Obecné studijní testy

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Anonymous 25. 6. 2009 10:47

Z 80 lidí, co se hlásilo na tvůj obor? Ale to jsi mohl mít klidně taky 35% :-)
Anonymous

Odeslat příspěvekod S-Tony 25. 6. 2009 11:37

aquarkko píše:děláš přijímačky na VŠ a nemáš maturitu? TO je hovadina

Myslel jsem učňovský obor s nádstavbou maturity.
Kuchař-číšník + společenské stravování 2 roky. Na konci maturita.
Pro mně těch celých 5 let je účňák, tak tomu říkám.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod Cristinne 16. 7. 2009 19:32

Absolvovala jsem přijímačky jak formou TSP na MU tak "klasické" znalostní z předmětů... Z TSP jsem měla nejlepší výsledek (v porovnání s ostatními testy, ne uchazeči) a to jsem se na ně téměř nepřipravovala - koukla jsem na 3-4 testy, co byly loni, a vsadila na věci, které jsem byla schopná odtušit, nehledala jsem v ničem logiku nebo systém, něco jsem si vyloženě tipla...

Vadí mi, že na TSP a OSP se spousta lidí připravuje stylem, kdy se vyloženě zpaměti naučí řešit typové úlohy - to je způsob, jak tyhle přijímačky udělat, ale přitom stejně pak takový student nemusí vydržet, protože tyhle typové úlohy už pak nepotká... KDyž se alespoň naučí fakt, může na nich stavět.... Samozřejmě záleží na oboru...
Ona nebo já - já nebo ona - já nebo já - ona nebo ona... Kdo vlastně?
Cristinne
Miss nohy 2010

Odeslat příspěvekod aquarkko 20. 7. 2009 19:37

to jsi téměř přesně vystihla podstatu...tyhle testy nejsou fér
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod S-Tony 20. 7. 2009 20:45

Ono jde hlavně taky o to, aby měl Franta co studoval řemeslo stejnou možnost se dostat na vysokou jako někdo kdo šel prvoplánovitě na gympl a neumí rukama vůbc nic vytvořit.
Pak se lidi nebudou tolik bát řemesel a řemeslo zase v českých zemích pokvete.
Totiž v nedávné době kdo chtěl na vysokou, tak musel na gympl. I když třeba by raději studoval řemeslo. A to je špatně.
Proto jsem pro společné státní maturity a taky pro obecné studijní předpoklady. Ať má každý člověk stejnou šanci dostat se na vysokou školu nezávisle na tom co studoval před tím. :tleskani

Člověk přemýšlí jinak ve 13 (výběr střední školy) a jinak v 18 letech (povolání, vysoká). A taky se doba rychle mění.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 21. 7. 2009 11:02

já si myslím, že už je každého problém, jestli se hlásí na školu, kterou má šanci zvládnout, nebo ne. když je někdo blbej a jde na biochemii ze zdrávky, no tak je to jeho mínus. z tohohle bych neobviňoval TSP. já jen poukazuju na skutečnost, že ve chvíli, kdy se zkouší standardně (tzn dejme tomu biologie a chemie) tak příjde někdo, kdo má našprtaný na samý jedničky a jde to do hajzlu.
proč mě to sere? jeden příklad za všechny. ve 4. ročníku na gymplu, ve velkém semináři z chemie, se mě holka, která nedostala ani jednou na vysvědčení dvojku, zeptala, jestli HCl je silná, nebo slabá kyselina. tohle individuum se úspěšně díky své fotografické paměti dostalo na medicínu a studuje ji dodnes. Nechci ani vědět, kolik mediků je na tom takhle, protože pak bych doktorům musel úplně přestat věřit.
samozřejmě, otázku, zda je HCl silná, nebo slabá, u přijímaček nikdo nepoloží, protože to každej považuje za takovou stupiditu, že je až urážka se ptát. našprtat se umí každej debil, ale použít ty informace k něčemu novýmu, to už každej neumí. proto jsem zastáncem TSP a zuby nehty budu dál.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Anonymous 21. 7. 2009 12:38

Cristinne píše:Vadí mi, že na TSP a OSP se spousta lidí připravuje stylem, kdy se vyloženě zpaměti naučí řešit typové úlohy - to je způsob, jak tyhle přijímačky udělat, ale přitom stejně pak takový student nemusí vydržet, protože tyhle typové úlohy už pak nepotká... KDyž se alespoň naučí fakt, může na nich stavět.... Samozřejmě záleží na oboru...

Jenže ty tu máš hned několik chyb. Za prvé se TSP (nemluvím o OSP, tam to tak skutečně asi bude) rok od roku mění. Mění se počty příkladů, typy atp. Naučit se nazpaměť to možná lze, ale co je to platné, když to bude podobné jen trochu a dost věcí se změní. A pokud hovoříš o tom, že student na VŠ nemusí vydržet, protože takové příklady nepotká, nevydrží tam třeba proto, že se bude schopen učit nazpaměť stejně jako dle tebe přijímačkové testy?

Zvláštní. Zatím jsem neslyšel hovořit o nespravedlnosti od lidí, kteří byli úspěšní. Za to ti méně úspěšní nadávají pořád. Já TSP dělal celkem 2x. Poprvé jsem neuspěl (měl jsem asi 80%), ale nenapadlo mě to házet na nespravedlnost testů. Má chyba byla, že jsem se to také nenaučil nazpaměť jako ostatní (protože tehdy opravdu byly testy 3x po sobě stejné). Další rok se testy do detailu změnily a tam jsem měl 97,35%, asi už se tolik nezapočítal faktor naučení nazpaměť. A ty poslední roky se testy neustále pozměňují, už to tedy dávno není o nadrcení.
Anonymous

Odeslat příspěvekod aquarkko 22. 7. 2009 13:20

Jersey II.: ale ty tu máš reakce od těch, kteří byli úspěšní a mluví o nespravedlivosti těchhle testů...
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Anonymous 22. 7. 2009 13:36

A co je dle Tebe úspěšnost? Percentil 40%, který teda třeba na příslušné škole zajistí přijetí? A co je spravedlivé? Testy, které budou založeny jen na teoreckých znalostech - tedy 100% naučení nazpaměť?
Anonymous

Odeslat příspěvekod aquarkko 22. 7. 2009 13:40

úspěšnost = přijetí na zvolený obor
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 22. 7. 2009 16:09

a proč podle tebe ty testy nejsou fér, potažmo nejsou fér víc, než obyčejné šprtací přijímačky? protože člověk, kerej chce mít solidní percentil, se musí nad otázkou pozastavit na dýl, než je čas potřebný k vylovení vzpomínky? ó bože, co kdyby nás náhodou někdo nutil PŘEMÝŠLET.
(všimněte si, nemluvím o tom, že to někdo natipuje a má percentil 50.)
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jack111 22. 7. 2009 17:30

Bobroněnko: Máš špatnou paměť? Tvoje příspěvky vypadají jako závist.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod Anonymous 22. 7. 2009 17:34

Jack111: Máš problémy s přemýšlením? Reaguješ jako klasickej šrot.
Anonymous

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 22. 7. 2009 17:51

Jack111, na každých přijímačkách, kde jsem byl, jsem se dostal, jak přes TSP s percentilem 98,71, tak přes klasickou chemii/biologii. Nakonec jsem šel do prahy, kde byly přijímačky klasické a dodnes jsou. takže nemám důvod si stěžovat ani na jeden způsob zkoušení proto, že bych ho nezvládal.
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Marty89 22. 7. 2009 17:55

Já taky nechápu, co proti těm testům lidi mají. Vystihujou naprostou podstatu toho, co je podle mě důležité při učení, a to je schopnost aspoň trochu zapnout mozek. Něco se našprtat zpaměti umí, s prominutím, každej debil.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009

Předchozí stránkaDalší stránka