Soukromé školy

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod adams 19. 6. 2005 23:31

adamek.jan píše:Jiz druhym rokem studuji soukromou skolu (http://www.vos.cz) a musim s timto nazorem nesouhlasit! Soukroma skola (at jiz stredni, vyssi, nebo vysoka) se od statni lisi individualnejsim pristupem ke studentum; ne tim, ze si studenti sve profesory "kupuji".


adamek.jan píše:Souhlasim s S-Tony. Nevim kdo a kde vymyslel ze soukrome skoly sou mene kvalitni nez statni. Soukrome skoly musi byt kvalitnejsi aby jejich studenti meli uplatneni a tim aby skola mela co nejlepsi vysledky. Pak se na ni budou hlasit novi studenti; kdyz by skola byla nekvalitni - studentu by bylo nakonec tak malo, ze by ji museli zavrit.


Achjo, adamku, adamku, nevím, jestli chodíš na ssoš, nebo voš, ale každopádně, ta škola je na beeeeep. Chraň nás pánbůh, jestli je jednou z těch lepších.
Prostě a jednoduše, nesmíš to Olinovi tak moc žrát. Proslovy a manipulace se studenty, to je věc, kterou má pan dipl. ing. v malíčku.

Bodejť by tam nebyl individuálnější přístup ke studentům, když tam zůstalo deset lidí na třídu. A nekupují si vyučující, že jo. To se fakt říct nedá. Otázka je, jak je to s titulem, nebo s maturitou.

Ale co se týče věty "kdyz by skola byla nekvalitni - studentu by bylo nakonec tak malo, ze by ji museli zavrit.", s tím se nedá nesouhlasit. Stačí se podívat sem:
http://www.vos.cz/almanach/abs01.htm
a počítat. Ale třeba je to tím, že jsou na studenty kladeny stále náročnější a náročnější podmínky.
-
adams
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JP 26. 6. 2005 13:45

Soukrome vysoke skoly jsou fakt o nicem. Osobnejsi pristup je fajn, ale ti vyucujici fakt citi odpovednost za to, ze sis to zaplatil a musi ti to nakonec stejne dat, i kdyz jsi uplny debil a nejsi schopny se to naucit. Mluvim aspon za vysoke skoly.

Pokud muzu srovnavat s kamarady, kteri sli na soukromou, protoze se nedostali na statni, tak maji proste pohodu a pak na konci semestru mluvi o tom, ze toho maji strasne moc, na zkousku se uci 2 dny a nekdy ani to ne a posleze udelaji zkousku vetsinou za 1, protoze oproti tem, kterym to musi dat vyucijici jen z povinnosti, tak to i za 2 dny umi naprosto skvele.

A je fakt uplne jedno, jestli to je pobocka nejake zahranicni university, o ktere se mluvi jako skvele (i kdyz to tak ve skutecnosti vetsinou neni) - tyhle university totiz opet jen prodavaji sve jmeno a je jim celkem jedno, jakou kvalitu ma par studentu z Ceske republiky, kteri timhle zpusobem prijdou k titulu.
JP
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Suving 7. 5. 2006 15:10

Koby píše:Bratránek na soukromý průmce elektro - prosek. Na základce čtyřky na vízo, tady má jednu max. tři trojky. Učitelkám nadávaj do krav, ale učitelky nic.
.t/quote]


Hele, tak tam zrovna jdu :mrgreen: , uz me prijali, ale musim se zastat teto skoly.
Ja slysel pravy opak, studenti jsou casto celkem vystresovani obtiznosti uciva.
Je to soukromka, ale rekl bych, ze to co ti povidal kamos, se urcite nestava se vsemi uciteli, jak jsem slysel, tak je tam celkem drsny rad.

Jinak web teto skoly najdete na http://www.sssvt.cz
Suving
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Shogoraze 11. 5. 2006 17:08

Suving píše:
Koby píše:Bratránek na soukromý průmce elektro - prosek. Na základce čtyřky na vízo, tady má jednu max. tři trojky. Učitelkám nadávaj do krav, ale učitelky nic.
.t/quote]

Hele, tak tam zrovna jdu :mrgreen: , uz me prijali, ale musim se zastat teto skoly.
Ja slysel pravy opak, studenti jsou casto celkem vystresovani obtiznosti uciva.
Je to soukromka, ale rekl bych, ze to co ti povidal kamos, se urcite nestava se vsemi uciteli, jak jsem slysel, tak je tam celkem drsny rad.

Jinak web teto skoly najdete na http://www.sssvt.cz


Jo tu školu taky znám, Praha 9, ne? Slyšel jsem, že prý je to tam celkem těžký a že tam hodně lidí vyhodili.
Shogoraze
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod newkangaroo 12. 7. 2013 13:10

Toto téma mě velmi zaujalo, tak si přátelé dovolím také přispět svou troškou do mlýna na svém příkladě:

Chtěl jsem si vystudovat školu, kde dostanu rozumnou praxi do zaměstnání. Jsem z Brna a zaujala mě vysoká škola managementu Newton College. Zde je na mém oboru školné 42 000,-, při studiu jsem byl schopen se držet až na jeden semestr do studijního průměru 1,19 a bylo my tedy téměř vždy přiznáno stipendium ve výši 15 000,-. Na mě tedy zbývalo zaplatit za rok 27 000,-, což dělá 2 250,- / měsíc. Vzhledem k tomu, že jsem měl práci na poloviční úvazek s flexibilní pracovní dobou a školu jsem moc chtěl vystudovat, dokázal jsem si ty peníze bez problému ve svém rozpočtu najít.

Myslím, že stačí trošku chtít. Co myslíte?
newkangaroo
Čtenář

Odeslat příspěvekod Mirriam 18. 8. 2013 19:45

Přesně tak. Já maturovala na státním gymplu. Přístup některých arogantních profesorů byl děsný:-(Nezáleželo jim na studentech. Nyní studuji dálkově na Cevru. Je to soukromá vysoká škola. Individuální přístup je zde naprostou samozřejmostí. Pedagogové jsou tady moc fajn, na studentech jim záleží.
Mirriam
Čtenář

Odeslat příspěvekod newkangaroo 14. 10. 2013 13:33

Já studoval soukromé gymnázium, které nebylo žádná výhra. Pak šel na státní vysokou, udělal Bc., pokračoval v Ing. na státní a k tomu si dálkově studoval soukromou vysokou školu (http://www.newtoncollege.cz/) s dobrým prospěchem, takže to zase tak draze nevyšlo. Pokud mám srovnávat, tak:

Soukromý gympl:
- perfektní jazyky
- individuální přístup
- možnost vycestovat
- špatná příprava na VŠ

Státní VŠ:
- dobrá teorie
- solidní náročnost z pohledu na teoretické znalosti
- nulový individuální přístup
- stáže v zahraničí

Soukromá VŠ:
- individuální přístup
- nízké požadavky na teorii
- vysoké požadavky na semestrální práce a projekty

Takže dle mě nelze jednoznačně říct, co je nebo není horší. Oboje má něco.
newkangaroo
Čtenář

Odeslat příspěvekod suk 27. 2. 2014 12:05

ale musí sa uznať, že čo sa týka praxe, vyučujúcich a technickeho vybavenia sú na tom značne lepšie ako štátne školy
A tech statnich jsi studovala kolik?

A co vlastne na takovy skole pro manazery, ekonomy a jiny je za technicky vybaveni? Osciloskopy, logicky analyzatory, soustruhy/CNC, pajeci vlna, chemicka laborator, tokamak, elektronovy mikroskopy, cvicnej reaktor?

A vubec, ze by na statnich skolach, ktere jsem (ac neuspesne) studoval bylo nejaky spatny vybaveni mi neprislo. Rychla sit, moderni pocitace s moderni SW vybavou, pro "hardwarovejsi' predmety slusny vyukovy desky s FPGA a rada dalsiho.
Vyucujici casto krom vyzkumu (probiha neco takovyho na soukromych?) a vyuky jeste casto (i v ramci vyuky, zaverecnych/semestralnich praci) spolupracuji s firmami v oboru ..
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matouch90 24. 8. 2015 21:53

Já jsem se nedostal na veřejnou VŠ, a tak jsem zvolil soukromou...CEVRO institut...a jsem maximálně spokojenej...vyučující jsou vlastně lidé z oboru - justice, akademické sféry, byznysu. bezpečnosti.. takže nevykládaj jen nějaký teoretický poučky...hodně se diskutuje a reaguje na aktuální témata..Myslím, že tímhle je tahle škola fakt unikátní :tleskani
Matouch90
Čtenář

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků