Za 5 celá třída.

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod trent 10. 10. 2012 12:22

AliGiro: tak ono záleží taky na přístupu. Na střední jsi ještě jažtakž povinně, ale na vejšce je to jen na Tobě. Tam je jim opravdu naprosto jedno, jak na tom jsi. Tam jsi skutečně jen kvůli tomu, že ty chceš. Takže to pro Tebe může být větší maso, než ten "drill", na který můžeš ještě rád zavzpomínat. ;-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 30. 1. 2013 18:48

Pamatuju si opakovací pisemku ze zeměpisu na gymplu. Soudruh profesor řekl "nastudujte atlas". Pichnul do něj prstem a řekl název. Měli jsme napsat co to je (řeka/hora/město, ...) a podrobnosti (např. Pro řeky kde pramení a kam se vlévají a v které zemi jsou, u hor výšku, u měst počet obyvatel a převažující průmysl atp.). Bral to po kontinentech.

Když řekl, že opakování bude celý svět, položili jsme hromadně tužky. Jelikož z toho chtěl dělat kauzu a byl jsem jeden ze tří lidí ze třídy, kteří to otevřeně označili za šikanu a vydržel jsem nejdéle čímž se mi povedlo, že jsme nakonec dosáhli anulovani výsledků těchhle absurdních pisemek, měl jsem na dva roky opravdu silného nepřítele.

Byl to mladý perspektivní soudruh, místopředseda školního výboru KSČ a snažil se mě z té školy nechat vyhodit, napsat mi něco ošklivého do papírů a tak.

Povedlo se mi to ustát jen díky mojí skvělé třídní a tomu, že jsem balancoval na hraně toho co tehdy šlo.

Zpětně vzato, bylo to dost o hubu, ale dost mě to naučilo.

Nedávno jsem na jeho jméno narazil v mailinglistu mé kamarádky (poprosila mě abych jí rozeslal asi 200 personalizovaných mailů). Sice jsem ho naposledy viděl před 35 lety, ale na chvilku mě přepadla touha po tom mu to vrátit. Střízlivě jsem zhodnotil, že vím jak, že bych to uměl .... no a pak jsem si dal kafe a řekl si, že mi někdo takový nestojí za to úsilí.
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků