Stáří Země, Evoluce vs. Kreace

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod tovog 1. 3. 2007 17:05

Tento závěr mi připomíná státní procesy z 50tých let nad domělými vlastizrádci, v tomto případě bez účasti obžalovaného.

Jsem snad i já agresivní, povýšený atd. jako kreacionalista? Nevím jak v této diskusi, protože jsem ji celou neprošel, ale obecně bývá nadřazenost cítit ze zastánců evoluce, když je třeba ředitel školy popotahován za to, že si dovolil zajistit na škole přednášku o kreacionalismu. Přednáška o pražských pověstech by nikomu nevadila. Proč se brání tomu, aby si každý mohl udělat sám svůj názor z dostupných informací? Nebraňme tomu aspoň na této diskusi, i když je možné, že nikdy neskončí (tím lépe). Odsuzováním člověka a vkládáním svých slov do jeho úst se přece nic nevyřeší.

Dále si nejsem jistý, jestli řešit, kdo si má (nemá) koho vážit, zde na diskusi, když se všichni schovávají za přezdívky...
Tomáš Vognar
tovog
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MrMephisto 2. 3. 2007 17:49

Jasně, když jsem napsal "... je jako ostatní kreacionisté" tak to jsem přehnal. Opravdu ne každý kreacionista je povýšený, arogantní, atd. Ale je jich spousta, vážně. A můžu jmenovat. Peterem_CZ to začíná, pokračuje to přes pana Petra Mareše, Pavla Kábrta, jistého Thirdantiho který dehonetuje ateisty na různých fórech, jistého QuidoVanRijna, dále nějakého Lukáše, který diskutuje na fórech na seznamu, atd. Ti všichni jsou arogantní, namyšlení a povýšení beze všech pochyb a za tím si tedy stojím.

A teď pozor, vůbec nechápu tu větu "nebraňme tomu na této diskuzi"... Copak tomu tady někdo brání?! Vždyť co já jsem vyčítal Peterovi? Kromě jeho arogance a povýšenosti PRÁVĚ TO, že se mu do diskuze nějak nechce, ačkoliv se před tím chvástal, jak dokáže na argumenty proti kreacionismu reagovat...

Zmínka o 50. letech je zcela mimo, Peter sem mohl napsat kdy chtěl, může tak učinit i teď, mohl zareagovat na moje odpovědi, mohl cokoliv... Neučinil tak proto, že neví JAK ROZUMNĚ REAGOVAT, a poukázat na tuto skutečnost nemá s nějakým procesem z 50. let naprosto nic společného.

Vzhledem k tomu, že si Peter_CZ myslí o ateistech to, co si o nich myslí, a myslí si to tedy i o mě, a vzhledem k hloubce (nebo spíš chabosti) důvodů, které ho k tomu vedou, snad mohu s čistým svědomím napsat, že si ho nevážím. Ostatně to přece není žádná urážka, je to moje právo. On si mě koneckonců bezpochyby taky neváží. Co se týká mého jména, nemám s jeho zveřejněním žádný problém. Na seznamu.cz vystupuji pod stejnou přezdívkou a svoje jméno tam mám v profilu, zde to bohužel nejde. Jestli to někomu pomůže, tak se jmenuji Michal Hanko a jsem z Brna.

A ještě k přednáškám o kreacionismu na školách: Pokud to bude ve stejné rovině, jako přednáška o starých pověstech českých, pak říkám, proč ne. Jenže podle mého to zde bylo míněno jinak. Hádám, že jsi to spíš myslel tak, aby se v podobné přednášce předložil kreacionismus jako alternativa k evoluci, a aby si děti mohly samy vybrat. Jenže kreacionismus je asi taková alternativa k evoluci, jako je tvrzení o placaté Zemi podpírané čtyřmi mramorovými sloupy alternativou k faktu, že Země je kulatá. Prostě, kreacionismus a evoluce jsou obě podloženy naprosto, ale naprosto rozdílným množstvím faktů.

Po pravdě řečeno já nevím o žádném faktu, který by svědčil pro kreacionismus. Naopak, všechno o čem vím, svědčí pro stáří Země v miliardách let a pro evoluci.

Na tomhle fóru se právě snažím zjistit, zda přeci jenom neexistuje něco, co by evoluci nabourávalo, co by svědčilo pro kreacionismus... Zatím jsem na nic takového nenarazil, a pokud všichni budou "diskutovat" podobně, jako Peter, tak ani nenarazím... :roll:
MrMephisto
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 2. 3. 2007 19:20

Já nevím, mě ten výrok o arogantní povýšenosti sedne zvláště na zdejší militantní ateisty. Nedělám si o nikom iluze, Peter zbaběle zdrhl, ale přijde mi to jako podstatě mírnější než to, co zde předvádějí osoby typu a, elit, seterwohipikule a jim podobní.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter_cz 7. 4. 2007 14:35

Od poslední návštěvy přes 11tisíc příspěvků, no super. :) Pane Hanka, precetl jsem si Vase prispevky, a rozesmutnely me. Precetl jste si tri nebo ctyri kratke texty co jsem napsal, a zcela presne jste podle nich poznal, jaky jsem "agresivni, arogantni, povýšený krestan, přesvědčený o své neomylnosti a nadřazenosti nad vámi - ateistickými nevěřícími psy." Nevim, z ceho tak usuzujete, ale docela me to mrzi. Ježíš nam rika: Miluj blizniho sveho, jako sebe sameho.(Mat. kap.22) To je docela tezke, hlavne v teto dobe, co myslite? Ale On jde jeste dal: Milujte sve nepratele a modlete se za ty, kdo vas pronasleduji, ...(Mat. kap.5) Pokud si me nechcete vazit, nebo me snad chcete nenavidet, je to Vase pravo, jste svobodny clovek. Nebudu se Vam v tom snazit branit, ani Vas presvedcovat, abyste se zmenil. Na to musite prijit Vy sam. Budu se za Vas modlit, aby se Vam otevrely oci. Ja si vazim vsech lidi a jejich prace, vazim si i Vas, i kdyz me urazite, coz je pro me ne zcela pochopitelne. Nezlobte se na me, ale ted uz nemam moc naladu a chut reagovat na Vase prispevky tykajici se evoluce vs stvoreni. V zari Vam sem napisu pozvanku do Olomouce, na prednasku pana Doc. Vladimira Krale o evoluci a stvoreni, kterou pomalu zaciname planovat na rijen. Nejen on Vam jiste rad odpovi na Vase dotazy, ktere budete mit. A urcite se tam setkame i my dva. Snad se me nebudete bat, kdyz jsem tak agresivni...
Jan 3:16
Peter_cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod droopy 7. 4. 2007 19:00

Peter_cz meles pekne blaboly, len tak dalej :P
droopy
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karel2121 7. 4. 2007 20:08

:twisted: Ovšem třeba podle Véd svět za 7 dní stvořený nebyl. Podle Avesty také ne, podle Tao te king také ne..... :twisted:
A i to jsou svatá písma ve která věří nějaká ta miliarda lidí.. :wink:
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zmurko 9. 4. 2007 15:45

Ja by som povedal, ze netreba tak slepo a doslovne verit biblii.
Neverim, ze biblia v terajsej podobe je rovnaka ako bola pred par storociami. Cirkev si ju vzdy upravovala a co nebolo vhodne ostranila a co sa im hodilo pridala.
Taktiez pochybujem o autenticite tejto knihy knih.
Veci v nej popisane (napr. potopa) boli popisane ovela skor v inych knihach.
Napriklad sumerske tabulky, ktore su datovane o par tisic rokov skor ako biblia, cinske texty, pripadne texty latinskoamerickych indianov (Mayovia, ale nie som si celkom isty). Biblia si zrejme vypozicala zopar veci z inych zdrojov.

2Peter_CZ - Ked uz tu citujes pasaze z evanjelii, preco nie su v biblii spisane VSETKY evanjelia?! Ze by sa texty niektorych apostolov/ucednikov niekomu nehodily "do konceptu"? Alebo zauradovala staroveka cenzura?
- Som nejaký nerozhodný. Alebo nie som? -
- Hostel že je krvavý? HA! Prečítajte si knihy od Pavla Dobšinského. -
Zmurko
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod droopy 11. 4. 2007 00:24

je jedno ci je biblia rovnaka ako pred par storociami. tak ci tak ju napisali ludia s jasnym zamerom: a to kontrola nad co najvacsim poctom ludi pomocou nabozenstva, podobizni, predpovedi, symbolov, ceremonii, procesii, falosnych autorit, zakazov, prikazov, duchov, demonov, satanov, temnych sil a podobnych bludov...
droopy
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepinoo 13. 4. 2007 13:32

droopy píše:je jedno ci je biblia rovnaka ako pred par storociami. tak ci tak ju napisali ludia s jasnym zamerom: a to kontrola nad co najvacsim poctom ludi pomocou nabozenstva, podobizni, predpovedi, symbolov, ceremonii, procesii, falosnych autorit, zakazov, prikazov, duchov, demonov, satanov, temnych sil a podobnych bludov...

:D Až na maličkost, že diblíci, andílci, bůžci, satanášci... nejsou bludy ale existující bytosti, což si každý kdo má chuť a trochu odvahy může pokusně ověřit. Jenže to snimi asi bude trochu jinak, než tvrdí křesťani - proto ten zákaz církve je vyvolávat asi aby lidičkové nezjistili, že je všechno trochu jinak. :wink:
Pepinoo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod droopy 13. 4. 2007 15:27

Pepinoo, uz prestan jest tie huby :D
droopy
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maruška 13. 4. 2007 16:08

:D Já v tom souhlasím s pepinem, také jsem to zkoušela.
Zajímavá knížečka je od Pepíka Dürrů, Experimentální démonologie. Na http://www.grimoar.cz/obsah.php
Ovšem jak bych to napsala, existence takových bytostí ještě není důkazem pro pravdivost kreacionismu.
Maruška
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 13. 4. 2007 16:12

Pepinoo píše:
droopy píše:je jedno ci je biblia rovnaka ako pred par storociami. tak ci tak ju napisali ludia s jasnym zamerom: a to kontrola nad co najvacsim poctom ludi pomocou nabozenstva, podobizni, predpovedi, symbolov, ceremonii, procesii, falosnych autorit, zakazov, prikazov, duchov, demonov, satanov, temnych sil a podobnych bludov...

:D Až na maličkost, že diblíci, andílci, bůžci, satanášci... nejsou bludy ale existující bytosti, což si každý kdo má chuť a trochu odvahy může pokusně ověřit....p/quote]


coze? hadam ze je k tomu nutna vetsi davka LSD ci jineho halucinogenu :)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karel2121 13. 4. 2007 17:47

8) Žádný haculinogen není potřeba. Mně k tomu stačilo pár dní občasného koncentrování myšlenek. A vypadá to docela reálně.
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ranhojič 1. 8. 2016 09:07

Vážení. Nevím co je na tom tak překvapivé. Poslední výzkumy jsou jasné. Genetika nedovolý pozvolný vývoj, současná evoluce se opírá o mutace. Jenonže podle vědy mutace nevede k rozšíšení či zlepšení jedince, ale naopak. Proč je pro tolik lidí obtížné připustit stvořitele. Netvrdím, že tomu musí věřit, ale je potřeba prověřit oba směry, protože jednotvárný pohled nás spoutává.
ranhojič
Čtenář

Odeslat příspěvekod Stoura 1 1. 8. 2016 15:28

ranhojič píše: Jenonže podle vědy mutace nevede k rozšíšení či zlepšení jedince, ale naopak.


Eh? Která věda to prosím tvrdí?
Mutace totiž může být prospěšná, neutrální i škodlivá (a to vždy relativně k prostředí).
Evoluční teorie popisuje celé skupiny jedinců - populace.
V populacích se díky selekci výhodné mutace zachovávají a rozšiřují.

Systém, kdy konkrétní mutace zlepší v některém směru vlastnosti celých odrůd a plemen, je základem chovatelství a zemědělství už po tisíce let.
Nebo podle Vás pěstujeme a chováme tytéž odrůdy a plemena, s naprosto stejnými a neměnnými vlastnostmi, jako před tisíciletími?

A s existencí Boha má fungování evolučního algoritmu společného jen málo. Pokud Bůh (či Bohové) chtěl(i), mohl(i) biologickou evoluci prostě jen nastartovat. Její princip je tak jednoduchý, že dál už běží bez dopomoci.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků