Klinicka smrt

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod karel2121 8. 4. 2017 04:22

Zajímavé jsou východní názory. Viz pro př. Bardo Thedol, podle níž jsou zážitky z klinické smrti často haculinace. Duše se prý odděluje od těla až asi za 3 a 1/2 dne po smrti fyzické. Nebo je (podle oněch nauk) asi 3 a1/2 dne v bezvědomí.
http://b-texty.wz.cz/bardo.pdf
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 8. 4. 2017 12:17

Takže jsme všichni hříšní? A co fauna a flora? Je srna hříšná? Nebo strom?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 14. 4. 2017 17:23

Všechno vykácet! Všechno a všechny spálit, jinak se při rozkladu bude tvořit metan, který je nejškodlivějším skleníkovým plynem. Proto je oheň očistný, zbavující všech hříchů. Tisíciletími prověřeno a dotaženo k dokonalosti pánbíčkáři.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dabass1 23. 4. 2017 15:51

Pre "dietatko"
Můj osobní názor: Křesťanský výklad smrti platí jen od vzniku Bible a jeho snahou je vymýtit hřích zde na zemi. Za pravdu považuji to, že po smrti se vše ocitá v "očistci", kde se každá JÁ třídí. Mnohdy ani nějaké JÁ nepoznává tento změněný stav. Musí přijít "poslední pomazání" a to platí a platilo v téměř všech kulturách. Po tomto obřadu se jakékoliv JÁ buď dostává na vyšší level (3.nebe) nebo je zatraceno (zapomenuto). Peklo je pouze v několika kulturách, ale smrt pro hříšné JÁ pravděpodobně platí...
Dabass1
Čtenář

Odeslat příspěvekod Reku 2. 6. 2017 20:44

Ta knížka "Musela jsem zemřít" je opravdu zajímavá.
Stejně tak Bardo Thedol.
Reku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karel2121 3. 6. 2018 16:56

Co se smrti týká. Dovolím si nesmělou poznámku.
Např. adepti antických myterií páchali vyvolávání bůžků které uctívali. A to z důvodu aby v dalším, tedy, ehm, posmrtném životě přešli mezi ně a ne mezi duchy obyč. smrtelníků. Viz Jamblichos z Chalkidy, O mysteriích egyptských. Volně na netu v pdf. Příp. Apuleius, Zlatý osel. Závěr knihy.
Item v Bhagavadgitě se píše - kdo se obrací na bohy, přijde k bohům.
Africké animistické kmeny - které nepřijaly islám či křesťanství- tvrdí že duše šamana přide mezi bůžky které volá ...etc. Ze stejného důvodu páchají indičtí bhaktijogini mediatci o jménu bůžka kterého uctívají... (viz Ramakrišna a jeho vize matky Káli.
To jen tak pro lidičky, ketrým není lhostejné co bude v dalším životě, pokud bude čirou náhodou nějaký existovat. 8-)
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karel2121 4. 6. 2018 20:17

Funkční odkaz na Bardo Thedol.
https://uloz.to/!xA3PZvso4/kniha-mrtvyc ... thedol-pdf
Na té knížce je zajímavé že popisuje "klinickou smrt" jako jakousi první fázi přechodu duše, kdy ale člověk ještě nevidí přímo onen svět. Maximálně jakési čiré stvětlo, se kterým když se ztotožní tak zanikne jako individum, což je jaksi hlavním cílem buddhismu.
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků