Obecné studijní testy

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Jack111 21. 6. 2009 20:43

To tam na východě máte takový nával? U nás mytfyz zrušil přijímačky mezi prvními :-D
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 21. 6. 2009 20:49

u nas neberu zas tak vela ludi, asi 300 celkovo na info. No ale bolo to tak 2 roky dozadu bez prijimaciek, lenze kopa ludi si dala matfyz ako zachranu, takze to trebalo preriedit :) A myslim si ze lepsie preriedit prijmackami ako potom v prvom ci druhom rocniku :)
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 21. 6. 2009 20:54

To je otázka. Vše záleží na jednom testu, to někomu nemusí sednout. Stejnak na takovýchto školách je narváno jen prvních pár dní. Do vánoc vydrží zlomek.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 21. 6. 2009 21:00

nechapem ako nemoze niekomu nedanut test. Uz som absolvoval zopar prijimaciek (aj 2 roky dozadu) a lahke prijimacky/ziadne je najhorsia moznost, pretoze nasledne sa musi nutene vyhadzovat => zneprijemnovanie studia studentom, cim sa vyhodia/odidu ludia co dany odbor chcu studovat
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 21. 6. 2009 21:21

To není tak docela pravda. Sice se vyhazovat musí, ale zase tam může zůstat člověk, který by přes testy nemusel projít.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 21. 6. 2009 21:30

jasne vzdy sa najde niekolko ludi, ktory chcu studovat a maju na to, lenze sa im nezadari. Avsak ak sa prijma bez prijmaciek, na jedneho takehoto cloveka pripada dalsich desat ludi, ktory su dost mimo.
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 21. 6. 2009 22:13

To ano, ale to nijak nesnižuje kvalitu výuky. Není to jako na základce nebo na střední, kde ti "pomalí" brzdí ostatní. Samozřejmě pokud zájem o školu překračuje kapacitu školy, nelze od výběru žáků upustit.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snekac 21. 6. 2009 22:27

Jsem zastánce, určitě. Testy mají několik rovin a přeci nejde diskvalifikovat někoho za neznalost nějaké události, když se například jeho škola věnovala tématům jiným... Myslím že testování schopností se učit a tvořit je lepší a lépe vybere vhodné studenty.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukecz 22. 6. 2009 14:08

TSP jsou docela fajn filtr, na webu MU si můžete vyzkoušet nějaké staré varianty :)
Barman v Nočním klubu* Pauza.cz

šťastně vdaný za Snížka
Call of Duty :UO player
Lukecz
Barman v Nočním klubu
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 24. 6. 2009 22:46

mno to si nemyslím, spousta lidí z toho má tipovačku, a pak je jenom o náhodě, jestli otipoval dobře nebo správně...
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 24. 6. 2009 23:50

Tipovačka TSPček je docela zbytečná diskuze - jelikož vybíráš z pěti možností, tak máš šanci na úspěch 20 %. Zatímco za špatnou odpověď se ti odečte 0,25 bodu, takže největší pravděpodobnost je, že tipováním nezískáš a neztratíš (pravděpodobnost zisku a ztráty je stejná, neboť 20 % z 1 bodu = 80% z 0,25 bodů - geniální systém, mi teď došlo).
Neříkám, že to nejde, ale že natipuješ úspěšně test, je malá pravděpodobnost (obzvlášť platí pro obory, kde je potřeba vyšší percentil).
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 25. 6. 2009 09:21

Já vám poradím. Dělal jsem přijímačky na MU a byl jsem jen z účňáku. Byly tam už ty předpoklady, nikoli klasické přijímačky. Vedle mně seděli kluci z gymplu a podobně a vůbec většina lidí tam byla z gymplu.
Já veděl, že když to budu psát stejně jako oni, tak už se nevejdu do počtu a nepříjmou mně. Tak jsem vsadil na to, že jsem sledoval co tam kdo píše a zaškrtával jsem přesně jiné výsledky. A řek jsem si. Buď to mají blbě oni, nebo já. Pokud to budou mít blbě oni, tak jsem na 100% přijatý. No a příjali mně :-)
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 25. 6. 2009 09:35

S-Tony píše:JJá veděl, že když to budu psát stejně jako oni, tak už se nevejdu do počtu a nepříjmou mně. Tak jsem vsadil na to, že jsem sledoval co tam kdo píše a zaškrtával jsem přesně jiné výsledky. A řek jsem si. Buď to mají blbě oni, nebo já. Pokud to budou mít blbě oni, tak jsem na 100% přijatý. No a příjali mně :-)


Co je tohle za totální hovadinu? :mrgreen:

Za prvé ty testy se píšou dohromady s různýma oborama, tzn., že kluci z gymplu co seděli vedle Tebe mohli potřebovat výsledek 90% + percentil, protože se hlásili na obor, kde brali od tohoto výsledku. A za druhé tys možná něco takhle naklikal, ale tobě mohl stačit ten výsledek daleko daleko nižší, takže rozhodně neplatí, že buď to mají blbě oni nebo ty. Takže to, cos zde napsal, je absolutní blábol.
Anonymous

Odeslat příspěvekod S-Tony 25. 6. 2009 10:38

Z 80 lidí jsem byl 13. nejlepší v počtu procent.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 25. 6. 2009 10:47

děláš přijímačky na VŠ a nemáš maturitu? TO je hovadina
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků