Jste ateisti nebo bez vyznani?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Case 24. 5. 2006 17:59

L.O.T.G. píše:Jak se rika cloveku, ktery ostre vystupuje proti vsem nabozenstvim? Kritizuje je, odsuzuje papeza a nejradsi by je vsechny zrusil?


Extrémista.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 25. 5. 2006 09:42

Ze dik.:-) Takze ja jsem extremista. Podle me jsou ty mse a kazani (nebo jak se tomu rika) vymyvani mozku. Porad se tam rika to same, ty same LZI. Ale nejak to nechapu: krestanstvi udelalo v historii tolik chyb, tolik skody. A kazdy to dneska vi. Jaktoze je stale tak popularni?
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tommejzlik 25. 5. 2006 19:06

L.O.T.G.: Nikdo není dokonalý
tommejzlik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cinan 28. 5. 2006 12:44

krestanstvi skody neudelalo, to cirkev, protoze cirkev tvori lidi a lidi jsou i blbci
Open-source fan!
blog-zapisky: http://cinan.wordpress.com/
cinan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 28. 5. 2006 17:35

Jaky je rozdil mezi krestanstvim a krestanskou cirkvi?
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tommejzlik 28. 5. 2006 21:00

Tak třeba když jsou dobry zakony tak nemusi byt dobri lide, kteri ty zakony vyznavaji (treba se podle nich ani nechovaji).
tommejzlik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lll 31. 5. 2006 19:11

Křesťanství je náboženství založené na Bohu, jeho synu Ježíši, Duchu svátem a víry v to. Přišlo vlastně s příchodem Ježíše Krista na svět - on je zakladatel, svou smrtí nás vykoupil a zachránil před smrtí. Církev vzníka Kristovým ustanovením při Poslední Večeři. Kdy řekne něco ve smyslu. Vezma Kalich a chéb a řekne: "Toto je moje tělo, toto je moje krev. To píjte a jeste na mou památku. Do ted se to činí při mši např : v katolické církvi. Je nemálý zázrak, že křestanství přežilo až do dnešní doby. U jeho zrodu bylo zpočátku pouze pár lidí (nejbližší Kristovi učedníci - 12 apoštolů...). Lidi, kteří byli naplnění Duchem Svatým se snažili tuto víru předávat dál do ostatních zemí světa. Zpočátku to byli především apoštolové Petr a Pavel. Samozřejmě, že setkávali s odborem, ale i s lidmi kteří uvěřili v toto učení. Z prvu byli oslovováni žide - židokřestanství, pohané - pohanokřestantví...atd..na začátku 4.století vzniká oficiálně Katolická církev založená Konstatinem, časem vznikají další církve..protestantska, pravoslavná, evanglická.. každá má jiné tradice, rituály...ale v věří v podstatu křestantví - Jeříše Krista jako našeho spasitele. Bylo to také dané rozdílou kultur, tedy každý to chápal jinak. Tolik stručne ke křestanství

L.O.T.G. píše:Jaky je rozdil mezi krestanstvim a krestanskou cirkvi?
Amd Athlon 3000+,Seagate 120 GB BAR. SATA 7200 8MB, ,Gigabyte GA-K8N Ultra-9 - nForce4 Ultra,2xKingmax DIMM 512MB DDR 433MHz CL2.5, gigabyte nvidia 6600
lll
Čtenář

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 17. 6. 2006 22:10

To je na me moc slozite...Sorry, ale ja to vsehno hazu do jednoho pytla.
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 17. 6. 2006 22:24

Věřím ve zlo. :twisted:
Petr.kkk
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod TheThing 17. 6. 2006 23:24

Som nihilista, cize urcitym sposobom ateista :)
The answer to the ultimate question of life, the universe, and everything is...42...
TheThing
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod niko 18. 6. 2006 00:54

lll píše:Křesťanství je náboženství založené na Bohu, jeho synu Ježíši, Duchu svátem a víry v to. Přišlo vlastně s příchodem Ježíše Krista na svět - on je zakladatel, svou smrtí nás vykoupil a zachránil před smrtí. Církev vzníka Kristovým ustanovením při Poslední Večeři. Kdy řekne něco ve smyslu. Vezma Kalich a chéb a řekne: "Toto je moje tělo, toto je moje krev. To píjte a jeste na mou památku. Do ted se to činí při mši např : v katolické církvi. Je nemálý zázrak, že křestanství přežilo až do dnešní doby. U jeho zrodu bylo zpočátku pouze pár lidí (nejbližší Kristovi učedníci - 12 apoštolů...). Lidi, kteří byli naplnění Duchem Svatým se snažili tuto víru předávat dál do ostatních zemí světa. Zpočátku to byli především apoštolové Petr a Pavel. Samozřejmě, že setkávali s odborem, ale i s lidmi kteří uvěřili v toto učení. Z prvu byli oslovováni žide - židokřestanství, pohané - pohanokřestantví...atd..na začátku 4.století vzniká oficiálně Katolická církev založená Konstatinem, časem vznikají další církve..protestantska, pravoslavná, evanglická.. každá má jiné tradice, rituály...ale v věří v podstatu křestantví - Jeříše Krista jako našeho spasitele. Bylo to také dané rozdílou kultur, tedy každý to chápal jinak. Tolik stručne ke křestanství

vquote="L.O.T.G."]Jaky je rozdil mezi krestanstvim a krestanskou cirkvi?


Upresnil by som par poznamkami :
Ano,Jezis Kristus zalozil Katolicku cirkev a ako svojho nastupcu zvolil Petra,ktoremu okrem ineho povedal,ze na nom zalozi cirkev,ktoru brany pekelne nepremozu.Zvlastnostou je to,ze je to dodnes pravda,lebo Rimska risa a ine zoskupenia zanikli,ale Petrova cirkev dodnes pretrvava.Krestanstvo pochadza zo slova Kristus,cize z Jezisa Krista.Malokde sa vsak pripomina,ze Kristus zalozil len jednu cirkev a to katolicku,ktora v sucasnosti ma len dve hlavne vetvy,cize
rimskokatolicku a grekokatolicku,ktore posluchaju jedineho papeza,takze iba ony predstavuju tu postupnost od Krista.Ostatne krestanske cirkvi sa odklonili,osamostatnili a neuznavaju autoritu rimskeho papeza,{ako hlavy ich cirkvi} napr.pravoslavna,luteranska,anglikanska...
Oficialna Katolicka cirkev vznikla vlastne ustanovenim Petra ako nastupcu Jezisa Krista na zemi.Ina vec je to,ze omnoho neskor,Rimska risa za Konstantina prijala tuto cirkev ako statne nabozenstvo,predtym vsak bola Katolicka cirkev vystavena silnemu prenasledovaniu.
Prva krajina,ktora prijala katolicke nabozenstvo bolo Armensko,este myslim v 4 storoci n.l.
niko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondřej Čada 30. 7. 2006 17:40

Já jsem bez vyznání, ale kamarád je ateista a do kostela jej prostě nedostanete.
"I carried a torch for you through the wind and rain,
I'll never forget you, but I won't see you again." - PHIL COLLINS
Ondřej Čada
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 30. 7. 2006 17:52

[quote="Ondřej Čada"tJá jsem bez vyznání, ale kamarád je ateista a do kostela jej prostě nedostanete.n/quote]

No, to tak bývá... Ačkoliv, nedávno jeden kamarád, stylově oblečený metalista zabývající se okultismem, postával před kostelem. Na dotaz, co tam dělá, odpověděl, že straší křesťany. Několik starších lidí se před ním i pokřižovalo. ; ) Přitom nic špatného nedělal, jenom tam stál u vchodu opřený o zeď.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalfa 12. 8. 2006 20:58

L.O.T.G. píše:Ze dik.:-) Takze ja jsem extremista. Podle me jsou ty mse a kazani (nebo jak se tomu rika) vymyvani mozku. Porad se tam rika to same, ty same LZI. Ale nejak to nechapu: krestanstvi udelalo v historii tolik chyb, tolik skody. A kazdy to dneska vi. Jaktoze je stale tak popularni?


Přesně stejně jsme na tom ;)
Včera jsem umřel, dnes zase sedím v práci,
vždycky jsem tušil, že to tak bude,
že umřu a howno se stane....
05/01/09 pro mě skončil život :'(
Kalfa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepinoo 13. 8. 2006 05:17

L.O.T.G. píše:Ze dik.:-) Takze ja jsem extremista. Podle me jsou ty mse a kazani (nebo jak se tomu rika) vymyvani mozku. Porad se tam rika to same, ty same LZI. Ale nejak to nechapu: krestanstvi udelalo v historii tolik chyb, tolik skody. A kazdy to dneska vi. Jaktoze je stale tak popularni?


Když si vezmeme ateisty, o marxistech nemluvě, porad rikaji to same, ty same LZI. Ale nejak to nechapu: Ateismus udelal v historii tolik chyb, tolik skody, a kde vládne tam je stále dělá. A kazdy to dneska vi. Jaktoze je stale tak popularni?

http://www.falungong.sk/index.php?artic ... uceni.html :roll:
Pepinoo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků