Ja muslim

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod spike18 23. 2. 2008 16:47

Znamy mi poslal tohle video http://video.google.com/videoplay?docid ... q=i+muslim a musim rict, ze jsem docela v soku. Osobne jsem ateista, prestoze mi nektere myslenky z budhismu a hinduismu prijdou zajimave a rad bych si nektera cviceni aspon jednou vyzkousel. Krestanstvi se mi libi uz podstatne min, ale i tak by mel kazdy clovek zit podle jejich desatera prikazani (nebo jak se to jmenuje :) ) - nepokrades, nezavrazdis. Bohuzel s Islamem nejspis budem mit problem vsichni a bude-li se jim darit, dlouho to trvat nebude. Uznavam pravo na nazor, vyznani, svobodu projevu (a vubec zapadni (konzumni) styl zivota), ale jedine reseni je v tomhle pripade nasili. Nejspis budu za rasistu, ale vetsinu takovych lidi bych proste jednoduse vyhladil (otazkou je jak je poznat), lide v NY, Londyne, Madridu a na mnoha dalsich mistech se uz mohli presvedcit, ze ONI se nam opravdu dobrovolne podrizovat nebudou.
edit: http://thereligionofpeace.com/ :shock: :cry: :arrow:
Naposledy upravil spike18 dne 23. 2. 2008 18:11, celkově upraveno 1
Gigabyte M61P-S3 | AMD X2 3800+ | 2 x 1GB RAM | ATi 4850| WesternDigital 640GB WD6400AAKS | Seagate Barracuda 160GB SATA II | 80GB IDE Western Digital | DVD RW Samsung SH-S203B | Seasonic SS-500ET 500W | Samsung 223bw | XP MediaCenter SP2
spike18
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 23. 2. 2008 17:03

Za rasistu nejsi, za fašistu ano :)

Znáš vůbec desatero? Abych ti ujasnil tu absurditu, první přikázání: "Nebudeš mít jiné bohy." To poněkud nesouhlasí s tvrzením, že se ti nelíbí křesťanství.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spike18 23. 2. 2008 17:06

cele desatero neznam ;) a mozna nebudu souhlasit s vice body, ale nepokrades a nezabijes by mel dodrzovat kazdy.
Gigabyte M61P-S3 | AMD X2 3800+ | 2 x 1GB RAM | ATi 4850| WesternDigital 640GB WD6400AAKS | Seagate Barracuda 160GB SATA II | 80GB IDE Western Digital | DVD RW Samsung SH-S203B | Seasonic SS-500ET 500W | Samsung 223bw | XP MediaCenter SP2
spike18
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 23. 2. 2008 17:48

Můžeš se řídit zákonem, tam najdeš body, které jsou i v desateru a nejsou zcestné ;-)
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spike18 23. 2. 2008 17:56

Ja vim, ja to myslel spise tak ze krestanstvi (alespon nyni) neni tak krvelacne nabozenstvi
Gigabyte M61P-S3 | AMD X2 3800+ | 2 x 1GB RAM | ATi 4850| WesternDigital 640GB WD6400AAKS | Seagate Barracuda 160GB SATA II | 80GB IDE Western Digital | DVD RW Samsung SH-S203B | Seasonic SS-500ET 500W | Samsung 223bw | XP MediaCenter SP2
spike18
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 23. 2. 2008 20:28

no nevim no, je to takove hm, chtelo by to jeste pro srovnani vyjadreni tech dotycnych muslimu i na kameru(o ktere by vedeli), tj. jak by se zmenily jejich nazory


vubec to pojmout vice jako diskusi, konfrontovat je s nazory "nevericich" atd

napriklad

treba jestli by jim vadilo kdybych si nekde v Egypte ci jiny muslimske zemi otevrel stanek a zacal tam hlasat o nejake jine vire a kdyz jo tak proc mi nema vadit sireni islamu tady?
atd.

protoze a v tom dokumentu to zaznelo a ja se k tomu i priklanim, ze oni zneuzivaji Koran v tom smyslu ze ho vykladaji strasne doslova, coz mi u nabozenske(dle me abstraktni) literarury prijde dosti hloupe

no a na tom jejich slovickareni vystavet dokument a veril bych i tomu ze jim tu teorii rozdrti
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod branda 24. 2. 2008 19:45

Andrew_R píše:Za rasistu nejsi, za fašistu ano :)

Znáš vůbec desatero? Abych ti ujasnil tu absurditu, první přikázání: "Nebudeš mít jiné bohy." To poněkud nesouhlasí s tvrzením, že se ti nelíbí křesťanství.
branda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Andrew_R 24. 2. 2008 19:55

Popovídejte mi o tom :)
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod branda 24. 2. 2008 20:07

spike18 píše:cele desatero neznam ;) a mozna nebudu souhlasit s vice body, ale nepokrades a nezabijes by mel dodrzovat kazdy.


# Přikázání první: Nebudeš mít jiné bohy
# Přikázání první: Nebudeš si mne zpodobňovat
# Přikázání druhé: Nebudeš zneužívat mého jména
# Přikázání třetí: Neděle ať je ti dnem odpočinku
# Přikázání třetí: Neděle ať je ti dnem Páně
# Přikázání čtvrté: Budeš ctít otce a matku
# Přikázání čtvrté: Otcové a matky, bud'te úcty hodní
# Přikázání páté: Nebudeš zabíjet
# Přikázání páté: Budeš chránit život
# Přikázání šesté: Nebudeš cizoložit
# Přikázání sedmé: Nebudeš krást
# Přikázání osmé: Nebudeš lhát
# Přikázání deváté: Nebudeš žádostivě dychtit po ženě svého bližního
# Přikázání desáté: Nebuď závistivý ani chamtivý

přiznám se že jsem to musel zkopírovat, protože mi 3 úplně vypadla z paměti :oops: To bude asi tím že je neděle :lol:
branda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod branda 24. 2. 2008 20:09

Andrew_R píše:Popovídejte mi o tom :)>/quote]


rád pohovořím o čemkoli. Od toho je fórum pauza, ne? :)
branda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Andrew_R 24. 2. 2008 20:40

Tak pojďme k té fázi, kdy o tom skutečně hovoříte :) Proč jsem si ho spletl s tím... s čím že?
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod branda 24. 2. 2008 21:06

..zákoníku práce jsem napsal. Vycházel jsem z toho, že ten určuje obecně nutná pravidla na rozdíl od víše zmiňované knihy, která na rozdíl od něj poskytuje možnosti, správná rozhodnutí, kterýma se člověk může zařídit, nebo nemusí, záeží na jeho a pouze jeho svobodné vůli.
branda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Andrew_R 24. 2. 2008 21:38

To tvrzení je prostě logický rozpor a to má nesnesitelná osobnost nedokáže tolerovat :) Žít podle desatera a neuznávat Boha znamená nesmysl. Vzít si jen část desatera znamená, že desatero nemá smysl a člověk v tomto případě neuznává desatero. Mohl bych říct například, že člověk by se měl řídit Listinou základních práv a svobod - tam "nepokradeš, nezavraždíš" je také. A dokonce to platí :-)
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod huwik 25. 2. 2008 20:31

nesouhlasím se spike18. Nemyslím si, že by lidi měli brát život druhým lidem. Nesouhlasím s vyhlazováním, trestem smrti. Nechci zabíjet lidi nehledě na rasu, národnost, názory a náboženství.
huwik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spike18 22. 3. 2008 11:18

Ja taky ne, jenze, oni (aspon mala cast) to udelat chcou. Proti lidem, kteri maji jinou viru, barvu, narodnost, nebo cokoli jineho nic nemam, ale proti takovym lidem, kreri byli na tom videu mam vsechno. Nechci, aby to tady casem vypadalo jako ve Francii, nebo nedej boze jako v Izraeli. S takovych lidi mam opravdu strach, ne proto, ze jsou jini nez my, ale proto, ze udelaji vsechno abychom byli stejni jako oni. Pokud to predtim nevyznelo dostatecne, prot obycejnym muslimum nic nemam, ale vadi mi lide, kteri jsou ochotni zabijet jen kvuli sve vire.
Gigabyte M61P-S3 | AMD X2 3800+ | 2 x 1GB RAM | ATi 4850| WesternDigital 640GB WD6400AAKS | Seagate Barracuda 160GB SATA II | 80GB IDE Western Digital | DVD RW Samsung SH-S203B | Seasonic SS-500ET 500W | Samsung 223bw | XP MediaCenter SP2
spike18
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků