podcastů + další poznámky jsou za peníze. a dá se tam koupit další pomůcky, myslím,že je to ale velice užitečné oboje i ve verzi zdarma.doporučuju oboje prozkoumat:-)

aquarkko píše:mě osobně třeba hodně bavilo a baví zkoumání textů písniček

jestli tě baví zkoumat ang.písničky, tak přesně pro tebe je příslušná část stránek help for english:-)
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod koucmarie 16. 10. 2010 12:34

Já jsem se naučila anglicky sledováním anglických filmů a následně nuceně v práci komunikací s anglickými kolegy. Ale potřebovala jsem dávku sebevědomí, abych se donutila angličtinu používat. Teď jsem našla relaxační audio Přitahování dokonalého sebevědomí, které mi pomáhá si zvýšit sebevědomí a vytrvat v učení.
koucmarie
Čtenář

Odeslat příspěvekod spanelka24 14. 6. 2011 19:49

teda musim říct, že se docela divím všeobecnému přístupu ke studiu jazyků. nečetla jsem všechny komenty, ale se spoustou nesouhlasím. s jazyky mám hodně zkušeností a s čistym svědomím můžu říct, že umim jen to, co jsem se naučila sama. tady pár postřehů (nebo pravidel) pro ty, kteří se fakt něco chtějí naučit.

1. základ je chtít a dělat. platí zde jedině "já dělám, já studuju". nikdo nás jazyk nenaučí. nikdy. je to o dřině, i když ani to tak úplně není pravda. není to totiž o klasické námaze vynakládané při studiu, ale o práci se sebou - je potřeba se do toho skutečně pustit a chtít postupovat dopředu a ne stát nebo padat zpátky. další důležitá věc je otevřít se, snažit se myslet flexibilně, hledat souvislosti, pátrat po pravidlech, významech. a taky naučit se jazyk sát. a pak samozřejmě nepolevit.

2. jazyk není věda. fakt ne. je potřeba ho brát přirozeně. občas si zahrát na blbečka a opakovat si, co se mi líbí. a třeba na to i zpětně okamžitě zareagovat. jazyk musí z pusy ven. je lepší mít vymluvenou sérií vzorů nebo koster vět, než si pak v duchu počítat, časovat nebo skloňovat nebo to jakkoliv dolovat z hlavy.

3. sebelepší kurz nezajistí, že se naučíme. učit se musíme sami. kurz může být maximálně doplňkem. co se probírá v kurzu rok, to se dá naučit za měsíc. kurzy jsou pomalé, i když jsou označované jako intenzivní. a stejně je to pořád o práci doma.

4. hledejte materiály, pátrejte po zábavě v jazyce. používejte cizojazyčné zdroje. a nespoléhejte na učitele. a už vůbec ne na české. pokud máte konkrétní pochyby, obraťte se na fóra - rodilí mluvčí vám to objasní, třeba hned několik z různých pohledů. spoléhejte na objektivnost a porovnávejte zdroje.

5. pište a hledejte - vše, co se může hodit, co nelze doslovně přeložit, fráze nebo jen to, co byste rádi ze sebe kdykoliv vysypali. napsat, dohledat třeba přesný význam ve slovníku, vypsat si fráze nebo třeba synonyma. označujte barevně, procházejte, učte se.

6. dopisovací kamarád není spásný, pokud tam nejsou osobní zájmy. jinak je to zase skoro o ničem. uchylujete se k nudné konverzaci, která daleko nevede. lepší je psát si deník, blog nebo cokoliv jiného. nahradit posloucháním audiobooks, ze začátku lepší odborná lit, a koukáním na seriály. a čtením, spoustou čtení.

7. ani zahraničí není zázračné. jeďte do zahraničí, ale učte se. kdo to nedělá a spoléhá na to, že se to (samo) naučí, nikdy nebude umět dobře. budou mu sice rozumět, ale bude pořád mluvit jako polotatar. ani tam a obvykle ani učitel vás nebude opravovat. a konverzací se toho zas tak moc nenaučíte, budete upevňovat, váš jazyk a mozek si bude zvykat si cizí řeč, ale moc si toho pamatovat nebudete, budete rádi, že to ze sebe dostanete. naučíte se v praxi hlavně tím, že si pak budete sami uvědomovat chyby a sami se korigovat, budete si to dohledávat a po několika pokusech vám to půjde z pusy správně.

a pokud někdo bude řikat, že sami se to nemůžete naučit, nevěřte mu. můžete, ale bude vás to stát čas a energii, výsledek však za to stojí.

přeju hodně síly a vůle při studiu

http://barcelonanka.blogspot.com/
spanelka24
Čtenář

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor