Zůstat na Gymnáziu, nebo přejít?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod BeStHeRo 3. 3. 2013 19:31

Dobrý den, do 15. března si mám dát přihlášku na školy, ale pořád nejsem pevně rozhodnut kde.

Nyní jsem v kvartě na Gymnázium (9. třída ZŠ). Už nějakou dobu jsem přemýšlel, že bych z gymnázia přešel na odbornou střední školu. Vždycky jsem byl zaujatý do techniky (počítače, mobilní telefony, robotika atd.) Proto bych rád přešel na technicky zaměřenou školu, ale nevím jestli to bude to pravé.

O IT jsem se vždycky tak nějak zajímal, vyznám se v hardwaru pc, rád sleduju novinky ve světě počítačů, mobilů atd. Programování jsem chtěl vždycky skusit, ale jsem líný se do toho pustit, spoléhám na to že bych se něco na střední naučil.Kdysi jsem zkoušel něco v pythonu a pascalu, ale moc dlouho jsem to nevydržel. Nevím jestli by mě to v budoucnu bavilo, spíš bych chtěl dělat něco s HW.

V mém okolí se nabízí buďto spš obor elektrotechnika, nebo škola zaměřená spíše na IT konkrétně obor elektronické počítačové systémy. Pokud bych zůstal na gymnáziu, tak bych si nejspíše dal přihlášku na práva, které mě také zajímají.

Takže si kladu otázku, přejít nebo ne?
Mám obavy z toho, že přejdu na odbornou školu a po chvíli zjistím, že mě to nebaví.
Z gymplu chci odejít kvůli tomu, že se tam nic o elektrotechnice ani IT neučí a předmětům, které mě nebaví - biologie, chemie.
Na vysvědčení jsem měl průměr 1,5.

Co by jste doporučili?
Díky za odpovědi.
BeStHeRo
Čtenář

Odeslat příspěvekod aquarkko 3. 3. 2013 20:25

odejdi, páč s maturitou na gymplu budeš nula (vlastní zkušenost)
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rocksta.r 3. 3. 2013 21:44

Ja osobne bych prastil se skolou a zacal pracovat, abych se nemusel stydet, ze studuji za delnicky penize.
rocksta.r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jannnn 3. 3. 2013 23:17

aquarkko píše:odejdi, páč s maturitou na gymplu budeš nula (vlastní zkušenost)

Tak pochopitelně gympl má cenu jen pokud jde člověk na VŠ. Jeho výhodou je fakt, že pak může jít na jakoukoli VŠ, ať už na toho právníka nebo klidně na elektro...
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rocksta.r 3. 3. 2013 23:34

Tak na výšku už rozhodně ne, stačí ta střední a to maximálně. Pak už rovnou pracovat!
rocksta.r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hobitt 4. 3. 2013 00:42

Gympl je uplne k nicemu, odejit dokud to jde. Nedostanes se/nebudes si moct dovolit VS a jsi hotovej, umis tisic veci, ale zadnou poradne.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BeStHeRo 4. 3. 2013 16:40

No nevím, výšku v plánu mám, ale to je ještě daleko...
Taky jsem si říkal, že můžu jít z gymplu kdekoliv, ale nevím jestli bych tu ať už elektro nebo IT výšku zvládal, přece jenom si myslím, že kdybych šel na elektro na střední a potom i na výšku, tak to bude lepší než jít z gymplu.
BeStHeRo
Čtenář

Odeslat příspěvekod hobitt 5. 3. 2013 11:06

Hlavně z toho gymplu utýct... ;)
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků