Podoby boha - přidejte svou

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Fyzikář 2. 10. 2007 21:46

to Darth Stewe

Ale už se to zlepšuje. Znám theology, kteří se chovají velmi materialisticky, a nějaký "zázrak" s nimi ani nehne. Jsou ochotni připustit vše, než zásah z hůry, asi jako hoši z Vatikánu. Že byl nynější Papež v Hitler-Jugend, taky se už dnes nad tím nikdo nepozastaví. U oveček je však situace jiná. Stádo se snáz ovládá pod pohrůžkou pekla nebo příslibu života věčného, čemuž dopomáhá filosofie nedokazování boha, a pojem hledání boha je stočeno pouze do roviny osobní. Theologie je velmi složitá a vychází ze subjektivních pocitů a jejich výkladů bez možnosti ověření in nature. Existence vyšší bytosti nelze potvrdit ani vyvrátit, ale náboženství, jaké známe, není projevem stvořitele, ale důsledkem nějaké dřívější vyspělé civilizace nebo šikovných iluzionistů a manipulátorů té doby.
Fyzikář
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gronenzon 3. 10. 2007 00:18

Což mimochodem taky nejde dokázat :)

Jenom mi přijde zvláštní že člověk žijící na zemi se ještě dá vystrašit nějakým peklem, když tady si každej pekla užije už od narození a postupně je to vylepšovaný, až ve finále přijde o svoje rodiče, blízký (o iluze už dávno) a nakonec i o sebe, často za super jízdy po tobogánu nemocí a stařecké demence za rozehrané filharmonie bolestí ve forte.
Alespoň že vás dneska ufetují morfiem.

Tak mě napadá taková blbost (zase), co když je tohle, tenhle vesmír to bájný peklo ? utrpení tu je naprosto vypilovaný k dokonalosti a celej vesmír jednou asi doklepe buď v tepelný smrti nebo obrovské "černé díře" možná tak kvalitní že se celej nechutně obrovskej kosmos scucne do toho několika mm "singulárního" čehosi. Propast (past) z bible jak vyšitá.
Tápu, neznám a proto lžu. Všichni lžou a tváří se přitom jak mudrcové, zoufalý pohled.

{ ... gronenzon total-parmenent logout 29.11.2007. }
gronenzon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fyzikář 3. 10. 2007 00:53

Taky jsem na to myslel, a možná jsem to i někde nastínil. Peklo, jako nekonečně opakující se realita. Ale to by znamenalo, že život věčný je peklo, a bůh je vrchní pekelník. :D
Fyzikář
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gronenzon 3. 10. 2007 01:14

Nevím co je myšleno životem věčným ale o věčném utrpení se v bibli píše, hodně věřících tomu nevěří (heh) - že by dobrotivý bůh nechal i hříšníky, trpět po nekonečnou dobu, jenomže co když s tím ani on nemůže nic dělat ? což když tohle není daný výběrem ale nějakým ještě vyšším principem ? (nemožnost svoření dokonalého) a satan je jen personifikovaná negativní část výsledku tohoto principu, fuj, to je ještě horší než kdyby ten "roháč" existoval fyzicky.
Tápu, neznám a proto lžu. Všichni lžou a tváří se přitom jak mudrcové, zoufalý pohled.

{ ... gronenzon total-parmenent logout 29.11.2007. }
gronenzon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fyzikář 3. 10. 2007 05:39

Vzkříšení, život věčný - Bůh, který vzkřísil Pána, vzkřísí svou mocí i nás. (1 Kor 6,14). Záleží či nezáleží na výkladu. Negativní složku může presentovat "pouhý" chaos. I chaos má však tu a tam "řád" - světlo.
Fyzikář
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 3. 10. 2007 12:13

[quote="Fyzikář"tŽe byl nynější Papež v Hitler-Jugend, taky se už dnes nad tím nikdo nepozastaví. s/quote]

Jj a je to naprosto správné, protože většina lidí narozdíl od různých připitomnělých bojovníků proti opiu lidstva ví, že toho času bylo členství v Hitlerjugend dané zákonem, čili povinné.
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 3. 10. 2007 16:09

vznik z "ničeho". Mám zato, že tato kvanto-kosmologická teorie elegantně řeší genesi na základě fluktuace vakua, náhodnostin/quote]
A to jako vákua úplného? Totiž, jde mi o to, jestli "nic" může mít také nějakou energii. Tady se dostávám zřejmě až do období před vznikem jsoucna (tady se vyhýbám výrazu "vesmír" z důvodu týkající se nejasnosti paralelních dimenzí a jiných vesmírů), jde mi prostě o to, když nebylo nic, prázdno totání vakuum, prostě abslolutní NIC, tak jak z toho mohlo vůbec vzniknout "něco".

PS: Pokud jde o tu všudypřítomnou vyšší inteligenci na bázi jakési energie, tak to mi připomíná logos, o kterém polemizovali už starořečtí myslitelé :hm :arrow: Jestliže si vezmeme, že částice neexistuje, že jde jen o nahuštěnou energii jevící se v konečním důsledku jako částice ("Lžíce tu není." - má oblíbená věta z Matrixu :lol: ), tak co když by se tato "vyšší inteligence" také nějak koncentrovala, a tím vytvářela to, co mi nazýváme "duší/duchem"? Tím narážím na problém: proč odlučovat "duši" od logu (chápu to jako příhodnější výraz)? A mám za to, že takové vysvětlení by podporovalo i onu myšlenku možného "rozvoje duše".
Vím, je to už hodně velké teoretizování bez doložitelných důkazů, ale jako myšlenka mi to přijde velice zajímavé :hm
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gronenzon 3. 10. 2007 21:15

Heh, jenomže mezi totálním nicvákuem a naší "realitou" může být (a nejspíše je) libovolné množství systémů které jsou izolovány slučováním a konverzí entit takže se o libovolné vyšší úrovni NEJDE smerem ZESPODA informovat (měření), tudíž nejde nic dokázat atd. jsme v roli buňky která vysí v prázdnu a je pro její obyvatele prakticky totálně izolovaná i když z pohledu nadreality směrem k ní (realitě) není protože v této nadrealitě dlí. MEGALOL, z jedné strany to vypadá jako kostka a z druhé jako koule :D

Stejně by mě zajímalo co si kdo představuje pod pojmem "NIC", takových niců je totiž ze všeho vůbec nejvíc jsou libovolně "dojitelné" kombinovatelné a ještě víc je jejich druhů, existují nezávisle na čemkoliv protože jsou dokonalé sami v sobě, a nyní mi to vyvraťte :twisted: , nevím jak vám ovšem mě to přijde úplně stejné jako NĚCO v nejzákladnější formě. :D
Tápu, neznám a proto lžu. Všichni lžou a tváří se přitom jak mudrcové, zoufalý pohled.

{ ... gronenzon total-parmenent logout 29.11.2007. }
gronenzon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hijack 3. 10. 2007 21:37

2Darth Stewe:
Z wikipedie
Pojem „nic“ znamená absenci (nepřítomnost) čehokoliv. Otázka tedy zní, zda o „ničem“ vůbec můžeme něco vypovídat.
Hm, je to pro filozofy. ...

2Case:
Nejsou připitomělí bojovníci proti náboženství. Jsou připitomělí Boží bojovníci a politici. Náboženství a církev nemíchat!
hijack
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scater 3. 10. 2007 21:44

Normální děda s dlouhejma fousama a pláštěm.
D'n'B fan
To my né.To Komunisti.
Nebyl to Descartes, kdo řek: "Jsem to, co jsem!" ?
Ne, to byl Pepek námořník
scater
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gronenzon 4. 10. 2007 12:35

Ta je pěkná, sympatickej dědula s fousama v pláštěnce. No jo bůh si zjevně umí dělat řiť i sám ze sebe :D
Tápu, neznám a proto lžu. Všichni lžou a tváří se přitom jak mudrcové, zoufalý pohled.

{ ... gronenzon total-parmenent logout 29.11.2007. }
gronenzon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fyzikář 4. 10. 2007 13:04

.... hybrid Colomba a Krakonoše. :D
Fyzikář
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 4. 10. 2007 16:12

hijack píše:2Case:
Nejsou připitomělí bojovníci proti náboženství. Jsou připitomělí Boží bojovníci a politici. Náboženství a církev nemíchat!c/quote]


Jsou a jejich zatraceně moc. Jenom na tomhle fóru bych jich dokázal vyjmenovat celou řadu. Nevím, co těmi připitomělými božími bojovníky myslíš. Islámisty? Snad, ale o těch se snad nebavíme. U křesťanů nějak nevím, co si pod tím dnes představit. Politici? Jasně, chápu, že český pivní mozek trpí utkvělou představou, jak je on dokonalý, všeznalý atd. a ti "páni nahoře" hrozně tupí. Ale prostě podobná paušalizace je hloupá a nesmyslná, že je někdo politik ještě nic neříká o tom, jestli je nebo není "připitomělý". A té třetí větě nerozumím.. co mi tím chceš říct? Kde míchám nebo zaměňuju náboženství za církev? A co to je ta církev? Já neznám žádnou "církev". Znám římsko-katolickou církev, husitskou, bratrskou, apoštolskou atd. Ale neznám žádnou abstraktní "církev".
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 4. 10. 2007 16:38

(církev) je českým právem chápána jako křesťanská náboženská společnost
-zdroj: Wikipediao/quote]Tedy známe "nějakou abstraktní církev", je to jakákoliv nejmenovaná organizace mající náboženské ideologické principy, myslíme zde křesťanské.

kquote]Nevím, co těmi připitomělými božími bojovníky myslíš. Islámisty?I/quote]Proč by měl mít na mysli zdrovna Iskamisty :?:

quote] [size=75](Nevím, co těmi připitomělými božími bojovníky myslíš.)m/size].... U křesťanů nějak nevím, co si pod tím dnes představit.s/quote]
Tak to je spíš nedostatek poznatků a fantazie, než že by nebyli. (třeba v USA, Polsku a dalších zemích je jich plno :hm )

PS: "Absolutním nic" jsem měl na mysli opravdové NIC, tedy to, jenž tu bylo před vznikem jsoucna (tedy toho prvotního vesmíru). Jestliže by z absolutního ničeho vznikl nějak vesmír, tak by i "nic" muselo mít nějakou svou energii :?:
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gronenzon 4. 10. 2007 22:02

Energii?

Wikipedie: "Energie je schopnost hmoty konat práci (působit silou po dráze)"

A tímto jsi v řiti, žádná "prvotní" energie nemůže existovat.
Jak už jsem napsal, svět obrazně řečeno "visí v luftě" no a jak je vidět, visí v luftě (nevyhnutelně) i co se týče pojmů :D

Prostě je třeba vzít na vědomí že svět není oživován svýma vlastníma prostředkama (což si někteří naopak myslí že jo), je v "nadreálném" čase oživován něčím co "nepochází odsud" tudíž to sem nejde vsoukat ani jednoznačně definovat, v počítači taky nedefinuješ kýbl nebo molekulu, jenom jeho/její podobu z jedniček a nul s (velice) omezenou dokonalostí.

PS: Ještě lepší věta z wikipedie: Energie jako fyzikální veličina vyjadřuje množství energie. To už se o mě pokouší záchvat smíchu.

Obdobný problém bude i v nadrealitě a tak dále.

S NIC je problém ten, že potřebuje NĚCO ke svýmu vymezení jenomže pak se jedná o entity ze stejné třídy, no a protože NIC je neomezený je neomezený i NĚCO atd. vlastně je zbytečný mluvit o NIC a NĚCO, v tomto světě tohle nejde plně popsat. Vlastnosti: neomezenot, plnost sama v sobě (neskládá se z...), bezčasovost. odrazem tady tohoto sajrajtu je v našem světě obyčejný BITE, jenomže to máme okorát dvě entity v nadrealitách jich je nekonečně bezlimitně a to se právě dost těžko dá "u nás" definovat.

Totální vákuum (pokud se tomu tak dá říkat) na "prvopočátku" všech realit by pak byla rovnováha chaosem mezi těmato sajrajtama navzájem protože by nevytvářeli žádnou formu, jakmile se ustaví "první patro" absolutní prvotní vakuum mizí (zato se vytváří nové v patře číslo 1 které do teď neexistovalo). je to jako když si v počítači postavím naprogramováním simulátor vesmíru, tím ustanovím nové patro ale dokud v něm neinicializuji struktury je v něm vakuuum (bez té vaší energie) jakmile definuji struktury najednou vytvořím energii (i tu ve fyzikálním smyslu), zničeho :twisted:

První forma a s ní stuktura se obrazně řečeno vytáhla z písku za vlastní uši, alespoň v mé představě to tak zrovna je, má někdo lepší ? :lol:
Tápu, neznám a proto lžu. Všichni lžou a tváří se přitom jak mudrcové, zoufalý pohled.

{ ... gronenzon total-parmenent logout 29.11.2007. }
gronenzon
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků