Posílání zpátky do prváku

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod stefanie55 2. 10. 2017 09:26

Ahoj,
Naše třídní (která je i zástupkyně ředitele) má tendenci posílat spolužáky zpátky do prváku, i když mají prvák ukončen bez pětek či opravek.
To vše na základě toho, že jsou nemocní či mají lehkou absenci teď, na začátku školního roku druhého ročníku.
Jak se máme bránit proti takovému jednání či jak postupovat proti takovému jednání.
Děkuji za odpověď
stefanie55
Čtenář

Odeslat příspěvekod suk 2. 10. 2017 09:36

Co znamena "posila do prvaku", respektive - jak to probiha? Co znamena "lehka absence" - je omluvena dle zakona? Ma "poslany do prvaku" uredni zaznam o vykonani prvniho rocniku (tzv. vysvedceni)?

Clovek prijde po tydnu chripky s omluvenkou do skoly a z rozmaru nejake kryplucitelky je mu oznameno, ze uz neni druhakem ale zpatky prvakem a je odveden k prvakum?

Kazdopadne, tohle resit se zrizovatelem (to bude kraj, okres, mesto - je-li skola verejna/statni) nebo rovnou s MSMT.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stefanie55 2. 10. 2017 10:28

Uvedu příklad spolužačky, byla nemocná, třídní naší třídě oznámila, že jí nenechá projít, zavolala jsem to spolužačce, ta si do školy přišla a bylo jí oznámeno, že má jít do prváku nebo může jít na jinou školu. Další spolužák mi dnes psal, že kdyby se třídní neomluvil, tak ho pošle do prváku i když ho má samozřejmě ukončen.
A lehká absence j dle mého rozmezí 1 - 2 týdnů
Jinak vysvědčení má, bez 5 a N.
Jde mi jen o to, že pokud má člověk ukončen prvák, je dle mého blbosti, né-li i protiprávní, tohle chování.
Naše škola je soukromá
stefanie55
Čtenář

Odeslat příspěvekod suk 2. 10. 2017 10:55

Soukroma skola -> smer MSMT (pripadne inspekce?). Do prvaku ho poslat nemuze bez toho, ze by byl ze skoly vyhozen a nasledne znovu prijat.

Nicmene, 1-2 tydny neni uz uplne lehka absence, dle zakona:
(2) Jestliže se žák, který splnil povinnou školní docházku, neúčastní po dobu nejméně 5
vyučovacích dnů vyučování a jeho neúčast není omluvena, vyzve ředitel školy písemně
zletilého žáka nebo zákonného zástupce nezletilého žáka, aby neprodleně doložil důvody
žákovy nepřítomnosti; zároveň upozorní, že jinak bude žák posuzován, jako by vzdělávání
zanechal. Žák, který do 10 dnů od doručení výzvy do školy nenastoupí nebo nedoloží důvod
nepřítomnosti, se posuzuje, jako by vzdělávání zanechal posledním dnem této lhůty; tímto dnem
přestává být žákem školy.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků